اوسمار: می‌دانستم این بازی موهای من را سفید می‌کند! | شجاعی: ما از فوتبال لذت می‌بریماخبار،اخبار جدید،اخبار روز
اوسمار ویرا می‌گوید تیمش از نظر تاکتیکی مطلوب او بازی نکرده اما مهم برای آنها کسب ۳ امتیاز بوده است.

 به گزارش  خبرآنلاین؛ اوسمار ویرا، سرمربی برزیلی پرسپولیس در کنفرانس خبری شرکت کرد. او در نشست خود گفت از قبل پیشبینی چنین بازی سختی را کرده بود و در این مسابقه استرس زیادی را تحمل کرده است. صحبت‌های او را می‌خوانید.

 

*این بازی موهای من را سفید کرد

تبریک می‌گویم به تیم هوادار. بازی را برای ما سخت کرد. بابن طرز بازی کردن‌شان به آنها تبریک می‌گویم. می‌دانستم این بازی من را یکی دو سال پیرتر می‌کند و موهایم را سفید میکند. با شانس گلهای مان در نیمه اول می‌توانستیم بازی را خیلی راحت کنیم.

 

*از نظر تاکتیکی خوب نبودیم

در روزی که از نظر استراتژیک و تاکتیکی خیلی خوب نبودیم مهم این بود بازی را برنده بشویم که شویم‌. ما در بازی های اخیر فشرده و سختی داشتیم و با ده نفره بازی کردن مسابقات سختی را پشت سر گذاشتیم و حالا چند روز وقت ریلکس کردن و استراحت داریم. در روزی که طوری که میخواستیم نشد که بازی کنیم ولی بازیکنان با قلب شان بازی کردند و بازیکنان خوب به بازیکنانی که خوب بازی نکردند کمک کردند.

 

*حرص خوردن زیاد کنار زمین

 

اگر بازی‌ها را ببریم ولی بازی‌ها اینطور باشد هیچ اشکالی ندارد. ۳ تا بازی بیشتر نمانده و ۲۰ روز و باید به این ۳ بازی فکر کنیم و برای سال آینده اگر من بودم یا هرکس دیگری به جذب بازیکن فکر کنیم.

 

گولسیانی: ما ۳ بازی دیگر داریم و استقلال ۴ بازی

بله ما تا فردا در صدر جدول هستیم. ما به تلاش خودمان ادامه می دهیم مثل همیشه. من هر وقت با شما صحبت کردم گفتم که به تلاش‌مان تا لحظه آخر ادامه می دهیم. ما پرسپولیس هستیم و این ویژگی ماست. تا زمانی که شانس داریم، می‌جنگیم. شرایط ما بستگی به نتیجه یک مسابقه دیگر دارد. پس اجازه بدهید منتظر بمانیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

 

امروز واقعا بازی عجیبی بود، چرا که ما موقعیت‌های زیادی داشتیم که نتوانستیم از موقعیت هایمان استفاده کنیم.

 

می‌خواهم از عملکرد مسعود شجاعی تقدیر کنم. او خیلی خوب کار می کند. تیم خوبی دارد که فوتبال زیبایی بازی می‌کنند. این عملکرد من را تحریک می کند و برایم انگیزاننده است، چرا که دوست دارم تمام تیم‌ها با این کیفیت در فوتبال ایران بازی کنند. این باعث رشد فوتبال ما (ایران) می شود.

 

بله اگر گوش داده باشید این را گفتم. ما موقعیت های زیادی را از دست دادیم ولی این فوتبال است و گاهی رخ می‌دهد و همیشه نمی توانید از تمام موقعیت هایی که ایجاد می کنید استفاده کنید.

 

بله به شما می گویم که ۴ بازی برای استقلال باقی مانده و ۳ بازی برای ما. تمام ۷ بازی باقی مانده برای ما و آنها آسان نیست. بازی ها سخت است. پس اجازه بدهید ببینیم چه اتفاقاتی رخ می دهد. آن چیزی که به ما مربوط می شود را انجام خواهیم داد. ما بازی‌ها را می بریم. حالا باید صبر کنیم.

 

مدافع گرجستانی تیم فوتبال پرسپولیس سپس در واکنش به این سوال که آیا اگر به تیم ملی دعوت شود یک بازی پرسپولیس را از دست می دهد، گفت: نه اینطور نیست. آخرین بازی ما ۳۰ می است. مسابقات یورو ۱۸ ژوئن آغاز می شود. چطور ممکن است بازی پرسپولیس را از دست بدهم؟!

 

شجاعی: هرکسی فلسفه خودش را دارد؛ ما از فوتبال لذت می‌بریم

به گزارش فارس؛ مسعود شجاعی پس از شکست ۲ بر صفر تیم فوتبال هوادار مقابل پرسپولیس در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: درمورد بازی باید بگویم که خوشحال نیستم، چون خستگی در تن‌مان ماند. بعد از هر بازی که نتیجه نمی‌گیریم این شرایط وجود دارد. روز نقاط ضعف و قوت پرسپولیس کار کرده بودیم و تا لحظاتی هم شرایط برای ما خوب پیش رفت، اما گاهی بازی از دست ما در می‌رفت که امری طبیعی بود، چون شکل پرسپولیس خوب بود.

