آخرین اخبار ورزشی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

هفته هشتم سری آ|میلان با پیولی هم بردن را بلد نیست

وزیر دفاع ترکیه می‌گوید در صورتی که شبه نظامیان کرد به تعهد خود برای عقب‌نشینی از نقاط مرزی عمل نکنند، آنکارا عملیات نظامی…


فتاحی: صفرتا صد ۹۰ به ۱۰ دست باشگاه استقلال است/اعتراض دوباره باشگاه استقلال به سازمان لیگ درباره تاریخ دربی اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال

سعید فتاحی درباره موضوع میزبانی شهرآورد و بحث حضور ۹۰ به ۱۰ طرفداران تیم استقلال و پرسپولیس در دیدار رفت حرف زد. 

سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات لیگ برتر روز گذشته مهمان گپ تلفنی عصر جمعه روزنامه خبرورزشی بود. او درباره موضوع میزبانی شهرآورد و بحث حضور ۹۰ به ۱۰ طرفداران تیم استقلال و پرسپولیس در دیدار رفت حرف زد. اینکه در روز‌های گذشته درباره اش بحث بود که استقلالی‌ها می‌توانند در دیدار رفت از ۹۰ درصد ظرفیت استادیوم آزادی برای حمایت از تیم محبوب‌شان استفاده کنند یا نه! در این فاصله محمدحسن انصاری‌فرد مدیرعامل باشگاه پرسپولیس ادعا کرد این موضوع در دیدار برگشت قابل اجراست ولی در دیدار رفت برای استقلال امکان‌پذیر نیست.

 

او معتقد بود با توجه به فاصله زمانی لازم برای باشگاه پرسپولیس می‌توان تا دیدار برگشت طرفداران پرسپولیس را با تخصیص کارت هواداری از روی شماره ملی شناسایی کرد ولی استقلال نه وقت این کار را دارد نه قبلاً این اقدام را انجام داده است. برای همین با فتاحی صحبت کردیم و از او پرسیدیم استقلال چه قابلیت‌هایی برای این دیدار و بهره گیری از میزبانی اش دارد که در ادمه می‌خوانید.

 

* بحث اختصاص ۹۰ درصد استادیوم به طرفداران استقلال چقدر جدی است؟

کاملاً جدی است و هیچ بحثی در این باره نیست. ما فصل قبل هم این آمادگی را داشتیم و با همین شیوه بلیت‌فروشی کردیم.

 

* قانون چه می‌گوید؟

دستورالعملی که در قانون ذکر شده این است که صفر تا صد بلیت‌فروشی با باشگاه استقلال است. ما نمی‌توانیم دخل و تصرفی در این زمینه داشته باشیم. این بستگی به توانایی‌های مسئولان باشگاه استقلال دارد که بتوانند ۹۰ درصد بلیت‌ها را به هواداران خود اختصاص بدهند یا ۵۰-۵۰ بفروشند. ما سال قبل هم همین را گفته بودیم.

 

* شرایط برای اجرای چنین اقدامی فراهم شده است؟

قطعاً آماده است. هم فدراسیون فوتبال، هم سازمان لیگ و هم مجموعه ورزشی آزادی برای این کار زیرساخت‌های لازم را مهیا کرده‌اند و همه چیز به تأیید نماینده‌های ما نیز رسیده است. صندلی‌ها را شماره‌گذاری کرده‌ایم و سایت فروش بلیت و دیگر مسائل هم مشخص است. می‌ماند توانایی‌های باشگاه استقلال در این زمینه که تا چه حد بتواند در فروش بلیت‌های بازی اش به طرفداران خود موفق عمل کند.

 

* سازمان لیگ در این زمینه چه اقدامی می‌کند؟

ما اقدامات‌مان را قبلاً انجام داده‌ایم.

 

* چه کمکی به استقلال می‌کنید؟

اگر باشگاه استقلال در این باره از ما راهکار بخواهد حتماً کمک‌شان خواهیم کرد، اما باز هم تأکید می‌کنم مجری فروش بلیت استقلالی‌ها هستند نه ما و نه پرسپولیس.

 

* برای شهرآورد چه اقداماتی در نظر گرفته‌اید؟

در روز‌های آتی برنامه‌های‌مان را به تناوب اعلام می‌کنیم.

 

اعتراض دوباره باشگاه استقلال به سازمان لیگ درباره تاریخ دربیباشگاه استقلال بار دیگر به برگزاری دربی رفت در روز غیر تعطیل اعتراض کرد.

 

 

به گزارش تسنیم، قرار است دربی رفت نوزدهمین دوره لیگ برتر روز یکشنبه ۳۱ شهریور برگزار شود. سازمان لیگ هم اعلام کرده که امسال باید قانون ۹۰ به ۱۰ میزبان و میهمان برای بحث حضور تماشاگران اجرا شود.

 

باشگاه استقلال که در دربی رفت میزبان است، به دو مسئله اعتراض کرده؛ نخست اینکه تاریخ دربی رفت در روز غیر تعطیل بوده و باید دربی برگشت نیز در روز غیر تعطیل برگزار شود. ضمن اینکه زیرساخت برای شناسایی هواداران وجود ندارد، به همین دلیل امکان اجرای قانون ۹۰ به ۱۰ تماشاگران نیست. باشگاه استقلال اشاره کرده که در صورت اجرای چنین قانونی، باید دربی برگشت در تاریخ غیرتعطیل برگزار شده تا عدالت رعایت شود، موضوعی که البته سعید فتاحی مسئول برگزاری مسابقات سازمان لیگ آن را رد کرده و گفته دربی برگشت در روز تعطیل برگزار خواهد شد.

 

باشگاه استقلال بار دیگر به موضع سازمان لیگ برای برگزاری دربی در روز غیر تعطیل اعتراض کرده و خواستار برگزاری بازی در روز تعطیل شده است. اعتراض استقلالی‌ها قرار است در نامه‌ای به سازمان لیگ ارسال شود تا حداقل در صورت اجرای قانون ۹۰ به ۱۰، بازی در روز تعطیل برگزار شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------