بیشترین توهین در فضای مجازی نصیب رونالدو و مگوایر می‌شودفوتبالیست‌ها ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
دو بازیکن منچستریونایتد متحمل بیشترین توهین در فضای مجازی شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از رویترز، نزدیک به سه چهارم فوتبالیست‌های لیگ برتر در فصل قبل در توئیتر پیام‌های توهین آمیزی دریافت کردند. 

 

این گزارش که توسط موسسه آلن تورینگ و آفکام و با استفاده از فناوری جدید ماشینی انجام شده است، ۲.۳ میلیون پیام ارسال شده به بازیکنان لیگ برتر را در پنج ماه اول فصل قبل تجزیه و تحلیل کرده است. ۶۰ هزار پست توهین آمیز تلقی می شد که ۶۸ درصد از بازیکنان در لیگ برتر حداقل یک پیام توهین آمیز دریافت کردند.

 

بر اساس این گزارش، از هر ۱۴ بازیکن، یک نفر در هر روز توییت‌های توهین آمیز دریافت می‌کند و این آمار روز به روز در حال گسترش است و انتظار می‌رود در فصل جاری نیز بیشتر از قبل شود. نکته جالب اینکه ۳ بازیکنی که بیشترین توهین را در توئیتر متحمل شدند، بازیکنان منچستریونایتد هستند.

 

رونالدو ۱۲۵۲۰ توئیت توهین آمیز دریافت کرده در حالی که مگوایر با ۸۹۵۴ توئیت در رده دوم و مارکوس راشفورد نیز  با ۲۵۵۷ توئیت در رتبه سوم قرار دارند. 

 

هشت بازیکن منچستریونایتد در بین ۱۰ بازیکنی که بیشترین توهین را متحمل شدند قرار دارند. 

 

هری کین، مهاجم تاتنهام هاتسپر و جک گریلیش از منچسترسیتی، تنها بازیکنان غیر از بازیکنان منچستریونایتد در بین ۱۰ بازیکنی هستند که بیشترین توهین به آن‌ها شده است.

 

دکتر برتی ویجن، نویسنده اصلی گزارش و رئیس ایمنی آنلاین در موسسه آلن تورینگ گفت: این یافته‌های آشکار نشان می‌دهد که فوتبالیست‌ها تا چه اندازه در رسانه‌های اجتماعی مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. مقابله با توهین‌های آنلاین افراد به بازیکنان و چهره های سرشناس دشوار است و ما نمی‌توانیم آن را بدون چالش رها کنیم.  

 

سخنگوی توییتر به  بی‌بی‌سی گفت که از این مطالعه استقبال می‌کند و گفت قصد دارد با این اقدامات مقابله بیشتری صورت گیرد. او عنوان کرد آزار و اذیت افراد را بر اساس نژاد، قومیت، جنسیت، هویت جنسی یا گرایش جنسی تحمل نمی‌کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------