آخرین اخبار ورزشی

دیدار والیبال ایران و لهستان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

هنرنمایی ملی پوشان والیبال در خاک لهستان/ پیروزی بزرگ برای شاگردان عطایی

تیم ملی والیبال لهستان با حضور تماشاگران خود از پس والیبال ایران برنیامد و با نتیجه ۳ بر ۲ شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم…

دلخوری‌ها برطرف شد، مرادمند آماده تمدید تیم فوتبال استقلال,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
تیم فوتبال استقلال با وجود قهرمانی در رقابت‌های امسال لیگ برتر حالا با یک چالش جدی برای ادامه فعالیت خود مواجه شده است؛ حفظ شاکله اصلی تیمی که بعد از 9 سال باعث شد این تیم دوباره به بام فوتبال ایران بازگردد. 

 تیم فوتبال استقلال با وجود قهرمانی در رقابت‌های امسال لیگ برتر حالا با یک چالش جدی برای ادامه فعالیت خود مواجه شده است؛ حفظ شاکله اصلی تیمی که بعد از 9 سال باعث شد این تیم دوباره به بام فوتبال ایران بازگردد. عارف غلامی، سعید مهری، محمد دانشگر، روزبه چشمی، وریا غفوری، آرمان رمضانی و رافائل سیلوا با پایان فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر و تقویم فوتبالی ایران، قراردادشان با استقلال به اتمام می‌رسد و هنوز مشخص نیست که آیا این دسته از بازیکنان برای فصل بعدی در تفکرات سرمربی استقلال جایی دارند یا خیر، هرچند از بین بازیکنانی که با استقلال قرارداد دارند نیز این‌طور پیش‌بینی می‌شود که برخی از این دسته از بازیکنان هم در لیست خروجی آقای سرمربی قرار بگیرند.

 

همه اینها درحالی هستند که هنوز تکلیف خود فرهاد مجیدی برای ادامه همکاری با استقلال مشخص نیست و زمزمه‌های قطع همکاری این سرمربی با آبی‌پوشان طی روزهای اخیر رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفته است.

 

با همه این تفاسیر درباره ادامه وضعیت کادر بازیکنان استقلال برای فصل آینده با وجود آنکه هنوز فصل به پایان نرسیده، گمانه‌زنی‌های رسانه‌ای آغاز شده و در رسانه‌ها هر روز یک بازیکن به این باشگاه لینک می‌شود. البته این اتفاق تا حدودی طبیعی جلوه می‌کند؛ چراکه بسیاری از بازیکنان به‌همراه مدیر برنامه‌های خود در سال‌های اخیر به این وسیله یعنی نام بردن از پیشنهاد سرخابی‌ها سعی می‌کنند تا بازار گرمی به راه بیندازند و قیمت خود را بالا ببرند.

 

درخصوص باشگاه استقلال اخبار ضدونقیض زیادی درباره نقل‌وانتقالات این باشگاه منتشر شده و بازیکنان زیادی در صف انتظار برای پیوستن به جمع آبی‌پوشان قرار گرفته‌اند؛ از سعید صادقی، امیرمهدی جانملکی و کاوه رضایی و محمد نادری گرفته تا مهدی قایدی و سعید عزت‌اللهی و بازیکنان دیگری که اگر همه اینها به‌واقع قرار باشد برای فصل آینده پیراهن آبی را برتن کنند، مطمئنا این موضوع با هدفی که مجیدی در سر دارد، یعنی حفظ شاکله تیم قهرمان تضاد محتوایی و مفهومی پیدا کرده و این هدف را زیرسوال خواهد برد، البته اگر مجیدی در استقلال برای فصل بعدی ماندنی باشد. بر همین اساس آخرین اخبار درباره برخی اسامی که پیوستن آنها به جمع پسران آبی برای فصل بعدی کمتر از سایرین جدی است در ادامه بررسی می‌کنیم، با این توضیح که پرسپولیسی‌ها فصل نقل‌وانتقالات را با قدرت و توفانی آغاز کرده‌اند که همین موضوع تا حد زیادی موجب شده است تا هواداران آبی نگرانی‌هایی را در این زمینه احساس کنند.

 

صادقی هنوز توافق نکرده

بهترین پاسور رقابت‌های لیگ برتر در فصل جاری قراردادش با گل‌گهر سیرجان در پایان فصل به اتمام می‌رسد و از حالا این بازیکن مشتریان دست‌به‌نقدی را پیدا کرده تا جایی که شنیده می‌شود تیم‌های متمول و همیشه مدعی لیگ برتر از استقلال و پرسپولیس گرفته تا خود گل‌گهر و حتی برخی تیم‌های صنعتی رقابت برای جذب بازیکنی که بیشترین پاس گل در فصل جاری را به نام خود به ثبت رسانده، آغاز کرده‌اند.

