گومیس و دلف؛ ستاره‌های جذاب فهرست مورایس/ رضاوند در فولاد نجاریان در استقلال؟  تیم فوتبال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

تیم فوتبال سپاهان اصفهان پس از دو فصل همکاری با محرم نویدکیا تصمیم به تغییراتی اساسی در تیم خود گرفته و به‌نظر می‌رسد نه‌تنها آنها روی نیمکت دچار تغییر شده و یک مربی نامدار را به تیم خود اضافه کرده‌اند بلکه برای خرید بازیکنان نیز به‌دنبال بمب‌های نقل‌وانتقالاتی هستند. وقتی ژوزه مورایس، دستیار سابق مورینیو هدایت سپاهانی‌ها را برعهده گرفت شایعات زیادی درباره خریدهای احتمالی او منتشر شد و مشخص بود که این مربی پرتغالی برای سهمیه بازیکنان خارجی خود نام‌های بزرگی را مدنظر دارد.

 

این روزها نام‌های مختلفی دراین‌باره مطرح می‌شود که مهم‌ترین آنها بافتیمبی گومیس است که در سال‌های اخیر به‌خصوص با گلزنی برابر تیم‌های مطرح پایتخت بیش از قبل برای هواداران فوتبال در ایران شناخته‌شده است. به‌جز گومیس از نفراتی چون فابین دلف، هافبک سابق منچسترسیتی و همچنین الویس کامسوبا، وینگر و هافبک کشور آفریقایی بروندی که در لیگ استرالیا بازی می‌کند، دیگر بازیکنانی هستند که در این مدت ظاهرا مورد توجه باشگاه اصفهانی قرار گرفته‌اند که در ادامه به بررسی سوابق آنها می‌پردازیم.

 

 گلزن فرانسوی در بالای لیست مرد پرتغالی

گومیس فرانسوی که گفته می‌شود در آستانه توافق نهایی با سپاهان قرار دارد در تیم‌های پایه سن‌اتین رشد کرد و به تیم اصلی این باشگاه هم رسید و مدتی نیز به‌صورت قرضی در تروا بازی کرده است. او که به‌تدریج به مهاجمی گلزن در تیمش بدل شده بود در سه فصل آخر حضورش در سن‌اتین به ترتیب 10، 16 و 10گل در لیگ فرانسه زد تا لیون به‌سراغش برود.

 

حضور در این تیم بزرگ فرانسوی نقطه‌عطفی در کارنامه فوتبالی او بود و توانست در همان نخستین فصل حضورش در این تیم 10گل در لیگ بزند و حتی دوبار هم در لیگ قهرمانان موفق به گلزنی شد تا شروع موفقی در لیون داشته باشد. گومیس درمجموع در 243بازی برای لیون 94گل زد که آمار بسیار خوبی محسوب می‌شود. مهم‌ترین درخشش او به دیدار برابر دیناموزاگرب در لیگ قهرمانان برمی‌گردد که 4گل زد و البته رکورد سریع‌ترین هت‌تریک تاریخ این رقابت‌ها را به‌نام خود ثبت کرد. در سال2014 و با پایان قراردادش با لیون راهی لیگ برتر جزیره شد تا برای سوانسی بازی کند اما در این تیم چندان موفق نبود و به مارسی قرض داده شد که فصل 2017-2016 را با 20گل‌زده به پایان رساند و عملکردی عالی در این تیم داشت. سال بعد او به گالاتاسرای ترکیه فروخته شد و در سوپرلیگ این کشور 29گل زد تا هم عنوان آقای‌گلی را کسب کند و هم تیمش را قهرمانی لیگ کند.

 

در پایان فصل الهلال عربستان با 6میلیون یورو او را به خدمت گرفت تا با کمک این ستاره گلزن فرانسوی سه قهرمانی پیاپی در لیگ و دوبار قهرمانی در آسیا را تجربه کند. آمار گومیس در این تیم عربستانی فوق‌العاده بود و در 147بازی در تمامی رقابت‌ها 107گل به ثمر رساند. او در میانه‌های فصل قبل به گالاتاسرای برگشت و در 14بازی، 9گل زد. او یک‌سال دیگر با گالاتاسرای قرارداد دارد اما گفته می‌شود ممکن است به‌صورت توافقی از این باشگاه جدا شود و البته پیشنهاد سپاهان هم در این میان تاثیرگذار بوده است. گومیس در 36سالگی همچنان یک گلزن قهار است و حضور او در لیگ برتر خلیج‌فارس بی‌شک می‌تواند جذابیت بیست‌ودومین دوره این رقابت‌ها را بالاتر ببرد.

 

 هافبک ملی‌پوش انگلیسی به اصفهان می‌رود؟

یکی دیگر از بازیکنانی که شایعه حضورش در اصفهان شنیده می‌شود، فابین دلف است که سابقه بازی در منچسترسیتی را دارد و 20بار هم در تیم‌ملی انگلیس به میدان رفته است. اگرچه درمورد احتمال حضور این بازیکن در ایران اخبار ضدونقیضی به گوش می‌رسد و با توجه به ارزش 1.8میلیون‌یورویی او در ترانسفرمارکت خریدش کمی سخت به‌نظر می‌رسد اما با توجه به اینکه او به‌تازگی از اورتون جدا شده و بازیکن آزاد است خریدش چندان غیرممکن به‌نظر نمی‌رسد. دلف در تیم‌های پایه لیدز رشد کرد و پس از مدتی حضور در استون‌ویلا در سال2015 با قراردادی 11.5میلیون‌یورویی راهی سیتی شد و 4سال هم برای این تیم قدرتمند انگلیسی بازی کرد تا اینکه در سال2019 به اورتون فروخته شد. دوران حضورش در تیم دوم شهر لیورپول چندان خوب پیش نرفت و هواداران این تیم از عملکرد این هافبک افول‌کرده چندان رضایت نداشتند.