 

حق ما امروز باخت نبود؛ عامیانه‌تر بخواهم بگویم این است که امروز حداقل باید مساوی می‌کردیم و اگر از فرصت‌های خود استفاده می‌کردیم می‌توانستیم برنده باشیم. فکر می‌کنم ما به خودباوری نرسیده‌ایم و امیدوارم بتوانیم این را در بازی‌های باقی مانده جبران کنیم.

 

باید به بچه‌ها کمک کنیم که بدانند در هر بازی می‌توانند برنده باشند.درمورد صحبت‌های اوسمار که هوادار را به تیم فلومیننزه تشبیه کرده بود، خاطرنشان کرد: من از وی تشکر می‌کنم. من از سبک بازی خودمان راضی هستم. ما مشکلاتی داشتیم که باید برطرف شود. همان ایرادات باعث شد این نتیجه رقم بخورد. باید روی این موارد کار کنیم. فلسفه ما این است که کارهایی که در این مدت انجام داده‌ایم موجب رضایت من است و امروز هم خیلی خوب بودند. اعتماد به نفس و برخی نکات فنی که در فوتبال خیلی مهم هستند را باید ترمیم کنیم.

 

درخصوص اینکه هوادار در برخی از صحنه‌ها خیلی فرصت به حریف می‌داد و اگر پرسپولیسی‌ها با دقت بودند شکست سنگین‌تری رقم می‌خورد، عنوان کرد: در سبکی که ما بازی می‌کنیم این اتفاقات طبیعی است. ما زمان زیادی نداشتیم که کامل کار کنیم. شاید اگر زمان بیشتری داشتیم این مشکلات هم برطرف می‌شد و فرصت کمتری به حریف می‌دادیم. در این سبک بازی، این موضوعات هم وجود دارد. بچه‌ها کاری که می‌توانستند را انجام دادند، اما باید بهتر شویم. تیم‌هایی که این سبک بازی می‌کنند، چون باز بازی می‌کنند به حریف فرصت می‌دهند.

 

همان قدر که موقعیت دادیم، توانستیم فرصت خلق کنیم و دلیلش هم سبک بازی ما است. درباره مصدومیت علیرضا حقیقی، گفت: او تا زمانی که در زمین بود، عالی بود و من از او تشکر می‌کنم. امروز ما درگیر علیرضا بودیم، چون در تمرین دیروز دچار آسیب دیدگی شد و با درد بازی می‌کرد. خیلی دوست داشت که به این بازی برسد و با تزریق‌هایی که انجام داد توانست به بازی برسد، اما از بدشانسی ما این اتفاق رخ داد. خدا را شکر مشکل خاصی رخ نداد. در درجه اول سلامتی بازیکنان ما برای مهم است و امیدوارم همه بازیکنان تا آخر فصل سلامت باشند و بتوانند به تیم‌های خود کمک کنند. امیدوارم بازیکنان ما هم دچار مصدومیت نشوند. امروز آرشا شکوری هم وارد زمین شد و عملکرد خوبی از خود نشان داد. امیدوارم هم به ما و هم به فوتبال ایران بتواند بیشتر کمک کند.

 

در پاسخ به این سوال که آیا تاثیر رفتاری شما، آرامش زیادی به تیم داده است و انگار که یک فرهنگ مربیگری جدید وارد فوتبال ایران شده است، اظهار داشت: بحث مفصل است. من در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم که هر کسی فلسفه‌ای دارد. در فوتبال هم ۱۰۰ مدل فلسفه مربیگری وجود دارد. اینکه می‌خواهند چطور از نظر فوتبالی تیم را تربیت کنند، رفتار فوتبالی داشته باشند و ... به نوع مربیگری ربط دارد. به نظرم چون من خودم اینگونه بودم، دوست داشتم این را به بازیکنانم منتقل کنند که از بازی کردن لذت ببرند. بهترین کار همین است که فوتبال بازی کنند.

 

وی ادامه داد: فوتبال ورزشی است که همه دنیا طرفدار آن هستند و همیشه به شاگردانم می‌گویم که از بازی کردن لذت ببرند و با تمام وجود خود بازی کنند و از سر اجبار کاری را انجام ندهند.

 

سعی می‌کنم همیشه در تمرینات این موضوعات را به آنها منتقل کنم وگرنه فکری که قبل از من اینجا بود هم زحمات زیادی کشید و فلسفه خودش را داشت. این بازیکنان همان بازیکنان هستند و فقط از نظر فکری تغییراتی ایجاد شده است. بچه‌های من از بازی کردن لذت می‌برند و شاید این بزرگترین فرق آنها با گذشته باشد. این چیزی است که من از آنها می‌خواهم و در زمین پیاده می‌شود. خودم هم در کنار خط باید لذت ببرم و انرژی مثبت را به بازیکنان منتقل کنم. گاهی شیرین و گاهی تلخ می‌شویم اما در نهایت باید انرژی مثبت را منتقل کنم. چند ماه پیش من جای آنها بودم.

 

شجاعی درمورد اینکه چرا تیمش فرصت‌های زیادی را از دست داد، گفت: شاید روز بد بازیکنانم بود. شاید بی‌دقت بودند، اما باید تمرین بیشتری بکنیم. ما باید این مسئله را درست کنیم. خلق موقعیت‌هایی که کردیم نکته مثبت این بازی بود، اما در تمام کنندگی ضعیف بودیم. همین که فرصت زیادی ایجاد کردیم خوشحالم، اما گلزنی تیم را باید اصلاح کنیم. امیدوارم در بازی بعدی این موضوع بهتر شود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------