تبانی در فوتبال ۲۵۰ میلیون تومان جریمه دارد/ مصاحبه علیه مقامات فدراسیون ۲ میلیارد تومانتبانی در فوتبال،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
وکیل ورزشی گفت: تبانی درفوتبال طبق ماده ۷۳ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ۲۵۰ میلیون تومان جریمه دارد اما طبق مصوبه جدید مصاحبه علیه مقامات فدراسیون فوتبال ۲ میلیارد تومان جریمه در پی خواهد داشت.

به گزارش فارس، رسول باختر در مورد جریمه ۲۵۰ میلیون تومانی برای تبانی در فوتبال طبق آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال ، اظهار داشت: جریمه در ماده ۷۳ آئین نامه انضباطی ۵۰ میلیون تومان بود که اکنون افزایش پیدا کرده و حداکثر جریمه نقدی فرد متخلف ۲۵۰ میلیون تومان شده است.

 

بنابراین طبق این ماده آئین نامه اگر فردی در فوتبال مرتکب تبانی شود این مبلغ جریمه خواهد شد اما بر اساس مصوبه جدید فدراسیون فوتبال مصاحبه علیه مقامات فدراسیون فوتبال ۲ میلیارد تومان جریمه نقدی در پی خواهد داشت.

 

وی افزود: نمونه این جریمه جواد نکونام است که ظاهرا به دلیل چند مصاحبه علیه مقامات و ارکان فدراسیون فوتبال ۵ میلیارد تومان جریمه نقدی شده است. به هر حال نیاز است که بسیاری از قوانین و آئین نامه های انضباطی فوتبال ما به روز شوند.

 

باختر تصریح کرد: به عنوان مثال برخی قوانین تعیین وضعیت فوتبال باید طبق الزام فیفا باید تا سال ۲۰۲۰ به روز رسانی می شد اما اکنون که ۲۰۲۴ هستیم هنوز این اتفاق رخ نداده است. خوش شانس هستیم که هنوز این قوانین تغییر نکرده محل چالش نیستند وگرنه در این زمینه هم با مشکلاتی مواجه می شدیم.

 

این وکیل ورزشی در خصوص اینکه آخرین به روز رسانی آئین نامه انضباطی فوتبال کشورمان مربوط به سال ۱۳۹۷ است گفت: فیفا معمولا هر دو سال یکبار قوانین انضباطی خود را به روز رسانی می کند و بهتر است که ما هم قوانین انضباطی خود را هرچه سریع تر به روز کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------