آخرین اخبار ورزشی

یک هشتم نهایی جام جهانی قطر،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

چهره ۱۶ تیم صعودکننده مشخص شد/ یک غایب بزرگ و رکورد آسیایی‌ها

با صعود ۱۶ تیم به یک هشتم نهایی جام جهانی، برنامه این مرحله از رقابت‌ها مشخص شد. به گزارش ایسنا، مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲…

واقعی یا بازارگرمی؟ کاوه به پرسپولیس پیشنهاد داد/درخشش قایدی علیه قایدی پرسپولیس,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

نقل و انتقالات این فصل پرسپولیس رسما شکل عجیبی به خودش گرفته است. در شروع زمان نقل‌و‌انتقالات، این باشگاه سرخ پایتخت بود که با جذب چهره‌های سرشناس توجه همه را به خودش جلب‌کرد. پرسپولیس به سرعت نام بازیکنانی همچون علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، گئورگی گولسیانی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی و محمد هادی احمدی را به لیست نفرات این فصل خود اضافه کرد. حتی در تلاش برای جذب سعید صادقی موفق شد استقلال را از پیش‌رو بردارد و پدیده فصل قبل لیگ برتر را به جمع سرخپوشان بیاورد.

 

اما به یکباره یارگیری پرسپولیس متوقف شد و زمان زیادی طی شد تا پرسپولیس بالاخره یورگن لوکادیا و سینا اسد‌بیگی را جذب کند. این باشگاه با تعداد زیادی مهاجم برزیلی و... مذاکره کرد تا درنهایت توانست با لوکادیا به توافق برسد. بعد از این توافق خبر رسید که پرسپولیس به دنبال جذب مهاجم دوم است. مهاجمی که ظاهرا نوع آماده و خوبش به نوعی کمیاب شده بود و پرسپولیس راه سختی را برای جذب آن پیش‌رو داشت. حالا صحبت از جذب 2‌بازیکن است. البته کماکان شاهد تاخیر در جذب مهاجم توسط پرسپولیس هستیم. روزنامه «فرهیختگان» نگاهی انداخته به تلاش تازه پرسپولیسی‌ها که تا امروز فعلا بی‌نتیجه بوده است.

 

پرسپولیس به دیاباته «نه» نگفت اما...‌!

از ابتدای زمان نقل و انتقالات صحبت از حضور شیخ دیاباته در پرسپولیس بود. ظاهرا به خاطر حضور این بازیکن در استقلال باشگاه پرسپولیس بی‌میل نبود که این بازیکن را به خدمت بگیرد و به نوعی برای مدیریت خود در نقل‌و‌انتقالات تبلیغاتی داشته باشد. اما این یحیی گل‌محمدی بود که هیچ تمایلی از خودش برای جذب این بازیکن نشان نمی‌داد. سرمربی پرسپولیس این بازیکن را به علت کم دویدن و مصدومیت زیاد در لیست نفرات مورد نظرش قرار نداده بود. البته شایعه شده بود که یحیی و درویش بر سر نفرات معرفی‌شده اختلافاتی داشتند و سنگ اندازی‌هایی هم این وسط از هر دو طرف صورت‌گرفته اما درنهایت بعد از اینکه باشگاه موفق شد لوکادیا را جذب کند گل محمدی هم رای به جذب دیاباته داد تا به نظر برسد ساده‌ترین انتقال برای پرسپولیس صورت بگیرد. اما این اتفاق هرگز نیفتاد.

