دستیار اسکوچیچ: از شنیدن خبر تغییر کادر فنی ایران شوکه شدم/ جهانبخش: من نماینده ۸۵ میلیون ایرانی هستم که باید تیمم را هدایت کنمدستیار اسکوچیچ،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
دستیار اول دراگان اسکوچیچ در تیم ملی ایران با بیان اینکه از شنیدن خبر تغییر کادر فنی ایران شوکه شده است، گفت: اسکوچیچ در ایران معجزه کرد و این موضوع اخراج احتمالی را عجیبتر می‌کند.

به گزارش مهر، ابهامات و سئوالات بی شمار پیرامون سرنوشت نیمکت تیم ملی فوتبال ایران بعد از تصمیم کمیته فنی فدراسیون فوتبال همچنان برطرف نشده است.

 

کمیته فنی چند روز پیش رای به برکناری دراگان اسکوچیچ سرمربی کُروات ایران داد اما در فاصله ۲۴ ساعت، هیات رئیسه فدراسیون فوتبال این برکناری را تایید نکرد. در ادامه مقرر شد هیات رئیسه تصمیم گیری خود را به جلسه بعد موکول کند و اسکوچیچ هم که به ایران آمده بود، کشورمان را ترک کرد.

 

اما اسکوچیچ در بازگشت از ایران، به کشور اتریش رفت و دیداری با شهاب زاهدی مهاجم تیم ملی کشورمان و تیم پوشکاش مجارستان داشت که در اتریش اردوی آماده سازی خود را برپا کرده است.

 

این مسئله باعث ایجاد سئوالات دیگری درباره وضعیت اسکوچیچ در تیم ملی ایران شد؛ چرا که اقدام او و ملاقاتش با لژیونر ایران نشان می‌دهد همچنان قرار است به کار خود ادامه بدهد.

 

مجموع این اتفاقات باعث ناامیدی و ناراحتی اسکوچیچ و دستیاران کُرواتش شده است که قرار بود تیم ایران را برای حضور در جام جهانی آماده کنند. «ماریو توت» دستیار اول اسکوچیچ یکی از این نفرات است که تصمیم احتمالی برای برکناری کادر فنی را «رادیکال» می‌داند و تاکید می‌کند اسکوچیچ توانسته «کشتی شکسته» ایران را به ساحل امن برساند.

 

توت همچنین به بحث حضور احتمالی برانکو ایوانکوویچ در تیم ملی ایران واکنش نشان داد و از کاری که اسکوچیچ و دستیارانش در عبور تیم ملی از مرحله مقدماتی جام جهانی انجام دادند به عنوان یک «معجزه» نام برد.

 

سایت ۲۴sata کرواسی در گزارش کاملی که اظهارات دستیار اسکوچیچ هم در آن آمده است، به تحلیل شرایط تیم ملی ایران پرداخت:

 

«دراگان اسکوچیچ و کادر فنی اش ۱۵ بازی متوالی بدون شکست را پشت سر گذاشتند و ایران را به جام جهانی قطر و رتبه بیست و سوم رنکینگ فیفا رساندند. فوتبال داستان‌های عجیبی می‌نویسد، یکی از آنها، در روزهای اخیر در ایران می‌گذرد. دراگان اسکوچیچ و کادر فنی اش روی نیمکت ایران در سال‌های اخیر کار باورنکردنی انجام داده‌اند، این مربی کروات بدون مشکل تیم ملی را به جام جهانی قطر رساند.

 

در واقع، ایران به طرز چشمگیری به عنوان بهترین تیم آسیا به جام جهانی امسال راه یافت. همه چیز عالی به نظر می‌رسید، هواداران در آستانه یک تورنمنت بزرگ دیگر بسیار خوشحال و پر از خوش بینی بودند که سپس مشکلات شروع شد. وضعیت دراگان اسکوچیچ نیز زیر سئوال است.

 

رسانه‌های ایرانی از هر طرف شروع به مشت زدن به مربی کروات کردند که در استانبول متوجه شد که او به طور غیرمنتظره ای آماده رفتن شده است. دراگان اسکوچیچ و کادرش (ماریو توت، کرونوسلاو رندولیچ، ملادن زگانیر) عملکرد صادق محرمی را در سوپرکاپ مقابل هایدوک زاگرب دنبال کردند و سپس قرار شد رندولیچ و توت به کشورهای دیگر بروند تا سایر بازیکنان ایران را برای اردوی سپتامبر زیر نظر بگیرند.

