آخرین اخبار ورزشی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

هت‌تریک آسیایی ایران با طعم صدرنشینی/ حریف ایران در مرحله یک چهارم نهایی مشخص شد

تیم ملی فوتسال ایران در سومین بازی از مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا هم پیروز شد و با شکست کویت به عنوان صدرنشین به مرحله حذفی…

اوسمار: دیدار با ذوب‌آهن مثل همه بازی‌ها دشوار استاوسمار،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: دیدار با ذوب‌آهن مانند همه دیدارهای لیگ دشوار است.

به گزارش تسنیم، اوسمار لوس ویه‌را سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری قبل از دیدار فردا (چهارشنبه) با ذوب‌آهن اظهار داشت: از حضور در اصفهان برای بازی فردا خیلی خوشحال هستم. دیدار با ذوب‌آهن مانند همه دیدارهای لیگ دشوار است و گامی خوب برای پیشرفت در مسیر پیش روی ما محسوب می‌شود.

 

«ذوب‌آهن ساختار بازی خودش را از ابتدای فصل حفظ کرده است.»، وی ضمن بیان این جمله خاطرنشان کرد: سرمربی حریف بر تیم خودش شناخت دارد و کارش را بلد است. رقابت نزدیکی خواهیم داشت و امیدوارم از فرصت‌های گلزنی خودمان استفاده کنیم تا پیروز شویم. بازی مهمی پیش رو داریم و تمام تلاش خود را می‌کنیم تا سه امتیاز بازی را بگیریم و کارمان را راحت‌تر انجام بدهیم.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره جدایی لحظه آخری دو مهاجم این تیم یعنی شهاب زاهدی و نبیل باهویی تصریح کرد: همه باشگاه‌ها در نقل‌وانتقالات دنبال شکل دادن به تیم خودشان هستند. همانطور که چهار بازیکن را از دست دادیم، چند بازیکن به خدمت گرفتیم. محمد عمری و میلاد سرلک بازیکنانی نبودند که پرسپولیس خواهان جدایی آنها باشد. شهاب زاهدی برای داشتن شرایطی بهتر و بازی در خارج از کشور، انتخاب خودش را کرد.

 

اوسمار در مورد جدایی مهاجم سوئدی پرسپولیس عنوان کرد: از نبیل باهویی بابت تلاشی که کرد، تشکر می‌کنم. با این وجود، این بازیکن نتوانست خودش را با فوتبال ایران مطابقت بدهد و از پرسپولیس جدا شد تا بتوانیم بازیکن دیگری بگیریم. مانند سال‌های اخیر، در پنجره نقل‌وانتقالات کمی کُند بودیم و شاید نتوانستیم بازیکنان مدنظر خودمان را جذب کنیم. با این حال باید با دقت جستجو کنیم و بازیکنان آزاد را بیابیم.

 

وی راجع به غیبت علیرضا بیرانوند در دیدار با ذوب‌آهن به دلیل دریافت چهار کارت زرد طی 17 هفته گذشته گفت: اگر بیرانوند دروازه‌بان هر تیم دیگری هم باشد، غیبت او در تیم حس می‌شود. در این هفته تلاش کردیم به بیرانوند اعتمادبه‌نفس بدهیم و همه بازیکنان به او روحیه دادند. شانس‌های بزرگ همیشه زمانی به شما روی می‌آورند که در شرایط سخت هستید.

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد شناخت خود نسبت به گاندوها بیان کرد: ما چهار بازی اخیر ذوب‌آهن را آنالیز کرده‌ایم و به نظرم شکل بازی این تیم نسبت به نیم‌فصل اول تغییر نکرده است.

 

اوسمار درباره وضعیت بازیکنان تازه‌وارد پرسپولیس و نیز غایبان سرخپوشان برای دیدار با ذوب‌آهن اظهار داشت: همه بازیکنان آماده بازی کردن هستند. برخی نفرات جوان ما به این سفر نیامدند و فقط بیرانوند به دلیل محرومیت کنار ما نیست.

 

***

 

ربیعی: بازیکنان ذوب‌آهن بدون استرس از فوتبال لذت ببرند

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: شعار من برای بازیکنانم این است که به زمین بروند و از بازی و فوتبال لذت ببرند.

 

اخبار,اخبار امروز,خبرهای جدید

محمد ربیعی در نشست خبری پیش از بازی ذوب‌آهن - پرسپولیس در هفته هجدهم لیگ برتر، اظهار داشت: امیدوارم بازی فردا بازی خوبی برای هر دو تیم باشد. با توجه به اینکه فکر می‌کنم پرسپولیس توانسته ریتمی که در چند سال  گذشته به لحاظ فنی داشته است، حفظ کند، کار سختی خواهیم داشت. سرمربی جدید پرسپولیس هم کسی است که سابقه همکاری با این تیم را داشته و شناخت کافی از آن دارد. امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی باشیم و با توجه به محورهای مسابقه و شناختی که هر دو تیم از هم دارند، مسیر به سمت جلو برود، بتوانیم بازی را در دقایق مختلفی کنترل کنیم و بعد بتوانیم که دو مورد تاکتیکی مدنظرمان را پیاده کنیم.