 

پرسپولیس برای جذب دیاباته خیلی سختگیری نکرد. در ابتدا رقمی در حدود 300‌هزار دلار به این بازیکن پیشنهاد داد اما طبق اخبار منتشره این رقم مورد تایید دیاباته قرار نگرفت و پرسپولیس رقم را به 400‌هزار دلار افزایش داد. سپس این دیاباته بود که به وقایع زمان خروجش از تیم استقلال و ایران اشاره کرد و گفت که عده‌ای قصد داشتند به او و خانواده‌اش آسیب بزنند و همین موجب شد تا برای حضور در ایران بهانه بیاورد. باشگاه پرسپولیس به او تضمین داد که در ایران از آرامش لازم برخوردار باشد و این موضوع باعث شد تا دیاباته نسبت به تمدید قرارداد ترغیب شود. او از باشگاه پرسپولیس خواست تا فرصت بیشتری به او برای فکر کردن بدهند اما زمانی که او برای فکر کردن می‌خواست از زمانی که پرسپولیس به او داد بیشتر شد تا این انتقال در هاله‌ای از ابهام قرار گیرد.

 

دردسر مذاکره با ایجنت فرانسوی

پیشنهاد اول حضور شیخ دیاباته به یحیی گل‌محمدی توسط مدیربرنامه‌ ایرانی این بازیکن صورت گرفت که البته با مخالفت گل‌محمدی مواجه شد. اما وقتی یحیی به این انتقال رای مثبت داد باشگاه پرسپولیس به یکباره به سراغ مدیربرنامه‌ فرانسوی این بازیکن رفت و رسما مدیربرنامه‌ ایرانی این بازیکن نادیده گرفته شد. روزهای اول این مدیربرنامه موضوع را تکذیب می‌کرد اما بعدا خودش موضوع را تایید کرد تا این سوال به وجود بیاید که آیا این ایجنت ایرانی در ناکام ماندن مذاکرات پرسپولیس و دیاباته نقش داشته یا نه. جالب اینجاست که این ایجنت روز آخر نقل و انتقالات زمینه جدایی شرزود تمیروف را هم فراهم کرد تا پرسپولیس با تعداد مهاجمان کمتر پا به رقابت‌های لیگ گذاشته باشد! البته باشگاه در این مورد اظهارنظری نمی‌کند اما برخی نزدیکان باشگاه این موضوع را رد نمی‌کنند.

 

شیخ پرسپولیس را سر کار گذاشت؟

شاید الان که این مطلب را می‌خوانید تکلیف این انتقال روشن شده و حتی شیخ با پرسپولیس قرارداد الکترونیکی‌اش را امضا کرده باشد. اما آن چیزی که فعلا مشخص است بلاتکلیف ماندن پرسپولیس در جذب این بازیکن اهل مالی است. به نظر می‌رسد شیخ دیاباته حسابی پرسپولیسی‌ها را سر کار گذاشته باشد. گفتنی است دیروز چند صفحه منتسب به شیخ دیاباته در اینستاگرام از توافق این بازیکن با پرسپولیس خبر داده بودند اما بررسی‌های «فرهیختگان» نشان می‌دهد که صفحه اصلی این بازیکن اهل مالی هیچ فعالیتی ندارد و پیج‌های دیگر توسط افراد فرصت طلب و سودجو اداره می‌شود.

 

درخواست رضایی از پرسپولیس

موضوع مذاکره باشگاه پرسپولیس با کاوه رضایی مهاجم سابق استقلال و شارلوا بلژیک روز گذشته تبدیل به یک خبر داغ در فوتبال ایران شده بود. باشگاه استقلال وقتی تصمیم گرفت ارسلان مطهری را در روز آخر نقل‌و‌انتقالات فوتبال ایران از لیست نفرات خود کنار بگذارد با مقاومت این بازیکن مواجه شد و حتی با فسخ یکطرفه قرارداد این بازیکن که گفته می‌شود غیر قانونی صورت گرفته بود نتوانست نام او را از لیست خارج کند و در نتیجه هیچ جایی برای ثبت اسم رضایی در لیست پیدا نکرد تا این بازیکن در آستانه رقابت‌های جام جهانی قطر بدون تیم بماند.

