X

آخرین اخبار ورزشی


لیگ دسته یک،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

خیبر با توپ پُر به جمع مدعیان لیگ دسته اول رسید/ تساوی دربی بوشهر و شکست خانگی فجر

خیبر با نتیجه‌ای پُرگل از سد قشقایی گذشت و به رتبه پنجم جدول لیگ یک رسید تا در هفته‌های آینده با روحیه‌ای مضاعف برای صعود به…

مجیدی: آقایان رحم، انصاف و وجدان‌تان کجا رفته است؟/ مظلوم تر از این استقلال ندیده‌ام!اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
سرمربی استقلال در بیانیه‌ای به اتفاقات مختلف پیرامون تیمش پرداخت و مدعی شد عدالت لازم در فدراسیون فوتبال وجود ندارد.

به گزاریش ایسنا، در پی حواشی ایجاد شده در رابطه با مثبت شدن تست کرونای تعدادی از بازیکنان استقلال و خودداری این تیم از انجام بازی با پارس جنوبی، سازمان لیگ از استقلالی ها برای انجام تست راستی آزمایی دعوت کرده که این موضوع واکنش فرهاد مجیدی را به دنبال داشت. در بیانیه ای که از مجیدی در کانال استقلال منتشر شده آمده است:

 

«متاسفانه فضای فوتبال ایران از بس به دروغ و فریب‌کاری آلوده شده است که رفتار صادقانه را از هیچ طرفی باور نمی‌کنند. کار مربی دروغگویی نیست، بلکه کاری مهم‌تر از فوتبال دارد؛ آموزش راستگویی و صداقت حرفه‌ای. اگر بخواهم دروغ بگویم که دیگر نباید خودم را مربی بدانم. من مربی استقلالم. ببینید تماشاگران استقلال دنبال چه هستند و به چه جریان‌هایی اعتراض دارند. آنها منتقد فریب و دروغ‌اند و فوتبال سالم و صادقانه را می‌خواهند. این مسئولیت اجتماعی من است که طبق خواست آنها تا روزی که هستم، صادقانه رفتار کنم.

 

ما در شرایطی می‌خواستیم به جم برویم وحتی به فرودگاه مهرآباد رفتیم که خیلی امیدوار بودیم با کسب ۳ امتیاز شرایط‌ خودمان را در جدول تغییر بدهیم. من مسؤول سلامتی بازیکنانم هستم، نه مسؤول تعیین کیفیت تست کرونا و بر اساس گزارش و اطلاعاتی که کادر پزشکی باشگاه برای من ارسال کرده تصمیم می‌گیرم. حتی مسؤول سلامتی بازیکن حریف هم هستم. این را در کلاس‌های مربیگری تدریس می‌کنند و اگر نمی‌دانند، دلیلش این است که تا به حال زوایای انسانی مربیگری را نفهمیدند. من پزشک نیستم اما طبق گزارشی که از کادر پزشکی تیم استقلال دریافت کردم، نتیجه آزمایش‌ها نشان می‌دهد که یک فاجعه در تیم استقلال اتفاق افتاده اما آقایان نمی‌خواهند این فاجعه را به رسمیت بشناسند.

 

قبل از سفر به اهواز تست کرونا داده بودیم و نتیجه کلیه آزمایش‌ها منفی بود. تا توانستیم اعتراض کردیم که اهواز در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد و لطفا بازی را در شهر دیگری برگزار کنید اما گوش شنوایی وجود نداشت و متاسفانه کرونا در سفر به اهواز به اردوی استقلال اضافه شده است!

 

این هم عجیب است که چطور نتایج منفی آزمایش‌های بازیکنان استقلال تا قبل از دیروز را قبول دارند اما وقتی نتایج مثبت می‌شود، می‌گویند به آزمایشگاه اعتمادی نیست؟! یعنی آیا به نتایج منفی شک نداشتید که شاید حداقل آزمایش یک بازیکن اشتباه باشد و تیم مقابل را هم مبتلا کند؟!

