درویش: بازیکنانی که جذب کردیم از باشگاه‌های دیگر 10 میلیارد بیشتر پیشنهاد داشتند/گل محمدی حاضر بود بدون دریافت پول بروداخبار،اخبار جدید،اخبار روز
مدیرعامل باشگاه پرسپولیس گفت: برخی بازیکنانی که پرسپولیس جذب کرد را تیم های دیگر با اختلاف 10 میلیاردی می خواستند.

به گزارش فارس، رضا درویش در خصوص فعالیت باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات اظهار داشت: طبق لیستی که یحیی گل‌محمدی ارائه و اعلام کرد به این بازیکنان احتیاج دارم، کارمان را انجام دادیم اما همیشه اینطور نیست که با بازیکن مدنظر کادر فنی انعقاد قرارداد شود. در این راه ما با تیم‌های مختلف به خصوص صنعتی روبه‌رو هستیم که رقم پیشنهادی آنها با ما قابل قیاس نیست.

 

*بیرانوند به خاطر پرسپولیس از یک میلیون دلار چشم پوشی کرد

 

وی افزود: به هر حال با بازیکنان وارد مذاکره شدیم. علیرضا بیرانوند علاقه مند و با محبت پیگیر بود. وقتی به او اعلام کردیم کاملا آماده بود که در خدمتش باشیم. پورعلی‌گنجی و اسماعیلی‌فر هم همینطور، احمدی را به خدمت گرفتیم. خیلی از این بازیکنان را تیم‌های دیگر با اختلافی حدود 10 میلیارد می‌خواستند اما این بازیکنان به خاطر پرسپولیس و هواداران آمدند. با مبلغی کمتر از مقدار اقدام به جذب آنها کردیم. رقم دلاری که بیرانوند از آن چشم پوشی کرد، حدود یک میلیون دلار بود. جای تشکر دارد.

 

*در ادوار پرسپولیس اینطور نبوده که 60 - 70 درصد لیست سرمربی محقق شود

 

درویش تصریح کرد: روی اسامی که گل‌محمدی داده باز هم در حال پیگیری هستیم اما در ادوار پرسپولیس تا امروز اینطور نبوده که حدود 70-60 درصد لیست محقق شود.

 

*خوب است که هواداران از پرسپولیس فقط قهرمانی می خواهند

 

مدیرعامل پرسپولیس در خصوص اینکه در پایان فصل نقدهایی پیرامون گل محمدی صورت گرفت اما از او حمایت کرد، گفت: این خوب است که هواداران به جز قهرمانی برای پرسپولیس مقام دیگری را تصور نمی کنند. امروز شاید خیلی از تیم ها آرزویشان باشد که نایب قهرمان لیگ برتر شوند اما هوادار پرسپولیس این را نمی پذیرد. می گوید چون 5 سال مداوم قهرمان بودیم فقط قهرمانی را دوست داریم. این در ذهن هوادار جا افتاده و او فقط قهرمانی را می بیند. معضلات و مشکلات زیاد برای آن ها مهم نیست و می گویند حتی با این شرایط باید قهرمان شویم.

 

*در دربی پیروز می شدیم، قهرمانی دور از دسترس نبود

 

وی افزود: با وجود اینکه بازیکن آسیب دیده داشتیم و همچنین نتوانستند بازیکنی را بگیرند که نقطه ضعف ها را بپوشاند، بازهم نایب قهرمانی شدیم که بهترین خط حمله لیگ را داشتیم. شاید از نظر خط دفاعی هم دوم بودیم. در چند هفته آخر امیری را نداشتیم. نعمتی و آل کثیر و چند بازیکن آسیب دیده دیگر را نداشتیم و به تناوب نبودند. گل محمدی 6-5 بازی را روی نیمکت نبود. شرایط لازم را نداشتیم. ضمن اینکه اگر در دربی به نتیجه ای که حقمان بود می رسیدیم شاید قهرمانی دور از دسترس نبود.