 

رضایی در ابتدا فکر می‌کرد که مشکل حل می‌شود و در تمرینات استقلال حاضر شد اما وقتی دید مشکلش حل نمی‌شود تصمیم گرفت که با باشگاه پرسپولیس مذاکره کند. دیروز یکی از نزدیکان باشگاه پرسپولیس که نمی‌خواست نامش فاش شود به «فرهیختگان» گفت که کاوه رضایی خودش از پرسپولیسی‌ها خواسته که برای انتقال مذاکره کنند. برای همین تعدادی از افراد نزدیک به رضایی از این بازیکن خواسته بودند که بیشتر در مورد این انتقال فکر کند. مهاجم پیشین استقلال رابطه خوبی با یحیی گل‌محمدی دارد و این مساله به شایعات درباره احتمال حضورش در پرسپولیس دامن زده است ضمن اینکه در فاصله سه ماه تا جام جهانی برای رضایی مهم است که بازی کند و جلوی چشم باشد خصوصا آنکه غیر از سردار آزمون و مهدی طارمی، اوضاع بقیه مهاجمان مدعی حضور در قطر چندان جالب نیست و صیادمنش هم به خاطر مصدومیت و جراحی احتمالی به این مسابقات نمی‌رسد. البته این تحلیل هم وجود دارد که این اقدام رضایی نوعی بازارگرمی است.

 

باشگاه پرسپولیس تکذیب می‌کند

علی‌رغم همه شنیده‌ها دیروز وقتی به باشگاه پرسپولیس رجوع کردیم تا در مورد مذاکره با کاوه رضایی اطلاعات رسمی‌تری به دست بیاوریم متوجه شدیم که این باشگاه هرگونه مذاکره خود را با کاوه رضایی تکذیب و اعلام می‌کند اخبار منتشره دروغ و کذب محض است. البته برخی می‌گویند باشگاه سرخ پایتخت برای دوری کردن از حواشی این موضوع را تکذیب می‌کند. باید صبر کنیم و ببینیم بالاخره کدام حرف درست است. آیا تکذیب پرسپولیس درست بوده یا دوری کردن باشگاه از حواشی.

 

خبرگزاری‌ها همه از توافق می‌گویند

خبرگزاری‌های رسمی کشور همگی از توافق کاوه رضایی با پرسپولیس خبر می‌دهند. آنها می‌گویند این مذاکرات از چند روز گذشته آغاز شده و طرفین به توافق کامل رسیده‌اند. بد نیست بدانید مدیربرنامه‌ کاوه رضایی همان مدیربرنامه‌ ایرانی شیخ دیاباته و شرزود تمیروف است که می‌گویند در بی‌نتیجه ماندن مذاکرات پرسپولیس با دیاباته نقش داشته است! او چند روز قبل به«فرهیختگان» اعلام کرد در مورد این انتقال نمی‌تواند هیچ اطلاعاتی را ارائه کند. ظاهرا این پنهانکاری به درخواست باشگاه پرسپولیس بوده است.

 

مشکلات رضایی برای حضور در پرسپولیس

می‌گویند کاوه رضایی برای حضور در پرسپولیس مشکل دارد. اول اینکه این بازیکن با باشگاه استقلال قرارداد داخلی بسته است. گفته می‌شود بابت این قرارداد هم 8‌میلیارد تومان پیش‌دریافت گرفته و رقم قراردادش حدود 20‌میلیارد بوده است. اگر او قرارداد داخلی داشته باشد باید دید وقتی لیست نفرات تیم جا ندارد آیا فسخ قرارداد داخلی او مجاز هست یا نه. بعد هم او باید این رقم 8‌میلیارد دریافتی را اگر صحت داشته باشد به استقلالی‌ها بازگرداند. نکته بعدی اینکه ظاهرا پرسپولیسی‌ها اعلام کردند بیشتر از 12‌میلیارد تومان به این بازیکن نمی‌دهند. سوال این است که آیا رضایی چنین پیشنهادی را می‌پذیرد؟

 

گفته می‌شود این بازیکن با تیم شارلوا‌ بلژیک هم قراردادی دارد که برای گرفتن اقامت این کشور است و این هم می‌تواند بار‌حقوقی برای این انتقال داشته باشد. البته نکته آخر اینکه تا کاوه رضایی نتواند اقامت یک کشور دیگر را بگیرد قادر به خرید خدمت سربازی‌اش نیست و این بازیکن باید برای خدمت اعزام شود. همه این مشکلات نشان می‌دهد این انتقال نباید به راحتی شدنی باشد مگر اینکه باشگاه پرسپولیس و معاونت حقوقی‌اش قبل از توافق با کاوه رضایی توضیحات دقیق و حقوقی درمورد این مسائل ارائه کند.