 

روز قبل از بازی با فولاد حتی در هواپیما هم اعتراض کردیم. بعد گفتند مجیدی نباید شب بازی به مسائل حاشیه‌ای می‌پرداخت. امیدوارم حالا فهمیده باشند که اعتراضم درست بود. من این روزها را می‌دیدم. فقط کافی بود دیروز رنگ صورت بازیکنان من وقتی در فرودگاه متوجه بیماری‌شان شدند را می‌دیدید. آقایان محترم، رحم و انصاف و وجدانتان کجاست؟ مدتها قبل از آقای مهدی پرسیدم که اگر بازیکنانم کرونا بگیرند، کدام نهاد و سازمانی پاسخگوست؟ امروز با عملکردشان جوابم را دادند که هیچکس!

 

تعطیلی مسابقات در این شرایط به نفع استقلال نیست. ما بعد از دوران آماده‌سازی شروع خوبی نداشتیم اما مطمئن بودم و هستم که روند تیممان به مرور بهتر می‌شود اما با این شرایط حالا نمی‌دانیم چه کار کنیم؟ می‌گویند دو هفته به قرنطینه برویم. آیا همین کافیست؟ مگر ریکاوری بعد از کرونا به این راحتی است؟ سه هفته است که از طریق آقای رمضانی از سازمان لیگ خواستیم که اجازه بدهند بازیکنان امید استقلال به لیست اضافه بشوند. تا دیشب می‌گفتند نه اما حالا که دیدند چه افتضاحی رقم خورده، قانون جدید تصویب کردند!

 

تمام اعتراض‌ها به این دلیل است که اقتدار و عدالت لازم توسط فدراسیون فوتبال اجرا نمی‌شود و به همین دلیل دیگران فکر می‌کنند با قلدربازی و مصاحبه و بیانیه می‌توانند به هدفشان برسند. ما برای ادعای دیروزمان امروز مدرک معتبر از یک بیمارستان خیلی معتبر ارائه دادیم اما می‌خواهند با فضاسازی رسانه‌ای حقیقت را قربانی کنند.

 

متاسفانه وقتی تیم می‌بازد از هر طرف انتقاد می‌کنند و پشت سرهم مصاحبه  می‌کنند اما این جور مواقع سکوت می‌کنند. فقط بررسی کنید ببینید در نیم‌فصل دوم چه بلاهایی سر استقلال آمده. همان ابتدا به دلیل مسائل غیرورزشی میزبانی آسیا را از ما گرفتند. دو دستیار و دو بازیکن خارجی مورد نظرم به این دلیل حاضر به همکاری نشدند. آن اتفاق های سفر به دوبی هم که حتما یادتان هست. بعد از بازی با ذوب‌آهن و قبل از گل‌گهر به دلیل نداشتن زمین، تمرین نکردیم، شب بازی با گل گهر هم که ساعت ۱۱ شب به سیرجان رسیدیم و به دلیل نقص فنی هواپیما یک بار به مهرآباد برگشتیم و بیشتر از سه ساعت در هواپیما بودیم اما وقتی تیم باخت کسی درباره این مشکلات صحبت نکرد. قبل از بازی با فولاد ترس از کرونا در تیم ما موج می‌زد. شما ۱۰۰ روانشناس هم بیاورید، نمی‌توانید این ترس را از بین ببرید. اگر عدالتی وجود داشت ما نباید به اهواز می‌رفتیم اما قربانی شدیم و باید بگویم که مظلوم‌تر از این استقلال را من تا به حال ندیده‌ام.

 

قبلا هم گفتم، تا زمانی که در این لیگ یک نفر جانش را از دست ندهد، کسی به فکر سلامتی بازیکنان و خانواده‌هایشان نخواهد بود.»

 

 

سعادتمند: لازم شود مدارک را به فیفا و AFC می‌فرستیم/ سلامتی خانواده بازیکنان از لیگ مهم‌تر است

مدیرعامل استقلال می‌گوید در صورتی که حقی از این تیم ضایع شود، مدارک و مستندات خود را به فیفا و AFC ارسال می‌کنند.

