آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار ورزشی,امیر قلعه‌نویی

قلعه‌نویی: با سوپرمنی به نام سوشا مواجه شدیم/ احتمالا حوصله تماشاگر سر رفته و فحاشی کرده!

سرمربی تیم فوتبال سپاهان گفت: بازی در نیمه اول زیاد خوب نبود، تک موقعیت داشتیم اما نیمه دوم فوتبال خوبی را بازی کردیم. به…


بیرانوند رکورد عابدزاده را می‌شکند؟ اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,بیرانوند

 

در صورتی که علیرضا بیرانوند تا پایان قراردادش در تیم پرسپولیس بماند، رکورد احمدرضا عابدزاده را خواهد شکست. علیرضا بیرانوند که تا سال‌1400 با پرسپولیسی‌ها قرارداد داشت، پس از توافق با محمدحسن انصاری‌فرد، 2 سال دیگر بر مدت زمان قراردادش افزود.

 

در‌واقع او تا پایان لیگ بیستم بازیکن پرسپولیس محسوب می‌شد اما حالا تا بیست‌و دومین دوره لیگ حرفه ایران با قرمزهای تهران قرارداد دارد و می‌تواند به یک رکورد ویژه دست یابد. بیرانوند اکنون چهارمین سال حضورش در پرسپولیس را سپری می‌کند. او در لیگ شانزدهم و پس از فصل فاجعه بار ایمان صادقی، سوشا مکانی و لوبانف به تیم برانکو پیوست.

 

قرمزها با این دروازه‌بان توانستند 3 دوره متوالی قهرمان شوند و رکوردهای دفاعی مختلفی را جابه‌جا کنند. در این بین همواره صحبت از جدایی این بازیکن می‌شد اما پس از درخشش در جام‌جهانی و مهار پنالتی رونالدو، این شایعات بیشتر و بیشتر شدند. تا جایی که امسال کمتر کسی تصور می‌کرد بیرانوند در پرسپولیس بماند. شایعه پیشنهاد از تورینو، بشیکتاش و... سبب شد تا هواداران پرسپولیس نگران جدایی گلر خود باشند اما در نهایت هیچ باشگاهی نتوانست بند جداسازی این بازیکن را فعال کند و سرانجام او با امضای قراردادی تا 4 سال بعد با سرخ‌ها تمدید کرد. اکنون در صورتی که بیرانوند تا پایان قراردادش در جمع قرمزهای پایتخت بماند، به رکوردی ویژه دست می‌یابد.

 

یکی از باسابقه‌ترین و شاید بهترین دروازه‌بان تاریخ معاصر پرسپولیس احمدرضا عابدزاده بوده که 6 سال در این تیم ماند و به اسطوره این باشگاه تبدیل شد، حال اگر بیرانوند تا 1402 پیراهن شماره یک پرسپولیس را بپوشد، از رکورد عابدزاده می‌گذرد و می‌تواند نام خود را پررنگ‌تر در دفتر تاریخ باشگاه ثبت کند.

 

احمدرضا عابدزاده همچنین یک دهه در تیم ملی عضویت داشت و 78 بازی ملی نیز انجام داد. علیرضا بیرانوند در 26 سالگی 36 بازی ملی دارد و شاید بتواند در عرصه ملی نیز از عابدزاده پیشی بگیرد. البته باید توجه داشت که اگر مشکل آسیب‌دیدگی عابدزاده پیش نمی‌آمد، او می‌توانست رکوردهای بهتری را خلق کند.

 

 

خراسان 

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------