 

بازار خالی از مهاجم است

اگر پرسپولیس در جذب شیخ دیاباته و کاوه رضایی موفق نشود قادر است 2‌مهاجم آزاد را به خدمت بگیرد. فقط مشکل اینجاست همه مهاجمان خوب تیم دارند و هیچ کدام بدون تیم نیستند. آن‌وقت پرسپولیس برای جذب مهاجم حسابی دچار مشکل می‌شود. پرسپولیس تقریبا در برهوت مهاجم به دنبال چشمه می‌گردد! مگر اینکه الان که خواننده این مطلب هستید حداقل شیخ دیاباته به پرسپولیس جواب مثبت داده باشد.

 

درخشش قایدی علیه قایدی

مهدی قایدی، مهاجم فصل پیش شباب الاهلی امارات که چندی پیش با عقد قراردادی یک‌ساله به‌صورت قرضی به‌عنوان بازیکن جدید تیم استقلال تهران معرفی شد، بلافاصله بعد از پیوستن به این تیم در انزلی آبی‌پوشان را همراهی کرد و با درخشش خود (یک گل و یک پنالتی) باعث شد تیمش سه امتیاز مهم بگیرد.

 

 پرسپولیس,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

در ادامه و در بازی تهران و در دیدار مقابل مس کرمان از هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر باز هم قایدی بدون توجه به نمایش ایده‌آل و خیره‌کننده‌اش در مسابقه هفته گذشته به‌عنوان یک نیمکت‌نشین در این دیدار هم استقلال را همراهی کرد و از نیمه دوم به‌جای سجاد شهباززاده به زمین رفت، با این حال در این دیدار برخلاف بازی قبلی درخشان ظاهر نشد و روی گلی که یامگا به‌ثمر رساند نقش کوچکی ایفا کرد.

 

قایدی که در تابستان گذشته با قراردادی 5 ساله به تیم اماراتی ملحق شده بود، امسال با قراردادی قرضی برای یک‌فصل به جمع آبی‌پوشان تهرانی بازگشته است. این درحالی است که طی روزهای گذشته برخی رسانه‌ها این‌طور مطرح کردند که بند خرید دائمی در قرارداد مهاجم جدید و شماره ۲۰ استقلالی ها توسط این باشگاه گنجانده شده است اما برخلاف محمد محبی که او هم به‌صورت قرضی به استقلال پیوست اما بند خرید دائم دارد، در قرارداد قایدی بند خرید گنجانده نشده است؛ چراکه این مهاجم با قراردادی سنگین راهی الاهلی شده بود و جذب قطعی او هزینه بالایی را برای استقلال به‌دنبال خواهد داشت و حالا هم درخشش این بازیکن در ترکیب استقلال این هزینه را بالاتر هم برده و مطمئنا باعث می‌شود بعدا در صورتی که آبی‌ها بخواهند این ستاره جوان را به‌صورت دائمی از الاهلی جذب کنند با رقم سنگینی برای گرفتن رضایتنامه او توسط این باشگاه اماراتی مواجه شوند.

 

قایدی که در امارات درخشش چندان قابل‌توجهی نداشت در سال جام‌جهانی با امید بازگشت دوباره به اردوی تیم ملی و قرار گرفتن در ترکیب این تیم در رقابت‌های جام‌جهانی قطر به استقلال بازگشت و باید دید در پایان فصل شرایط برای ادامه حضورش در جمع آبی‌ها فراهم می‌شود یا به امارات باز خواهد گشت.

 

فرهیختگان  

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022