 

احمد سعادتمند درباره جلسه هیات مدیره استقلال گفت: اولین جلسه با حضور اعضای جدید هیات مدیره برگزار شد. از زحمات آقای منزوی هم تشکر کردیم. آقای نظری هم جلسه‌ای در شهرداری و شورای شهر داشتند و نتوانستند در جلسه شرکت کنند.

 

او درباره محتوای این جلسه گفت: مباحث کلی را با دوستان مطرح کردیم. ظرفیت هیات مدیره ما به سمت و سوی مسائل اقتصادی رفته تا تنگناهای مالی را حل کنیم. مباحث خوبی شد و پیشنهادها و راهکارها را مطرح کردیم.

 

مدیرعامل استقلال تاکید کرد: در ارتباط با کرونا هم بازیکنان ما اذیت شدند. امیدوارم اولین سوالی که شود در رابطه با سلامتی بازیکنان و دومین سوال درباره خانواده آن ها باشد. به قدری که نگران خانواده بازیکنان و عوامل تیم هستیم نگران ادامه لیگ نیستیم. سلامتی آن ها برای ما حائز اهمیت هستند.

 

سعادتمند درباره ادعای سازمان لیگ مبنی بر انجام تست راستی آزمایی و اعتماد نداشتن به تست‌های استقلال گفت: ما برای اعزام به شهرستان جم یک هواپیمای اختصاصی گرفتیم که ۱۵۴ صندلی داشت و در برگشت هم به همین شکل بود. تمام تدابیر لازم را اندیشیده بودیم. اعضای باشگاه دو روز زودتر به محل اسکان هم رفتند. یک بار این اتفاق در اهواز رخ داد و مکاتبه کردیم که چون محل بازی با فولاد در منطقه قرمز بود، خواهش کردیم در شهر دیگری باشد اما قبول نشد. برای بازی با پارس جنوبی هم همین خواهش را داشتیم که پذیرفته نشد.

 

او تصریح کرد: سوال ما این است که وقتی شورای شهر استان اجازه اقامت ما را نمی‌دهد، ما را ملزم به رفتن می‌کنند. ما نامه رسمی شورای تامین را داریم که گفتند نمی‌توانیم در هتل اسکان داشته باشیم. باز هم ما پذیرفتیم و به سالن CIP فرودگاه رفتیم. ما هزینه رفت و برگشت هواپیما را هم پرداخت کردیم. ۱۲ نفر از بازیکنان ما به فرودگاه رفتند اما تست دوم برخی از بازیکنان در بیمارستان مسیح دانشوری که مرجع درمان این بیماری در کشور به شمار می رود، مثبت شد. روز چهارشنبه یکی از آنالیزورهای شرایط جسمی خوبی نداشت، با تست مثبت ایشان و تقاضای معاونت پزشکی، تست مجدد گرفتیم.

 

سعادتمند گفت: یک زمانی می‌گوییم بازی سختی با سپاهان یا تراکتور داریم که بهانه بازی نکردن درست است اما با نهایت احترام برای تیم پارس جنوبی جم که تیم خوبی است و درگیر مسائل حاشیه‌ای شدند، ما می خواستیم به این بازی برویم و اگر قرار بود نرویم، چرا پرواز چارتر می گرفتیم؟ در تست دوم بیمارستان مسیج دانشوری تست شش نفر دیگر از بازیکنان از جمله مهدی قایدی، محمد دانشگر، آرش رضاوند و ... مثبت شد. خودم اعلام کرد تیم برگردد و لازم نیست تیم به سفر برود چون سلامت بازیکنان  خودمان و تیم مقابل به خطر می افتد. در حال حاضر دوستان ما در سازمان لیگ درخواست دارند راستی آزمایی شود. آیا این راستی آزمایی برای تست های مثبت است و تست های منفی ما را قبول دارند؟

 

وی ادامه داد: بنابراین نامه‌ای به سازمان لیگ نوشتیم و از آقای بهاروند خواهش کردیم همه بازیکنان ما تست بدهند. وقتی تست بالاترین مرجع درمان کرونا را راستی آزمایی می‌کنند، گفتیم باید از همه بازیکنان تست بگیرند.

