حمله رئیس لالیگا به لیگ برتر انگلیس؛ «دوپینگ کرده‌اند!» فوتبال انگلیس,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
رئیس لالیگا معتقد است که «درآمد معمولی تیم‌های فوتبال انگلیس برایشان کافی نیست و آن‌ها پول‌هایی را هزینه می‌کنند که توسط باشگاه تولید نشده است و این اقدام مانند یک دوپینگ مالی است.»

به گزارش ایسنا و به نقل از inside world football، خاویر تباس، رئیس لالیگا بار دیگر از لیگ برتر انگلیس انتقاد کرد و گفت که این لیگ از نظر مالی "دوپینگ" کرده است.

 

به گفته رئیس لالیگا ۲۰ باشگاه برتر انگلیس مجموعا یک میلیارد دلار در پنجره نقل‌وانتقالات اخیر خرج کرده‌اند که این مبلغ  به راحتی از هزینه‌های چهار لیگ بزرگ اروپا بیشتر است.

 

 در میان رکود اقتصادی جهانی، لیگ برتر انگلیس رکورد پنجره نقل‌وانتقالات زمستانی و همچنین رکورد کلی فصل را شکست و ۳.۱۵ میلیارد یورو برای بازیکنان هزینه کرد.

 

تباس ادامه داد: این اتفاق را قدرت لیگ برتر می‌نامیم اما این رقابتی بر بر اساس ضررهای میلیونی باشگاه‌ها است چرا که درآمد معمولی آن‌ها برایشان کافی نیست. بیشتر باشگاه‌ها از نظر مالی «دوپینگ» کرده‌اند چرا که به آنها پول تزریق می‌شود. چیزی که در لالیگا دنبالش هستیم این است که باشگاه‌ها آنچه را که می‌توانند به طور مستقل تولید و خرج کنند. 

 

هزینه‌های تیم‌های لیگ برتر تقلب است

تباس گفت:  آنها پولی را تزریق می کنند که توسط باشگاه‌ها تولید نمی‌شود. این امر حیات یک باشگاه را با خروج سهامدار اصلی به خطر می‌اندازد. به نظر ما، این تقلب است زیرا سطح بقیه لیگ‌ها پایین می‌آید.

 

همچنین خاویر گومز، مدیر شرکت لالیگا در ویدئویی که تباس به اشتراک گذاشته است، گفت: سهامداران مجاز به حمایت در محدوده‌های مشخص هستند.

 

تا ژوئن ۲۰۲۱، لیگ برتر و چمپیونشیپ (سطح دوم فوتبال انگلیس) ۳ میلیارد یورو و لالیگا ۲۵۰ میلیون یورو ضرر کرده بودند. در همین دوره، سهامداران لیگ برتر و چمپیونشیپ ۳.۵ میلیارد یورو و لالیگا ۴۵۰ میلیون یورو سرمایه گذاری کرده‌اند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023