ساپینتو: حق داشتیم از استقلال شکایت کنیمساپینتو،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
ساپینتو شکایت از استقلال را حق طبیعی خود دانست.

روز گذشته در فرهیختگان از شکایت دستیاران ریکاردو ساپینتوی پرتغالی خبر داده و در این خصوص اعلام کردیم براساس شکایت ژائو لوئیس آبرئو، آنالیزور فصل گذشته استقلال و همچنین روی ماتا، دستیار باتجربه سرمربی فصل گذشته آبی‌ها این باشگاه به هرکدام از این نفرات به پرداخت 9300 یورو به همراه 5 درصد جریمه تاخیر محکوم شده است تا به‌واسطه این دو شکایت و تا زمان تسویه‌حساب، پنجره استقلال دوباره بسته شود. بر همین اساس نیز یکی دیگر از پرونده‌های خارجی باشگاه استقلال که هنوز تعیین‌تکلیف نشده به خود ساپینتو مربوط می‌شود که باشگاه ایرانی به پرداخت حدود 300 هزار یورو به این چهره محکوم شده و طبق شنیده‌ها این پرونده فعلا به دادگاه عالی ورزش ارجاع شده است.

 

در این خصوص و اعلام آخرین وضعیت دریافتی وی از باشگاه استقلال، ریکاردو ساپینتو در گفت‌وگویی کوتاه با خبرنگار ما اظهار داشت: «باشگاه استقلال از بعد از همکاری با ما به هیچ‌کس پرداختی نداشته است. آنها باید طبق تعهدات خود در این مدت مابقی قرارداد ما را پرداخت می‌کردند که در این مدت این امر صورت نگرفته است.» وی ادامه داد: «باشگاه استقلال تا قبل از شکایت، زمان کافی برای تسویه‌حساب و پرداختی به من و دستیارانم را داشت اما بعد از اینکه این کار محقق نشد این حق برای ما محفوظ بود که برای دریافت بقیه مطالبات‌مان از این باشگاه به فیفا شکایت کنیم.»


درباره دستیاران ساپینتو برخی رسانه‌ها مدعی شدند که باشگاه استقلال مطالبات مربیان خارجی فصل گذشته این باشگاه (به اضافه مربی بدنساز) که جمعا حدود 41 هزار یورو می‌شود را به حساب ارائه‌شده واریز کرده و به نظر می‌‌رسد پس از پشت سر گذاشته شدن ضوابط بانکی، این پول طی روزهای آینده در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.» همچنین درباره ساپینتو نیز چندی پیش به این نکته اشاره کردیم که باشگاه استقلال قصد دارد با بردن پرونده این سرمربی به دادگاه عالی ورزش (CAS) زمان خریده تا ددلاین موعد پرداختی به سرمربی پرتغالی در بازه زمانی صدور مجوز حرفه‌ای برای فصل جاری محسوب نشده و زمان بیشتری برای تامین منابع مالی از سوی باشگاه استقلال صورت بگیرد. با این حساب به نظر می‌رسد استقلالی‌ها چند ماه دیگر برای تسویه‌حساب با ساپینتو فرصت خواهند داشت.

 

***

 

مشاور آجورلو هم از استقلال شکایت کرد

استقلال با شکایت محمد ملااسماعیلی مشاور مصطفی آجورلو، محکوم شد.

 

با اعلام کمیته وضعیت بازیکنان، استقلال به دلیل شکایت محمد ملااسماعیلی به پرداخت ۴۸۰ میلیون تومان محکوم شد.

 

ملااسماعیلی که از یاران همیشگی مصطفی آجورلو محسوب می‌شود در زمان مدیریت آکادمی استقلال توسط آرش برهانی همه کاره و مسئول اجرایی این واحد باشگاه استقلال بود که به دلیل عدم پرداخت مطالباتش اقدام به شکایت از باشگاه کرده است.

 

ملااسماعیلی جزئیات شکایت خود را شرح داد:

ملااسماعلی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: در زمان آقای آجورلو قراردادی با باشگاه استقلال امضا کردم که پس از آن هیچ پرداختی به من انجام نشد، پیگیر شدم برای دریافت مبلغی که از باشگاه استقلال می‌خواستم اما بی اهمیت بودند و شکایت کردم، من طبق قراردادی که در زمان آجورلو بسته بودم تا آخر فصل همراه استقلال ماندم اما در زمان آقای فتح الله زاده هیچ صحبتی با من نشد و مبلغی پرداخت نشد، مدت زیادی صبر کردم و در ماه تیر شکایت کردم.

 

او افزود: این شرایط تنها برای من نبود، همکارانی که در آکادمی حضور داشتند هیچ کدام پرداختی به آنها انجام نشد و حتی در زمان آقای خطیر به باشگاه مراجعه کردند و ایشان به آنها پیشنهاد کرد که از طریق مراجع قضایی پیگیر مطالبات خود باشند، تا جایی که من در جریان بودم آرش برهانی هم مبلغی دریافت نکرده بود و نمی دانم که چه اقدامی کرده است.

 

ملااسماعیلی نسبت به دریافتی ابتدای فصل و پیش قراردادها گفت: پیش قراردادی پرداخت نشد و قول پرداخت در دوماه آینده داده شده بود، صحبت‌هایی با آرش برهانی انجام داده بودم و کارهایش انجام شده بود که دو میلیارد به تیم‌های پایه تزریق خواهد شد و بخشی از قراردادها پرداخت می‌شود، اما با جدایی آجورلو و حضور فتح الله زاده این اتفاق دیگر رقم نخورد، شاید به دلیل مشکلاتی که در تیم بزرگسالان بود که این اتفاق رقم نخورد، قراردادها در تیم‌های پایه دست نخورده و بدون پرداختی باقی ماند و هیچ کدام از اعضای آکادمی مبلغی دریافت نکردند.

 

اسماعیلی ادامه داد: بعد از آن هرچقدر پیگیری کردم جوابی نگرفتم، متاسفانه در ایران توجه به آکادمی فقط یک شعار است، حتی رده‌های پایه استقلال در تهیه امکانات اولیه به مشکل خورده بود.

 

او نسبت به درخشش بازیکنان آکادمی استقلال گفت: ۱۳ بازیکن رده‌های مختلف پایه استقلال در تیم‌های لیگ برتری حضور دارند، چند بازیکن تیم آکادمی استقلال دیروز در ترکیب اصلی نساجی حضور داشتند و برای آنها به میدان رفتند، امیرحسین ترابی یکی از آن بازیکنان بود، در زمان آجورلو آپشنی در قرارداد مربی‌ها وجود داشت که در صورت پیشرفت بازیکن و حضور در تیم بزرگسالان یک مبلغی به مربی آن رده سنی پرداخت شود اما بعد از جدایی آجرلو دیگر توجهی به آکادمی نشد.

 

وی در انتها افزود: دوست نداشتم که با شکایت پیگیر قراردادم باشم اما توجهی نشد و تنها راه باقی مانده رسیدگی از راه قانونی بود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------