 

وی در ادامه افزود: امیدوارم برای بچه‌هایم روزی باشد که بیشتر از گذشته توانایی‌شان را نشان بدهند. مطمئنم با حس خوبی که دارند، عاری از استرس‌های گذشته، بازی خودشان را نشان خواهند داد و با حس خوبی که می‌توانند داشته باشند عاری از استرس‌های مسابقات از بازی لذت ببرند. شعار من برای بازیکنانم این است که به زمین بروند و از بازی و فوتبال لذت ببرند و راندمان، کیفیت و بازی خوبی را از خود به نمایش بگذارند.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن درباره اتفاقات پیرامون تیمش، گفت: من امروز اینجا هستم که پاسخگوی سؤالاتی باشم، سؤالاتی که برای همه اصحاب رسانه، هواداران و مردم شریف و دوست‌داشتنی اصفهان وجود دارد. همه چیز را واضح و شفاف توضیح خواهم داد، مخصوصاً درباره اتفاقاتی که 10 روز اخیر رخ داد.

 

ربیعی راجع به امور نقل‌وانتقالاتی تیم ذوب‌آهن به خبرنگاران یادآور شد: به هر حال ناخواسته سه بازیکن اصلی‌مان را که در نیم‌فصل اول جز ترکیب اصلی بودند، از دست دادیم. دو بازیکن هم به‌طور ناخواسته سرباز شدند. با این اوصاف ما پنج بازیکن را از دست دادیم که چهار بازیکن برای ما جزو نفرات ثابت بودند و این نزدیک به 40 درصد بازیکنان تیم است.

 

وی افزود: با سه بازیکن خداحافظی و اقاله قرارداد کردیم. با توجه به بضاعت و شرایطی که داریم، قطعاً قول می‌دهم یک روزی با شفافیت کامل در مورد نقل‌وانتقالات نیم‌فصل و مسائل مالی صحبت خواهم کرد. با آن چیزی که در دسترس بود، برای تیم فراهم کردیم. الان اگر بخواهم جواب خیلی واضح با داده آماری بدهم این است که تیم از 19 سهمیه بزرگسال که حق طبیعی‌اش است، 17 سهمیه دارد. نقل‌وانتقالات تمام شده است و دو جای خالی تا پایان فصل داریم. 17 بزرگسال داریم که دو نفر آنها دروازه‌بان هستند، شش بازیکن زیر 23 سال که یک نفر از آنها هم باز دروازه‌بان است.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن همچنین تصریح کرد: مجموعاً 23 نفر، که شامل سه دروازه‌بان و 20 بازیکن می‌شود ماتریس و ترکیب ما برای نیم‌فصل دوم است. همچنین یک ریال بیشتر از بودجه ابتدای فصل برای تیم هزینه نشد. ما در حقیقت با باقیمانده قرارداد بازیکنانی که از تیم جدا یا سرباز شدند، بازیکن جذب کردیم.

 

«آیا درست است که 48 ساعت قبل از بازی تیم‌تان مقابل پرسپولیس، هنوز صحبت از انتقال دو بازیکن ذوب‌آهن به تیم‌های مختلف که یکی از آنها رقیب فردای شما در هفته هجدهم  لیگ است، باشد؟»، ربیعی در واکنش به طرح این موضوع  تصریح کرد: به هر حال بازه زمانی نقل‌وانتقالات این اجازه را به تیم‌ها می‌دهند که مکاتبات داشته باشند و به هم پیشنهاد بدهند و بررسی‌های مربوط به آن صورت بگیرد. چند وقت پیش درباره محمدحسین اسلامی وقتی به تلویزیون برای برنامه جام جهانی رفتم، شفاف صحبت کردم. قضیه جواد محمدی که در هفته اخیر ایجاد شد، این هم پیشنهاد  و طرحی بود که خود بازیکن نیز آمد و صحبت کرد. در نهایت تصمیم بر این شد که تا پایان فصل ایشان کارشان را اینجا ادامه بدهند.