 

*گل محمدی اعلام کرد حاضر است بدون گرفتن پول از پرسپولیس برود

 

درویش در مورد اینکه آیا ادامه همکاری با گل محمدی به رقم قرارداد او که گفته می شود حدود 40میلیارد است ربطی دارد، عنوان کرد: شاید مقداری کمتر باشد اما ربطی ندارد. او اعلام کرد حاضرم بدون اینکه وجهی از باشگاه بگیرم بروم.

 

*دایی تمایلی برای حضور در پرسپولیس و تیم ملی ندارد

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه شایعاتی در خصوص ملاقاتش با علی دایی در یک رستوران به وجود آمد، اظهار داشت:‌ گاهی اوقات این مسأله در جامعه بد جا می‌افتد که اگر علی دایی که دوست صمیمی من است هر تیمی دوست دارد شخصی مانند علی دایی را داشته باشد متأسفانه جامعه ما طوری است که قدر ارزش‌ها را نمی‌داند ولی اصلاً بحثی نشد او اصلاً تمایلی برای حضور در فوتبال چه پرسپولیس و چه تیم ملی نداشته و ندارد.

 

*دایی قصد برگشتن به مستطیل سبز را ندارد

 

وی در مورد اینکه پیش‌بینی می‌شود در چرخه لیگ امسال علی دایی حضور داشته باشد،‌گفت: قبل از اینکه به پرسپولیس بیایم هم خبرش را داشتم که تیم‌های مختلف به او پیشنهاد کردند اما قصد برگشتن به مستطیل سبز را ندارد این بد است که اگر من روزی با علی دایی یا مایلی‌کهن یا پروین بنشینم حرف‌هایی درست شود این‌ها شجره پرسپولیس هستند  چند روز پیش توفیق داشتم خدمت طاوسی و وطن‌خواه باشم. حاج‌رحیم‌پور که نزدیک به 40 سال است از ایران رفته آنها آنقدر عرق به پرسپولیس داشتند که وقتی آمدند انگار به خانه خودشان آمدند البته آنها صاحبخانه بودند و ما مستأجر هستیم و می‌رویم منزل آنها است. این بد است که هر رفاقتی را به عنوان مذاکره در نظر بگیرند.

 

*برای خط حمله در حال بررسی چند گزینه خارجی و داخلی هستیم

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد نگرانی هواداران بابت خط حمله تیم عنوان کرد:‌ در حال بررسی چند گزینه هستیم یکی دو گزینه خارجی و یکی دو گزینه هم ایرانی هستند. متأسفانه فوتبال ایران با ضعف خط حمله مواجه است. همین الان آمار بگیرید سه بازیکن مثمر ثمر درجه یک نداریم. متأسفانه فوتبال ما با این ضعف مواجه است. شاخص‌هایی داریم اما در ایران نیست.

 

*پرونده بازیکن برزیلی همچنان باز است

 

درویش در مورد اینکه آیا پرونده بازیکن برزیلی به خاطر درخواست بالا بسته شده،‌گفت:‌ نه، هنوز قابل مذاکره است اما با یکی دو گزینه دیگر هم در حال صحبت هستیم ضمن اینکه چند گزینه ایرانی را هم مدنظر داریم.

 

*دیاباته مدنظر پرسپولیس نیست

 

وی در مورد اینکه آیا دیاباته مدنظر باشگاه پرسپولیس است،‌گفـت: نه، به دنبال چند بازیکن جوان و با آتیه هستیم، اگر موفق به جذب آنها شویم تلفیقی از بازیکنان جوان و با تجربه را خواهیم داشت.

 

* بازیکنانی را می توانیم جذب کنیم که آزاد باشند

 

درویش در مورد اینکه آیا مثل بیرانوند با بازیکنان ایرانی که خارج از کشور بازی می‌کنند مانند نوراللهی یا بازیکن دیگری که سابقه پرسپولیس داشته باشد در حال مذاکره هستند،‌عنوان کرد: بازیکنانی را می‌توانیم بگیریم که آزاد باشند الان بازیکنان ایرانی را هم پیشنهاد می‌کنند که بیاوریم.

 

* مبلغ فسخ قرارداد نورافکن خیلی بالا است

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه نورافکن هم در لیست پرسپولیس بوده گفت:‌ نه، گفتند اگر بازیکنی مانند نورافکن آزاد باشد را جذب کنیم. مبلغ فسخ او خیلی بالا است. به تبع تیمی که او را دارد نمی‌خواهد از دستش بدهد.