 

سعادتمند درباره ارجاع پرونده بازی تیمش با پارس جنوبی به کمیته انضباطی اظهار کرد: ما الان در شرایط عادی نیستیم. شاید یک ماه قبل فقط یک نفر ماسک زده بود اما الان همه ما ماسک زده‌اند. وقتی وضعیت قرمز است چه ضرورتی دارد در جم بازی کنیم؟ من با فرماندار شهرستان جم هم صحبت کردم. وقتی باید ۴۰ کیلومتر بیرون از جم اسکان پیدا کنیم تا درگیر ارتباطات نزدیک با ویروس کرونا نشویم، اصرار بر بازی در جم جالب نیست. ما از منافع باشگاه دفاع می کنیم. شاید برخی از ما دلخور شوند اما مستندات و مدارکی داریم که به فیفا و ای اف سی هم ارسال می‌کنیم.

 

وی درباره اظهارات حجت نظری مبنی بر اینکه اگر تیمی جام می‌خواهد، می‌تواند از منیریه برای آن تیم خریداری کند، اظهار کرد: اجازه دهید درباره مسائل مهم‌تری صحبت کنیم. اولا همه باشگاه‌ها برای ما حائز اهمیت هستند و احترام‌شان واجب است. باشگاه پرسپولیس هم از باشگاه‌های بزرگ است. نظری صحبت خاصی نداشته است.

 

سعادتمند درباره سفر نمایندگان استقلال به ایتالیا نیز گفت: ما برای مطالبات آقای شفر و استراماچونی تصمیم گرفتیم با این عزیزان مذاکره کنیم تا مشکل را کمتر کنیم.

 

مدیرعامل استقلال درباره بررسی نتایح استقلال و عملکرد کادرفنی در جلسه هیات مدیره اظهار کرد: هیات مدیره در مسائل فنی ورود پیدا نمی‌کند. ما بیشتر دنبال منافع باشگاه در بحث مالی هستیم تا نواقص باشگاه را برطرف کنیم.

 

وی درباره موثر نبودن دیاباته برای این تیم در چند بازی اخیر و سفر به کشورش اظهار کرد: چون خودم فرد فوتبالی هستم، بالاخره فوتبالیست‌ها در برخی مواقع در اوج هستند و شاید مصدوم شوند. این موضوع به کادرفنی ارتباط دارد و ضمن اینکه دیاباته در سفر به جم هم عضوی از تیم بود.

 

وی درباره اینکه سازمان لیگ مدعی است استقلال باید بعد از ۱۴ روز بازی کند، گفت: سازمان لیگ چیزی به ما اعلام نکرده است. ما تست های گرفته شده از هر عزیزی در بحث کرونا را شرایط بالینی دارد و مانند ریاضی نیست. امکان دارد ۵، ۶ روز تست فردی منفی باشد و در ادامه در بدن بروز پیدا کند. وقتی میکروب وارد ریه شود، با تست PRC هم نمی‌توان ابتلا به کرونا را متوجه شد. الان باید از همه تست بگیریم. فعلا تمرینات را تعطیل کردیم چون سلامت بازیکن برای ما مهم تر است.

 

وی درباره شایعه برگزاری یک مهمانی توسط مهدی قایدی با حضور ۵۰ نفر، اظهار کرد: این مسائل ثابت نشده و وقتی مطرح می‌کنید، هوادار ناراحت می‌شود. باید الان درباره مسائل بزرگتر و زیرساختی صحبت کنیم. من این مسائل را ندیده و نشنیده‌ام.

 

سعادتمند درباره اینکه گفته می شود تست ثانویه  بازیکنان این تیم از ۱۲ نفر به ۹ نفر کاهش یافته است گفت: فقط نباید از این ۱۲ نفر تست بگیریم. دو ماه است که از سازمان لیگ خواستیم به خاطر آسیب دیدگی‌های شدید، از پنج بازیکن رده سنی امید استفاده کنیم ولی قبول نکردند. با این حال الان که با کمبود بازیکن مواجه شدیم، گفتند می‌توانیم از پنج بازیکن امید استفاده کنیم که از همین تعداد دو نفر مبتلا به کرونا شده‌اند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------