 

وی ادامه داد: اینها مواردی است که می‌توان خیلی شفاف‌تر و دقیق‌تر صحبت کرد، ولی به دلیل بازی فردا فعلاً مصلحت نمی‌بینم اینجا صحبت کنم. دوست دارم قبل از بازی مهمی که فردا داریم، تمرکز خودم، تیمم و مجموعه روی بازی باشد. سعی کردیم با توجه به بضاعت و محدودیت‌هایی که کارخانه معظم ذوب‌آهن دارد، پیش برویم.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن با اشاره به دشواری‌هایی جابه‌جایی بازیکنان در پنجره نقل‌وانتقالاتی نیم‌فصل اظهار داشت: در زمان نقل‌و انتقالات هم خیلی تلاش کردیم. به هر حال نقل‌وانتقالات سخت است و نیاز به بنیه مالی قوی‌تر دارد، چون بازیکنی که قصد دارید از جای دیگر به تیم بیاورید، باید بابت رضایت‌نامه و خیلی از مسائل هزینه پرداخت کنید. باید آن توان مالی و اراده هم در شما باشد. تیم ما در نیم‌فصل پنجم شده بود. من این انتظار را داشتم که تیم در نیم‌فصل دوم جدا از بازیکنانی که از دست داد، به صورت استاندارد تقویت می‌شد. پنج بازیکن هم آنطوری از دست داد. در نهایت فکر می‌کنم که تیم را تا حدودی برای نیم‌فصل دوم مهیا کردیم. با توجه به اینکه دیروز مهلت نقل‌وانتقالات به پایان رسید و ما از سهمیه فیفا استفاده کردیم با همان ترکیب نیم‌فصل اول تا پایان لیگ و جام حذفی ادامه خواهیم داد.

 

ربیعی در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه «در طول نیم‌فصل اول بارها در لفافه از مشکلات باشگاه ذوب‌آهن گلایه کردید. با توجه به اتفاقات رخ داده چقدر شانس وجود دارد که فصل آینده هم سرمربی سبزپوشان باقی بمانید؟»، تأکید کرد: من در رابطه با پیشنهاد فولاد واضح و شفاف در تلویزیون صحبت کردم. اینجا صراحتاً می‌گویم نحوه پیشنهاد باشگاه فولاد، بیان آن و کاری که ما کردیم شاید به‌صورت شفاف همه متوجه شدند. صراحتاً بنده اعلام می‌کنم نه کار غیرحرفه‌ای بوده و نه کار غیراخلاقی. در ابتدای فصل قراردادی که نماینده محترم مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن با بنده بستند، اختیاری بین طرفین در نظر گرفته شد، یک اختیار کاملاً مساوی که با توجه به اتفاقات طول فصل و حفظ منافع دو طرف رخ بدهد.

 

وی افزود: وقتی پیشنهاد فولاد آمد حدود نیم ساعت یا یک ساعت بعد خدمت مدیرعامل محترم باشگاه رسیدم، این موضوع را مطرح کردم و از او اجازه گرفتم. همین‌طور با  اعضای هیئت مدیره صحبت کردم و بعد با باشگاه فولاد وارد مذاکره شدیم. این توافق دوطرفه و موجود بود، اما آقای کوهی مدیرعامل محترم کارخانه ذوب‌آهن مخالفت کرد. می‌توانستیم براساس اجرای آن بند که در حقیقت یک نوتیس هفت روزه داشت، اقدام کنیم. می‌توانست آن هفت روز بگذرد و بعد در کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال تفسیر و سپس درباره آن، رأی داده شود.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن گفت: از آنجا به بعد (با مخالفت مدیرعامل کارخانه ذوب‌آهن) کار را غیراخلاقی دیدم، چرا که هر دو باشگاه ذوب‌آهن و فولاد خوزستان ضربه می‌دیدند. به هر حال بعد از آن اگر می‌خواست پافشاری شود، غیراخلاقی بود. در رابطه با پیشنهاد فولاد به صراحت و خیلی شفاف گفتم، مدیرعامل باشگاه فولاد و ذوب‌آهن همینطور اعضای هیئت مدیره با هم دو بار صحبت کردند.

 

ربیعی با اشاره به مشکلات باشگاه ذوب‌آهن اظهار داشت: از روز اول یک چیزهایی می‌دانستم و این را اعلام کردم و بعد به این تیم پیوستم، ولی مدیریت کارخانه صراحتاً به من گفته بود، نتایج نیم‌فصل اول تیم برای او حائز اهمیت است، چون نتایج نیم‌فصل اول می‌تواند دورنمای بعدی باشد. فکر می‌کنم با توجه به بضاعتی که داشتیم توانستیم فراتر از بضاعت‌مان امتیاز جذب کنیم و نتیجه بگیریم.

