ویلموتس: بازی‌های دوستانه پیش‌روی برای بررسی پتانسیل بازیکنان استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: دو بازی دوستانه داریم تا پتانسیل بازیکنان را بررسی کنم.

به گزارش تسنیم، مارک ویلموتس، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پیش از دیدار مقابل سوریه اظهار داشت: دو بازی دوستانه داریم تا پتانسیل بازیکنان را بررسی کنم.

 

وی افزود: در مورد وضعیت بدنی بازیکنان باید بگویم که بیشتر آنها 15 روز است که مسابقه نداده‌اند و از شرایط بازی دور بودند که سعی کردیم آنها را برای این دو بازی آماده کنیم و بازیکنان هم انگیزه بالایی دارند.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطرنشان کرد: این دو بازی که قبل ار آمدم من هماهنگ شده، فرصت‌های خوبی هستند تا از وضعیت تیم شناخت پیدا کنیم. هرچند بازیکنان در شرایط بدنی ایده آل نیستند، اما هم من و هم بازیکنان این انگیزه را داریم که در این دو بازی توانایی های خودمان را نشان دهیم.

 

ویلموتس در خصوص سبک مورد علاقه‌اش گفت: من مربی‌ای هستم که مالکیت توپ را دوست دارم تا بتوانیم با تصاحب توپ بازی را کنترل کنیم. با این حال بلاک کردن توپ و پرس را لازم رل داریم تا بتوانیم بازی حریف را هم کنترل کنیم. این نوع بازی تهاجمی را همیشه به همراه داشتم و در تیم ملی بلژیک و ساحل عاج هم این شکل بازی را دنبال می‌کردیم.

 

وی در مورد نحوه گزینش و انتخاب بازیکنان گفت: وقتی شما کشوری را نمی‌شناسید، بهتر است به گذشته رجوع کنید و من هم از ترکیب ایران در جام جهانی و جام ملت‌ها استفاده کردم اما قطعاً بعد از این دو بازی به نفرات دیگری هم خواهیم رسید و لیگ را تحت نظر خواهیم داشت. سعی خواهیم کرد بازیکنان جوان را به تیم ملی دعوت کنیم و کم کم تا افق سال 2021 سعی خواهیم کرد تیمی جوان و یکدست داشته باشیم.

 

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش به این مسئله که تیم ایران 8 سال با کارلوس کی‌روش با بازی دفاعی‌اش تحسین شده و او آیا این سبک بازی را ادامه خواهد داد، تاکید کرد: این بستگی به بازیکنانی دارد که در اختیار خواهیم داشت و همانطور که می‌دانید ما سردار آزمون و سامان قدوس را در این بازی نداریم، با این حال من همیشه به دنبال سبکی تعادلی میان دفاع و حمله بوده‌ام. با این همه همانطور که گفتم همیشه بازی تهاجمی همراه با مالکیت توپ را می‌پسندم و با توجه به بازیکنانی که در اختیار داریم، سبک بازی‌مان را انتخاب می‌کنیم. اگر تیم ملی ایران در این 8 سال تدافعی بازی کرده، شاید همچنان دنبال همین سبک بازی باشد اما این موضوع در تفکرات من نیست و به دنبال بازی تعادلی میان دفاع و حمله هستیم.

 

ویلموتس در خصوص اینکه تیم ایران چند سال است در رتبه نخست آسیا قرار دارد و چشم انداز او با تیم ملی ایران چیست، گفت: بحث رنکینگ برای ما چندان مهم نیست و این مهم است که به جام جهانی راه پیدا کنیم و برای سومین بار متوالی این کار را انجام بدهیم. این هدف اصلی ما خواهد بود. در مورد سبک بازی هم گفتم دنبال ایجاد تعادل بین بازی تهاجمی و تدافعی هستیم اما این به حریف شما هم بستگی دارد. مثلا شما نمی‌توانید مقابل برزیل مالک توپ باشید و باید سبک بازی‌تان را نسبت به این تیم انتخاب کنید. من سعی خواهم کرد بازیکنان را در پست خودشان به کار بگیرم و در بلژیک هم این کار را انجام دادیم و موفق بودیم، چون شما با سه روز تمرین در تیم ملی نمی‌توانید پست بازیکنان را تغییر بدهید. پس ما بازیکنان را در پست خودشان در تیم باشگاهی‌شان بازی می‌دهیم و سعی می‌کنیم آنها را در همان پست تقویت کنیم. همچنین ما از نزدیک بازی‌های لیگ ایران را رصد خواهیم کرد تا بازیکنان شایسته را دعوت کنیم.

 

شجاعی: مشکل تیم ملی ناهماهنگی است/ اگر ویلموتس بخواهد در تیم می‌مانم

 

کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران گفت: بازی با سوریه همیشه برای ما سخت بوده است و در حال حاضر مشکل ما ناهماهنگی است.

 

به گزارش ایسنا، مسعود شجاعی، کاپیتان تیم ملی فوتبال ایران در نشست خبری قبل از بازی با سوریه بیان کرد: عید فطر را به همه مسلمانان تبریک می‌گویم. درگذشت همسر آقای سعداوی را به خودش و خانواده‌اش تسلیت می‌گویم.

 

او در مورد بازی هم بیان کرد: بازی با سوریه همیشه برای ما سخت بوده است. مشکل ما ناهماهنگی است چون چند نفر از بازیکنان دو هفته در استراحت بوده‌اند و بعضی‌ها هم تا چند روز قبل بازی داشته‌اند. باید با هم هماهنگ شویم. سوریه در همه بازی‌ها سخت بوده است و شبیه ما بازی می‌کند. هم تکنیک دارند و هم قدرت بدنی. باید در بازی فردا باهوش باشیم.

 

شجاعی ادامه داد: در همه سال‌هایی که در تیم ملی بودم با همه توان کار کرده‌ام. این نظر مربیان بوده است که چقدر به من اعتماد کنند. من با تمام وجود در کنار تیم ملی هستم. اگر آقای ویلموتس من را بخواهد در تیم می‌مانم.

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------