 

بر همین اساس حتی برخی رسانه‌ها این‌طور مطرح کردند که شنیده‌ها حکایت از آن دارد که استقلالی‌ها در آستانه توافق با این بازیکن هستند و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، سعید صادقی لیگ بیست‌ودوم با پیراهن آبی استقلال به‌میدان می‌رود. این درحالی است که آبی‌ها در میان میدان به یک بازیکن خلاق که توانایی ایجاد تغییر در سبک بازی استقلال را داشته باشد، نیاز دارند و به همین دلیل یکی از اهداف اصلی نقل‌وانتقالات استقلال در تابستان جذب یک هافبک خلاق است.

 

بااین‌حال از آنجا ‌که این بازیکن در لیست خرید گل‌محمدی هم قرار دارد و پرسپولیس تا اینجا در بازار نقل‌وانتقالات موفق‌تر عمل کرده است، برخی نگرانی‌ها از سوی استقلالی‌ها مبنی‌بر توافق صادقی با حریف سرخپوش به اوج رسیده اما طبق شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» اگرچه این بازیکن از تیم‌های پرطرفدار و متمول پیشنهاد دارد اما هنوز با هیچ‌کدام از آنها توافقی انجام نشده و مذاکرات برای مشخص شدن تیم فصل بعدی سعید صادقی همچنان ادامه دارد.

 

از آنجا ‌که این بازیکن آزاد است، کار تیم‌های خواهان او راحت‌تر بوده و دیگر نیازی به گرفتن رضایت از باشگاه سیرجانی وجود ندارد.

 

معادله وسط زمین

استقلال در فصل جاری برای پست هافبک دفاعی از 4 بازیکن به نام‌های مهدی مهدی پور، زبیر نیک‌نفس، روزبه چشمی و سعید مهری بهره برد که بدون هیچ توضیحی مشخصا از جمع این بازیکنان، مهدی‌پور بهترین عملکرد را به‌جای گذاشت تا جایی که این بازیکن از استقلال به تیم ملی هم رسید. نکته قابل‌توجه اینکه تکلیف هیچ‌کدام از بازیکنان برای ادامه همکاری با باشگاه آبی‌پوش برای فصل آینده در برهه زمانی فعلی اصلا مشخص نیست هرچند 2 نفر از این تعداد همچنان با استقلال قرارداد دارند و روزبه چشمی و سعید مهری با پایان فصل آزاد می‌شوند.

 

بااین‌حال طبق شنیده‌ها مهدی‌پور هم موردتوجه برخی تیم‌های حاشیه خلیج‌فارس قرار گرفته و با وجود برخی بندها در قرارداد مانعی برای جدایی ندارد. از سوی دیگر نیک‌نفس در روزهای پایانی فصل کمتر موردتوجه مجیدی قرار گرفت تا شایعاتی درباره جدایی این بازیکن هم با وجود داشتن قرارداد تا یک فصل دیگر شنیده شود. از سوی دیگر چشمی و مهری هم تقریبا در بیشتر روزهای فصل نیمکت‌نشین شدند تا این‌طور در اذهان متبادر شود که این بازیکنان هم در اندیشه‌های تاکتیکی کادرفنی جایی ندارند.

 

با این تفاسیر اما درباره ورودی‌های احتمالی استقلال نیز برای فصل آینده در این پست فعلا نام دو بازیکن مطرح شده است که البته هر دو روز گذشته آب پاکی را روی دست استقلالی‌ها ریخته و اعلام کردند تمایلی به بازگشت به فوتبال ایران ندارند.

 

در این بین صحبت از رضایتنامه سنگین وایله دانمارک برای سعید عزت‌اللهی به میان آمد و از سوی دیگر قرارداد بلندمدت علی کریمی با کایسری نیز مانعی جدی را برای بازگشت این بازیکن به وجود آورد، این درحالی است که کریمی به‌تازگی روی فرم آمده و تازه می‌خواهد با درخشش در فوتبال ترکیه دروازه‌های بیشتر و بهتری را در فوتبال اروپا روی خود باز کند.

حالا و بر همین اساس و درصورتی‌که استقلال بازیکنان فعلی خود در این پست و در راس آنها مهدی‌پور و نیک‌نفس را از دست بدهد، مطمئنا باید به گزینه‌های گمنام داخلی یا خارجی روی بیاورد؛ البته گمنام از این جهت که نامی از آنها تا امروز برای پیوستن به استقلال منتشر نشده است.