 

وی ادامه داد: حالا داستان‌هایی هست. شاید  یک جاهایی به هر حال، نظرم چیز دیگری بود و احتیاج به پشتیبانی بیشتری داشتم که به هر حال نتوانست رخ بدهد. الان این موارد به من و مجموعه کمک نخواهد کرد. در کل ما واقف و مشرف به این هستیم که باید کارمان را به درستی انجام بدهیم. هیچ تأخیر و تعللی در ذهن من در انگیزه‌ای که برای ذوب‌آهن داشتم وجود ندارد. من یک مربی حرفه‌ای  هستم  و آن کار (پیشنهاد فولاد) با توجه به اختیارات قید شده در قرارداد، غیرحرفه‌ای نبود.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن در ادامه با ذکر مثالی تلاش کرد حرف‌هایش را بهتر تشریح کند و گفت: مثلاً اگر باشگاه ذوب‌آهن تصمیم می‌گرفت در هفته دهم بنده را کنار بگذارد، به صورت استاندارد وقتی می‌خواهیم مربی را کنار بگذاریم باید تمام حق و حقوق او را پرداخت کنیم، ولی طبق آن اختیار باشگاه ذوب‌آهن می‌توانست 50 درصد حق و حقوقم را بدهد. برای من هم همینطور بود اگر من می‌رفتم به باشگاه ذوب‌آهن منفعت می‌رساندم و انگار کل کاری که برای این باشگاه می‌کردم، رایگان می‌شد.

 

ربیعی راجع به حفظ انگیزه‌اش در ذوب‌آهن بعد پیشنهاد همکاری فولاد خوزستان، تصریح کرد: الان که اینجا هستم با همان انگیزه‌ای که سیستم نیم‌فصل اول را پیش بردم، نیم‌فصل دوم را به جلو خواهم برد. تمام تلاش خودم و تدبیرم را خواهم گذاشت که شرایط روانی، ذهنی و نُرمال تیم را به سمتی پیش ببرم که مدنظر ماست. با اینکه مشکلاتی بود و در مورد پیشنهادی که ارائه شد، من کاری نکردم، اگر این مسئله باعث تکدر خاطر هواداران ذوب‌آهن و مردم اصفهان شده است، عذرخواهی می‌کنم، چون آنها می‌دانند من دوست‌شان دارم. شبانه‌روز برای اینجا زحمت کشیدم هنوز هم می‌کشم، چرا که تعهد و مسئولیتم است.

 

وی در پاسخ به این سؤال که آیا دیدگاه و نگرش او برای جایگاه ذوب‌آهن در پایان فصل با مدیران ذوب‌آهن متفاوت است، گفت: به خاطر سؤالی که مطرح کردید، متشکرم. اول یک نکته را یادآور می‌شوم بعد جواب سؤال شما را می‌دهم. به صورت کلی رشد تیم‌ها در یک مقطع کوتاه صورت نمی‌گیرد. مثلاً شما تیمی را که رتبه نهم، دهم داشته است و برای نیفتادن می‌جنگید و حالا بخواهید برای کسب سهیمه بجنگد، این موضوع کار خیلی سختی است.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: چرا یکسری قوانین در این میان وجود دارد. برای جذب بازیکن محدودیت وجود دارد. مثلاً ما در ابتدای فصل کلاً هفت بازیکن می‌توانستیم جذب کنیم. بنا به دلایلی تیم ما نمی‌توانست بازیکن خارجی جذب کند. این تغییر داستان کمی زمانبر است و شما واقف هستید.

 

ربیعی با اشاره به جایگاه مس رفسنجان تحت هدایتش اظهار داشت: در دو سال گذشته در تیمی که بودم رتبه پنجم و ششم را کسب کرده بودم. برای من رتبه پنجمی ذوب‌آهن نمی‌تواند چیز جذابی باشد. این مسئله خیلی واضح است و شفاف حرف می‌زنم. من انسانی جاه‌طلب هستم و سعی می‌کنم تیم را هم‌مسیر خودم کنم، اما فقط این چیزها کافی نیست. هر مربی نیازمند ابزار، امکانات و شرایط مناسب است. دوست دارم وقتی با تیم‌هایی رقابت می‌کنم که بودجه تیم ما نصف آنها نیست به هر حال یک کار بزرگ انجام بدهیم. رقیب‌های ما مشخص هستند.

 

وی با اشاره به شرایط تیم‌هایی خاص در لیگ برتر مانند ملوان، گفت: جدا از شرایط تیمی مانند تراکتور، گل‌گهر و تیم‌های دیگر، باشگاهی مانند ملوان امکان گرفتن سرباز دارد. ما در حال حاضر جزو هفت هشت تیم بالای جدول بوده و با این تیم در حال رقابت هستیم. باید بتوانیم تا حدودی مسیرمان را جلو ببریم.

 

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن تصریح کرد:‌ بعدها می‌توانم درباره خیلی از مسائل با جزئیات صحبت کنم. به هر حال کسی نیستم که اخبار جزئی تیم خودم را در میان عام صحبت کنم. من باید تیم را اداره و کارم را مدیریت کنم، ولی نمی‌توانم این را بگویم که از شرایط موجود راضی هستم. نمی‌گویم این مسائل در تصمیمی که هفته گذشته گرفتم، بی‌تأثیر بوده است. من آدم بسیار شفافی هستم.

 


تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------