آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,قلعه نویی

قلعه‌نویی: هیچ‌ تیمی به اندازه ما زیبا بازی نمی‌کند/ دایی: یکی از بدترین بازی‌هایم در دوارن مربی‌گری‌ام بود

سرمربی سپاهان گفت: از شرایط سخت بعد از بازی با استقلال خارج شدیم، تا فردا استراحت می‌کنیم و از شنبه به دنبال بازی با…


درآمد بی‌سابقه‌ای که فیفا از جام جهانی 2018 کسب کرد اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی , فیفا
درآمدهای فیفا از جام جهانی 2018 افزایش چشمگیری داشته است.

 به گزارش بازار ورزش، فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا در دوره‌ی جام جهانی ۲۰۱۸ حدود ۴٫۶ میلیارد یورو درآمد کسب کرد. این درآمد نسبت به جام جهانی ۲۰۱۴ به میزان یک میلیارد یورو به طرز چشم‌گیری افزایش داشته است.

 

بر اساس یک گزارش مالی که فیفا منتشر کرده این شامل تمام درآمدهایی می‌شود که فیفا از سال ۲۰۱۵ در یک دوره منتهی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه بدست آورده است. فیفا هیچ گاه به این اندازه در یک دوره جام جهانی درآمد نداشته است.

 

منبع اصلی درآمد فیفا فروش حقوق تلویزیونی و اسپانسرینگ است. در دوره چهارساله ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ فیفا فقط از طریق فروش حقوق تلویزیونی ۲٫۷ میلیارد یورو بدست آورد. هر چند جام کنفدراسیون‌های ۲۰۱۷ هم در این دوره بود، اما عمده درآمد فیفا از این محل با فروش حقوق پخش تلویزیونی جام جهانی محقق شده است. درآمد بازاریابی فیفا که فروش حقوق اسپانسرینگ را هم شامل می‌شود، در این دوره ۱٫۴ میلیارد یورو بوده است. ۶۱۱ میلیون یورو نیز با بلیت‌فروشی و فروش بسته‌های پذیرایی حاصل شده است.

 

فیفا در  ۶۴ بازی جام جهانی ۲٫۸ میلیون بلیت فروخته است..

 

سود سه میلیارد یورویی

 

بر اساس گزارش مالی فیفا با ۱٫۶ میلیارد یورو هزینه کل، سه  میلیارد یورو سود بدست آورده است. بدین ترتیب فیفا سودآوری خود را هم در قیاس با جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل یک میلیارد یورو افزایش داده است.

 

در میان عوامل هزینه، «هزینه‌های تورنمنت» بالاترین هزینه‌های فیفا در جام جهانی را تشکیل داده‌اندپ. این هزینه‌ها که به عنوان نمونه شامل تولید تصاویر تلویزیونی (۲۰۵ میلیون یورو) هم می‌شود، به ۶۷۳ میلیون یورو می‌رسد. اما بزرگ‌‎ترین منبع انفرادی هزینه مربوط به جوایز نقدی پرداختی به ۳۲ تیم شرکت‌کننده است که بالغ بر ۳۴۳ میلیون یورو می‌شود.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------