 

از یزدانی و مرادمند چه خبر؟

با صعود ملوان به رقابت‌های لیگ برتر دو بازیکن سرباز این تیم که در نیم‌فصل دوم از استقلال به جمع انزلی‌چی‌ها پیوسته بودند دوبار طعم جشن و شادمانی را تجربه کرده با این تفاوت که تیم اول آنها در لیگ برتر جشن قهرمانی گرفت و تیم دوم‌شان در لیگ یک فعلا به جشن صعود به لیگ برتر بسنده کرده است، هرچند آن‌طور که بایدوشاید این دو بازیکن نه در استقلال به کمال رسیدند و نه در ملوان خواسته‌هایشان محقق شد.

 

بااین‌حال یزدانی و مرادمند در نیم‌فصل دوم به امید بازگشت به استقلال هرگز برای ملوان به میدان نرفتند و حتی یک‌بار هم در لیست 23 نفره این تیم برای بازی‌های لیگ دسته اول قرار نگرفتند. در ادامه نیز برخی گمانه‌زنی‌ها مبنی‌بر آن بود که کارهای مرتبط با خدمت این دو بازیکن انجام‌شده و یزدانی با قبولی در کنکور دکتری از معافیت تحصیلی استفاده کرده و مرادمند نیز با کسری خدمت قابل‌توجهی در آستانه معافیت قرار گرفته و هر دو می‌توانند در فصل آینده دوباره به استقلال برگردند.

 

بــــااین‌حـــال درباره شرایط یزدانی همچنان حرف‌وحدیث‌های زیادی به گوش می‌رسد که قطعیت بازگشت این بازیکن را در هاله‌ای از ابهام قرار داده اما مرادمند در انتظار تایید کسر خدمت خود از مراجع قانونی است و با توجه به اینکه این بازیکن نیم‌فصل دیگر با استقلال قرارداد دارد، مطمئنا برای فصل بعدی در جمع آبی‌ها به کار ادامه خواهد داد.

 

نکته جالب اینکه طبق شنیده‌ها دلخوری‌های مرادمند از باشگاه استقلال و مدیران این باشگاه به بوته فراموشی سپرده شده تا جایی که گویا برخی مذاکرات برای تمدید قرارداد این مدافع تنومند در دستور کار باشگاه قرار گرفته است.

 

ارسلان هم قرارداد دارد هم تمایل به ماندن

استقلال درحالی فصل را با موفقیت به پایان رساند که مهاجمان نوک تخصصی این تیم در فصل جاری توفیق آن‌چنانی کسب نکرده و جز به‌ثمر رساندن گل‌های حساس و حیاتی در برخی دیدارها، در بسیاری از دیدارها خبری از گلزنی توسط این دسته از بازیکنان نبود تا جور آنها را بازیکنانی مانند یامگا، حسین‌زاده و سلمانی بکشند.

 

بر همین اساس نیز شنیده‌ها حاکی است از بین رودی ژستد، آرمان رمضانی و ارسلان مطهری به‌طور قطعی یک نفر جدا خواهد شد که شواهد نشان می‌دهند شانس مهاجم فرانسوی برای جدایی بیشتر از سایرین است و احتمالا قرعه به نام ژستد خواهد افتاد.

بااین‌حال از این جمع مهاجمی که اصلا توقعات کادرفنی و هواداران را برآورده نکرد، یکی از محبوب‌ترین‌های فصول اخیر استقلال یعنی ارسلان مطهری بود، هرچند به این بازیکن هم به‌اندازه‌ای که بایدوشاید مثل فصول قبلی بازی نرسید تا شاید درباره ثبت کارنامه‌ای ضعیف در امر گلزنی، کمی هم حق با این بازیکن باشد.

 

بر همین اساس و از آنجا که مطهری در فصل جاری کمتر استقلال را همراهی کرد، برخی صحبت‌ها حکایت از جدایی این بازیکن داشت اما تا امروز هیچ‌اقدامی در رابطه با جدایی ارسلان مطهری صورت نگرفته و طبق شنیده‌ها این بازیکن هم برای فصل بعدی تمایل به ماندن دارد.

 

قایدی نه، ۲ لژیونر شاید بر‌گردند

درنهایت صحبت از بازگشت بازیکنانی مانند قایدی، کاوه رضایی، نادری و مجید حسینی بیش‌ازپیش مطرح شده که تا امروز اتفاق جدید و تغییر و تحول تازه‌ای در این خصوص نسبت به گذشته شکل نگرفته و همه‌چیز به گذشته مربوط می‌شود.

 

دراین‌باره شنیده می‌شود که رضایی و نادری در آستانه بازگشت قرار دارند اما بازیکنانی مانند حسینی و قایدی شانس کمتری برای بازگشت دارند، هرچند با وجود بازیکنی مانند حسین‌زاده که در فصل جاری به‌خوبی خلأ مهدی قایدی را پر کرد، به نظر می‌رسد تمایلی از سوی کادرفنی برای بازگشت مهاجم ریزنقش جنوبی سابق استقلالی‌ها وجود نداشته باشد.

 

 فرهیختگان

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------