نوبت به جباروف رسید! اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال

 

سرور جباروف، بازیکن محبوب ازبکستانی دو فصل گذشته تیم فوتبال استقلال که سابقه کسب دو عنوان بهترین بازیکن قاره کهن را در اختیار دارد بعد از درخشش در جمع آبی‌پوشان در لیگ هفدهم، در پروسه‌ای عجیب از این تیم جدا شد و با وجود برخی تلاش‌ها برای بازگشت دوباره به استقلال، دیگر هرگز نتوانست پیراهن آبی تیم مطرح پایتخت ایران را بر تن کند. جدایی همزمان او و تیام ضربه بزرگی به استقلال در حال پیشرفت زد.

 

بعد از انجام بازی‌های درخشان جباروف با پیراهن استقلال، در پایان فصل هفدهم، تلاش‌ها برای نگه داشتن این بازیکن ازبکستانی آغاز شد اما هر چقدر استقلالی‌ها بیشتر تلاش می‌کردند، این بازیکن از اردوی آبی دور‌تر و دور‌تر می‌شد. درنهایت هم‌گذار مدیریتی استقلالی‌ها از دوران افتخاری به دوران فتحی باعث شد تا این بازیکن حرفه‌ای برای همیشه از استقلال جدا شده و تهران را در حالی ترک کند، که دست آخر هم مشخص نشود دلیل اصلی این جدایی چه کسی و چه مساله‌ای بود.

 

 در آستانه بازگشت بود اما...

جباروف نیم‌فصل گذشته؛ یعنی برای نیم فصل دوم لیگ هجدهم با درخواست شفر در آستانه بازگشت به استقلال قرار گرفت اما این بار هم تلاش‌ها جواب نداد تا هواداران آبی یک بار دیگر در حسرت دیدن دوباره بهترین بازیکن سال آسیا با لباس استقلال بمانند.

 

استقلال 133 هزار و 500 دلار به سرور بدهکار بود و در آن زمان مقرر شد تا ابتدا اقدامات برای تسویه‌حساب با این هافبک گلزن و طراح ازبکستانی صورت بگیرد و سپس این بازیکن برای حضور در تمرینات و انجام تست‌های پزشکی راهی تهران شود. در همین راستا نیز برخی اقدامات ازجمله پرداخت دو حواله 20 هزار دلاری به حساب جباروف از سوی باشگاه استقلال و پیگیری شخص فتحی، مدیرعامل استقلال محقق شد اما مابقی این مبلغ به خاطر بدعهدی برخی از واسطه‌های باشگاه هرگز به جباروف پرداخت نشد تا این بازیکن هم برای بازگشت دوباره به استقلال مردد شده و قید پیوستن دوباره به این تیم را بزند.

 

 جباروف در مسیر پروپیچ

ستاره سابق تیم ملی ازبکستان در حال حاضر 93 هزار و 500 دلار از استقلال طلبکار است که به قیمت دلار امروز باید حدود یک میلیارد تومان به وی پرداخت شود. 90 هزار دلار از این مبلغ بابت قرارداد اصلی و سه هزار و 500 دلار بابت آپشن‌های قرارداد باید به این بازیکن پردخت شود.

 

طبق اخباری که «فرهیختگان» کسب کرده، پس از اینکه چند بار از موعد پرداخت باشگاه استقلال به جباروف گذشت و خبری از پرداخت مبلغ باقی‌مانده قرارداد جباروف نشد، این بازیکن با استخدام وکیلی مجرب در این خصوص شکایت خود را تنظیم کرده و آن را به کمیته انضباطی فیفا ارسال کرده است.

 

در هر صورت استقلالی‌ها به تازگی بعد از تهدیدات و مشکلات فراوان موفق شدند پرونده پروپیچ را در فیفا ببندند و از شر تبعات احتمالی مثل کسر امتیاز یا بسته شدن پنجره نقل و انتقالاتی خود جلوگیری کنند و حالا یک شکایت بین‌المللی دیگر این تیم نسبتا بحران‌زده را تهدید می‌کند و بعد از خبر شکست در پرونده سوپرجام که برای باشگاه ضرر مالی نیز به همراه داشت، شکایت جباروف نیز می‌تواند مشکلات را دوچندان کند.

 

 فرهیختگان/محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------