 

سومین بازیکنی که این روزها به سپاهان لینک شده الویس‌کامسوبا است که با 25سال سن توانایی بازی در پست‌های مختلف ازجمله وینگر چپ و راست، مهاجم، هافبک چپ و راست و هافبک تهاجمی را دارد. کامسوبا در این سال‌ها در لیگ استرالیا حضور داشته و پس از مدتی بازی برای آوندال، به ملبورن‌ویکتوری رفت و در این تیم در دو دوره لیگ قهرمانان نیز بازی کرده است. او فصل قبل به سیدنی FCپیوست و در 17بازی، 3گل و 2پاس‌گل داشت و حالا در آستانه پیوستن به سپاهان قرار دارد. البته این بازیکن که اهل بروندی است و 4بازی ملی نیز انجام داده هنوز یک فصل دیگر از قراردادش با تیم استرالیایی باقی‌مانده است و سپاهان برای خرید او باید رضایت باشگاه او را نیز کسب کند.

 

رضاوند در فولاد نجاریان در استقلال؟

آرش رضاوند، هافبک شماره7 نیم‌فصل اول فصل گذشته استقلال یکی از آن‌دسته از بازیکنانی بود که طی روزهای گذشته اخبار متعدد و مختلفی درباره سرنوشت او وجود داشته و احتمالات زیادی نیز درباره این بازیکن مطرح شده است. رضاوند که نیم‌فصل دوم لیگ گذشته را به‌صورت قرضی در فولاد بازی کرد، با توجه به اینکه از قراردادش با استقلال یک‌سال دیگر باقی‌مانده این روزها در تمرینات این تیم حضور دارد، با این حال هنوز درباره رفتن یا ماندن این بازیکن خبر قطعی منتشر نشده است و باید منتظر روزهای آینده باقی ماند.

  تیم فوتبال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

درباره این بازیکن همچنین گفته می‌شد او یکی از بازیکنان خروجی استقلال است و به‌زودی راهی فولاد می‌شود اما با اعلام رسمی نام نفراتی که ساپینتو آنها را در لیست خروجی قرار داده بود، مشخص شد که این سرمربی روی نام رضاوند احساس رضایت دارد و حتی اعلام کرده است این بازیکن طبق قراردادی که دارد باید به کار خود با استقلال ادامه دهد.

 

همه اینها درحالی است که این بازیکن باتجربه روز گذشته در عکسی که باشگاه منتشر کرد چهره‌ای کاملا خندان و بشاش درکنار ساپینتو داشت تا از شواهد بربیاید که رضاوند یکی از نفرات استقلال است که همراه این تیم به ترکیه اعزام خواهد شد و حتی برخی گمانه‌زنی‌ها حکایت از آن داشت که این بازیکن میانی فعلا کارش را با استقلال ادامه می‌دهد و باید دید مسئولان باشگاه چه تصمیمی درباره رضاوند خواهند گرفت.

 

با همه این تفاسیر اما پیگیری‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد رضاوند که در روز اول تمرین هم حاضر به همراهی آبی‌ها نشده بود همچنان متمایل به جدایی است و به باشگاه اعلام کرده نمی‌خواهد در استقلال بماند. این درحالی است که قبلا نیز این بازیکن در روزهای پایانی فصل گذشته در گفت‌وگو با «فرهیختگان» گفته بود در اهواز راحت‌تر است و دوست دارد به فوتبالش در فولاد ادامه دهد.

 

طبق شنیده‌ها، به‌نظر می‌رسد این بازیکن همچنان از فضای بی‌اعتمادی و انتقادی زمان حضورش در استقلال از دست هواداران و فضای هواداری و رسانه‌ای استقلال در فضای مجازی دلخور است و در محافل خصوصی نسبت به این موضوع گلایه‌هایی را مطرح کرده تا این‌طور به‌نظر برسد که درخواست وی برای جدایی با این موضوع مرتبط باشد.

 

 معاوضه محتمل!

شایعاتی نیز درباره معاوضه رضاوند با یکی از بازیکنان فولاد شنیده می‌شود و در این زمینه اخبار غیررسمی حکایت از آن دارد که باشگاه استقلال به‌تازگی در نامه‌ای درخواست کرده رضاوند با مجتبی نجاریان، مدافع راست فولاد معاوضه شود تا بعد از حردانی، یک مدافع راست دیگر فولادی‌ها هم استقلالی شود، اما این موضوع تا لحظه تنظیم این خبر تایید نشده و پیگیری‌های «فرهیختگان» در این خصوص بی‌نتیجه مانده؛ هرچند حدود دو هفته پیش نیز استقلالی‌ها این خبر را تکذیب کرده بودند و شاید به‌تازگی در این خصوص تحولاتی رخ داده باشد.

 

با این حال امر محرز آن است که با جدایی وریا و احتمال پیوستن وی به فولاد و با وجود آنکه مهدی شیری نیز قراردادش را با فولاد تمدید کرده است، جا برای نجاریان مدافع تیم‌ملی امید ایران در این تیم تنگ شده و با توجه به اینکه استقلالی‌ها نیز به‌دنبال دفاع راست برای جانشینی غفوری هستند، این انتقال می‌تواند محتمل‌تر از هر زمان دیگری باشد. البته این شایعه هم مطرح شده که آبی‌ها برای سمت راست خط‌دفاعی به‌دنبال تیکدری، بازیکن گل‌گهر هستند اما گفته می‌شود احتمال آبی‌پوش شدن این بازیکن زیاد نیست.

 

فرهیختگان

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022