 

ماریو توت در این خصوص گفت: من و دراگان درگیر زیر نظر گرفتن بازیکنانی بودیم که قرار است در اردوی سپتامبر دعوت بشوند. اقامت ما در سوپر کاپ کرواسی و سپس رفتن به استانبول به شوک و ناباوری تبدیل شد. با توجه به ماهیت غیر رسمی این خبر، باورش سخت است که فردی تصمیم به چنین اقدامی رادیکالی داشته باشد. اما سیگنال‌هایی که به ما می‌رسد این را نشان می‌دهد.

 

وی افزود: اگر این اخبار صحت داشته باشد مسلماً بسیار ناامید و ناراحت خواهیم شد. اول از همه، به دلیل تلاش زیاد و توجه به چگونگی رساندن کشتی شکسته ایران به بندری آرام. ما همه رکوردهای تاریخی را هم شکستیم. همچنین، رده بندی تیم ملی در جهان به شدت بهبود یافت و در قاره آسیا با برتری غیر قابل انکار صدرنشین هستیم؛ جایی که تیم‌های ملی خوبی در آن حضور دارند.

 

نوشته شده که سرمربی جدید می‌تواند برانکو ایوانکوویچ باشد. آیا از او چیزی شنیده‌اید؟ دستیار اسکوچیچ در پاسخ به این سئوال گفت: البته در چنین شرایطی اسامی مختلفی از جمله برانکو مطرح می‌شود. چرا باید با کسی که در کشور دیگری کار می‌کند تماس بگیریم، در حالی که ما روی طرح‌ها و برنامه‌های آتی متمرکز هستیم که در حال انجام است. ما در مورد شرایطی صحبت نمی‌کنیم که تیم ملی ایران نیاز به نجات از بحران داشته باشد. بله، بحران بود، اما فقط در ابتدای مرحله مقدماتی و سپس دراگان اسکوچیچ به همراه تیمش، من، وحید هاشمیان، کریم باقری و ملادن زگانیر معجزه کردند. این اخراج احتمالی ما را عجیب‌تر می‌کند.

 

وی با اشاره به حمایت گسترده هواداران ایران از اسکوچیچ گفت: هر ساعت ده‌ها هزار پیام می‌آید که همه آنها پیام‌های حمایتی هستند، اما من به تجربه می‌دانم که حمایت عمومی و نتایج عالی دلیل بر این نیست که شما لزوماً در محل کار خود بمانید.»

 

در ادامه این گزارش آمده است: «جالب اینجاست که ایران تحت رهبری دراگان اسکوچیچ به معنای واقعی کلمه درخشید. سرمربی کروات در ۱۸ بازی روی نیمکت ایران، ۱۵ پیروزی، یک تساوی و دو شکست را به ثبت رساند. اسکوچیچ در ۱۵ بازی اول ۱۴ برد و یک تساوی با ایران به ثبت رساند و دو شکست در نتایج بازی‌های کم اهمیت مقابل کره جنوبی (در مرحله مقدماتی جام جهانی قطر که ایران صعودش را قطعی کرده بود) و الجزایر (بازی دوستانه) ثبت شد اما این برای ایرانی‌ها کافی نبود...

 

کادر مربیگری از کرواسی در ایران نتایج بسیار خوبی به ثبت رساند و تعدادی از رکوردهای تاریخی را شکست، رده بندی تیم ملی در جهان را ارتقا داد و خیلی سریع به یکی از بزرگترین قدرتهای فوتبال آسیا تبدیل شد. هواداران امروز در شوک هستند. تلفن همراه دراگان اسکوچیچ و تمام دستیارانش پر از پیام‌های حمایتی است و رسانه‌های ایرانی هم اکنون به سراغ یک مربی جدید - برانکو ایوانکوویچ - رفته‌اند.

 

ایران با شکست مقابل بحرین و عراق زیر نظر مارک ویلموتس کارش را برای صعود به جام جهانی آغاز کرد اما سپس دراگان اسکوچیچ روی نیمکت آمد و معجزه کرد. تیم ایران بازی درخشانی را به نمایش گذاشت و در تمام مسابقات برتری داشت. آنها در جام جهانی قطر مقابل آمریکا، انگلیس و ولز تست خواهند داشت اما سئوال بزرگ این است که در آن زمان چه کسی ایرانی‌ها را رهبری خواهد کرد. دراگان اسکوچیچ یا شخص دیگری…»

 

***

 

جهانبخش: صادقانه بگویم آروزیم در خصوص تیم ملی و جام جهانی برآورده شد/ من نماینده ۸۵ میلیون ایرانی هستم که باید تیمم را هدایت کنم!

علیرضا جهانبخش کاپیتان تیم ملی ایران در جام جهانی می‌گوید ایران پتانسیل انجام کارهای بزرگ را دارد.