 

*حرفه ای نیست با بازیکنی که قرارداد دارد مذاکره کنیم

 

درویش در خصوص اینکه آیا سپاهان برای معاوضه نورافکن سه بازیکن را درخواست کرده اظهار داشت: با ما تا به حال هیچ مذاکره‌ای برای این ماجرا نشده اما بازیکنانی هستند که مدنظر کادر فنی باشند اما وقتی بازیکن قرارداد دارد مذاکره با او حرفه‌ای نیست به همین خاطر مجبوریم در بازیکنان جوان و با آتیه جست‌وجو کنیم تا نقاط ضعف‌مان را با آنها بپوشانیم.

 

*در لیست گل محمدی یک مهاجم برای تقویت خط حمله وجود دارد

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد اینکه آیا ممکن است امروز با فردا بازیکنی معرفی شود که هواداران را خوشحال کند، گفت: نه، ولی مذاکراتی انجام دادیم و 60، 70 درصد پیش رفتیم بهتر این است که عملیاتی شد بگوییم چون وقتی به توافق نهایی نرسیم درست نیست اسمش سر زبان‌ها بیفتد. در لیست گل‌محمدی یک مهاجم برای تقویت خط حمله وجود دارد.

 

*پرونده نورافکن برای حضور در پرسپولیس اصلا باز نبوده است

 

وی در مورد اینکه آیا پرونده امید نورافکن برای پرسپولیس بسته شده، عنوان کرد:‌اصلاً باز نبوده او قرارداد دارد و حرفه‌ای نیست برای چنین بازیکنی مذاکرات را شروع کنیم.

 

وی در مورد اینکه آیا با محمدرضا ساکت در این مورد صحبت شده،‌گفت: چون نورافکن بازیکن ملی‌پوش است یقیناً آنها هم بیایند و یک بازیکن شاخص ما را بخواهند مذاکره اصلاً مفهومی ندارد.

 

*گاهی به صورت تصادفی مدیر برنامه 5 بازیکن یکی می شود

 

درویش در مورد شایعاتی که پیرامون نقل و انتقالات پرسپولیس وجود دارد و گفته می‌شود از 16 مورد 14 تا از یک کانال مشخص صورت گرفته و این فصل چنین اتفاقی نیفتاده، گفت: من متوجه نشدم با بازیکنی که صحبت می‌کنم مدیر برنامه‌اش چه کسی است؟ بازیکنانی را خواستیم و شاید او گفته مدیر برنامه من هم هست. من واقعاً چنین چیزی را متوجه نشدم حرف و شایعه همیشه وجود دارد. مانند همین که با علی دایی در رستوران بودیم اگر قرار باشد روزی با علی دایی در رستوران بنشینیم به رستوران خودش می‌رویم نه رستوران غریبه! آیا کسی را سراغ دارید که دوست نداشته باشد در رستوران با علی دایی بنشیند؟ در مورد آن موضوع هم بیشترش جنبه شایعه دارد ولی گاهی اوقات می‌بینید تصادفاً‌ هم اینطور می‌شود. مثلاً‌ 5 بازیکن تصادفاً مدیر برنامه‌هایشان یکی می‌شود. بعید می‌دانم به این شکل نقشه و کار از قبل پیش‌‌بینی شده باشد.

 

*سید جلال حسینی به کادرفنی پرسپولیس اضافه می شود

 

مدیرعامل پرسپولیس در مورد آخرین وضعیت سیدجلال حسینی اظهار داشت: او کاپیتان پرسپولیس است یکی از پرتلاش‌ترین بازیکنان پرسپولیس  است دوست داریم قداست او هم محفوظ باشد. بر اسا‌س آخرین صحبت‌ها اعلام کرد هر جا بتواند مثمر ثمر باشد در خدمت پرسپولیس و تیم است به همین خاطر قرار است در این هفته جلسه‌ای با حضورش برگزار کنیم فکر می‌کنم به احتمال خیلی زیاد به کادر فنی پرسپولیس اضافه شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------