 

جهانبخش،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

نشریه «دیلی استار» در خصوص شرایط تیم ملی ایران نوشت: تیم ملی فوتبال ایران در بازی اول خود در جام جهانی قطر در ۲۱ نوامبر مقابل انگلیس قرار می‌گیرد. علیرضا جهانبخش وینگر سابق برایتون، مهدی طارمی‌از پورتو و کریم انصاری فرد مهاجم سابق ناتینگهام فارست از جمله نفرات ایران هستند.

 

این بازیکن ۲۸ ساله که فصل گذشته با فاینورد به اردیویسه بازگشته است گفت: صادقانه بگویم، ما در حال تماشای قرعه کشی بودیم و قبل از اینکه آنها قرعه ما را انتخاب کنند گفتیم که اگر در گروه B قرار بگیریم فوق العاده هیجان انگیز و بسیار خوب است.

 

آرزوی جهانبخش محقق شد و تیم ملی ایران با انگلیس، آمریکا و اکنون ولز همگروه شده است. هافبکی که در  دو دوره اخیر جام جهانی در برزیل و روسیه به عنوان یک فوق ستاره حضور داشت، از چالش بزرگ رویارویی با تیم ملی انگلیس غافل نیست.

 

او اعتراف کرد: گروه بسیار بسیار سختی است. با انگلیس که یکی از بهترین نسل‌هایی که تا به حال داشته‌اند روبرو می‌شویم. آنها می‌توانند همزمان سه تیم بسیار قدرتمند را به میدان بفرستند. امثال هری کین کیفیت بسیار بالایی دارند. من بازی کسانی مثل مارکوس رشفورد و جیدن سانچو را نیز دوست دارم.

 

جهانبخش یکی از معدود بازیکنان ایرانی است که در کنار طارمی، مدعی جایزه پوشکاش در سال ۲۰۲۱ بود. او در رقابت‌های اروپایی حضور فعالی داشته است. او کاپیتان ایران است و از اینکه بازوبند کاپیتانی کشورش را بر بازو دارد احساس فوق العاده ای می‌کند.

 

این بازیکن در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:  بستن بازوبند کاپیتانی باور کردنی نیست. این چیزی است که از کودکی آرزویش را داشتم. هر زمان که فرصتی برای بستن بازوبند کاپیتانی داشته باشم، با تمام وجود این کار را انجام می‌دهم زیرا می‌دانم که فوتبال چقدر برای مردم ارزش دارد.  اگر شما کسی هستید که تیمی‌را که نماینده ۸۵ میلیون نفر در بازی‌ها است هدایت می‌کنید، این احساس بسیار غرور آفرین است.

 

ایران یکی از تیم‌های شگفتی ساز جام جهانی گذشته بود که در گروهی که شامل اسپانیا، پرتغال و مراکش بود، چهار امتیاز به دست آورد.

 

آنها در بازی ابتدایی ۱-۰ مراکش را شکست دادند اما در بازی آخر خود مقابل پرتغال که با مهار پنالتی کریستیانو رونالدو به پایان رسید و طارمی‌یک موقعیت خوب را از دست داد، خداحافظی تلخی داشتند.

 

بازیکن ایرانی در بخش دیگری از صحبت‌های خود افزود: در دو جام جهانی اخیر نشان دادیم حریف آسانی نیستیم.  واکنش‌ها را دیدیم و همه درباره ایران به عنوان تیم ملی خوب صحبت می‌کردند. به این دلیل که ما سخت کار کردیم و این مسئولیت را بر دوش خود گذاشتیم. ما به دور بعدی نرسیدیم اما واکنش مردم خیلی خوب بود. ما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا ملت خود را سربلند کنیم. 

 

این قرعه‌کشی همچنین فرصتی برای ستاره‌های ایران فراهم می‌کند تا یکی از تاریخی‌ترین لحظات ورزشی کشور را تکرار کنند، شکست دادن آمریکا در جام جهانی. «نسل طلایی» ۱۹۹۸ دقیقاً همین کار را در فرانسه انجام داد، جایی که مهدی مهدوی کیا قاطعانه گل تعیین کننده را به ثمر رساند.

 

جهانبخش هنوز خاطرات سال ۱۳۷۷ را در ذهن نگه داشته و حتی مهدوی کیا را بزرگترین الگوی خود می‌داند. او از صمیم قلب معتقد است که ایران یک نسل طلایی در اختیار دارد، اما اصرار دارد که "آمادگی" برای صعود از مرحله گروهی برای اولین بار کلیدی است.

 

او در پایان گفت: اگر نگوییم بهترین نسلی است که ایران دارد حداقل می‌توان گفت ما یک خط حمله بسیار خوب داریم که یک امتیاز بزرگ برای ما است. این تیم به اندازه کافی قوی است و پتانسیل زیادی برای انجام کارهای بزرگ دارد، ما فقط به بهترین آمادگی ممکن برای جام جهانی نیاز داریم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022