آخرین اخبار ورزشی


,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

2 سال محرومیت از حضور در ورزشگاه برای خاطیان حمله به اتوبوس پرسپولیس

کمیته انضباطی آرای خود را در خصوص تیم های لیگ برتر و دسته اول صادر کرد. به گزارش فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال،…

کرونایتان بخیر آقای تاج! اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی, تاج

 

«این پول‌ها متعلق به مردم ایران است و آقازاده‌ها در حال توسعه فساد در این مملکت هستند. وقتی هم کسی می‌خواهد برخورد کند، اول تهدید می‌شود و بعدش می‌گویند پسر فلان مسئول است و نمی‌شود با او برخورد قانونی کنیم.

 

در همین فدراسیون هر زمان که بحث مالی و حیف‌ومیل بیت‌المال به وجود می‌آمد، قلب یکی درد می‌گرفت و خود را بستری می‌کرد». هنوز زمان زیادی از این صحبت‌های محمد دادگان، رئیس سابق فدراسیون فوتبال نمی‌گذرد. مشخص است که روی صحبت پایانی دادگان با مهدی تاج، دیگر رئیس سابق فدراسیون فوتبال است که ظاهرا به دلیل مشکلات قلبی از فدراسیون فوتبال ایران استعفا داد و رفت. دادگان در تازه‌ترین صحبت‌هایش به مورد جدیدتری اشاره می‌کند که دوباره، مشکل قلبی مهدی تاج را زیر سؤال می‌برد. او خیلی صریح می‌گوید هروقت پای حساب‌کشیدن از رئیس فدراسیون فوتبال سابق به میان آمده، خودش را به مریضی زده تا از سؤال‌وجواب‌ها در امان باشد.

 

عجیب آنکه درست قلب مهدی تاج، بعد از جلسه بازجویی‌مانندش در مجلس شدیدا درد گرفت و تصمیم گرفت استعفا دهد. از تاج در آن جلسه درباره موضوع مبلغ قرارداد عجیب‌وغریب مارک ویلموتس پرسیده شده بود و او هم دفاعیاتی هرچند ضعیف ارائه کرد. بعد از آن جلسه تاج که خودش را در قامت برنده این کارزار می‌دید، برای مجلسی‌ها خط‌ونشان کشید که باید بابت اتهاماتی که به او زده‌اند عذرخواهی کنند، ولی بعدها عده‌ای از نمایندگان مجلس عنوان کردند ادعایشان درباره رقم قرارداد مارک ویلموتس کاملا درست بوده و تاج باید از طرف نهادهای بازرسی مورد بازپرسی قرار بگیرد.

 

شروع تغییرات و آغاز افشاگری

با رفتن مهدی تاج و البته با آمدن «نبی» به‌عنوان دبیرکل و صدالبته کم‌شدن تأثیر محمدرضا ساکت در امور اجرائی فدراسیون فوتبال، حالا تقریبا هر هفته سندی منتشر می‌شود که مدیریت رؤسای قبلی فدراسیون، خاصه مهدی تاج را زیر سؤال می‌برد؛ روندی که اگرچه دیر، ولی بالاخره شروع شده و حالا مشخصا باید مهدی تاج و دیگر همکارانش از جمله محمدرضا ساکت در صحنه حاضر شوند و درباره ابهامات به‌وجودآمده صحبت کنند.

 

مهم‌ترین موضوعی که این روزها مطرح شده، بحث پاداش 25 درصدی کی‌روش از صعود به جام جهانی فوتبال است؛ درواقع در شرایطی که عنوان شده بود کی‌روش 10 درصد از حق ایران در راه رسیدن به جام جهانی را به‌عنوان پاداش برمی‌دارد، حالا مشخص شده این رقم تا 25 درصد افزایش پیدا کرده است. فدراسیون فوتبال گفته این 25 درصد همان 10 درصد پاداش است به‌علاوه حقوق معوقه کی‌روش که همگی از محل پاداش‌های فیفا پرداخت شده است. تا اینجای کار ایرادی به این بحث وارد نیست، ولی موضوع اصلی به صحبت‌های قبلی مهدی تاج برمی‌گردد که عنوان کرده بود دستمزد کی‌روش از محل درآمدهای ایران در کنفدراسیون فوتبال آسیا پرداخت شده است! تناقضی بزرگ که نشان می‌دهد هنوز هم چند جای کار می‌لنگد.

 

موضوع مهم دیگر اما شایعه داشتن طلب 10 میلیون‌دلاری فدراسیون ایران از فیفاست که چندی پیش مشخص شد هرگز چنین عدد و رقمی وجود خارجی ندارد و همه این پول‌ها خرج شده؛ بخشی از آن مشخص شده که صرف چه چیزهایی شده، ولی بخش دیگرش هنوز جای سؤال دارد. سؤال اصلی اما این است که چرا تاج و همکارانش همواره روی رقم 10 میلیون دلار طلبشان از فیفا اصرار می‌کردند و آن را مثل پتکی بر سر دولت می‌کوبیدند، ولی حالا که مشخص شده چنین طلبی وجود ندارد، روشنگری صورت نمی‌گیرد.

 

موضوع اخیر تاج با مجلسی‌ها هم که هنوز سر جای خودش است؛ او متهم به بستن قرارداد عجیب و سنگین سه میلیون‌یورویی با ویلموتس و دستیارانش است. فدراسیون و البته خود تاج بارها چنین خبری را تکذیب کرده‌اند، ولی هیچ سند و مدرکی در این زمینه رو نشده است. سند و مدرکی رو نشده که هیچ، گفته می‌شود مارک ویلموتس هم از فدراسیون فوتبال ایران شکایت کرده و به دنبال گرفتن جریمه شش میلیون‌یورویی است! موضوعی که اگر درست باشد، به معنای پایان فوتبال و ورشکستگی مطلق آن است.

 

درباره اساسنامه و تخلفات رخ‌داده در آن هم که به نظر نمی‌رسد نیاز به نوشتن زیادی باشد؛ فدراسیون فوتبال در هشت سال اخیر که مهدی تاج در هر دو فدراسیون کار کرده و چهار سال دومش را رئیس بوده، با اساسنامه غیرقانونی اداره شده و خود همین موضوع بارها اتفاقات غیرقانونی دیگری را در پی داشته است.

 

شستا را هم فراموش نکنید

اگر تصور شود مشکلات فدراسیون تاج و ساکت فقط مربوط به دلارهایی است که سرنوشت عجیب‌وغریبی پیدا کرده‌اند اشتباه است؛ این فدراسیون همین الان باید چک 30 میلیاردتومانی یکی از نهادهای وابسته به شستا را پاس کند و آه در بساط ندارد. موعد این چک از قرار مربوط به روز گذشته بوده، ولی نه خبری از رئیس سابق فدراسیون فوتبال است و نه سکه‌ای بی‌ارزش در حساب فدراسیون فوتبال. ماجرا از این قرار است که فدراسیون فوتبال در تأمین قسط اول دستمزد مارک ویلموتس به بن‌بست خورده بود و با پیشنهاد دولت، دو میلیون یورو از شستا قرض گرفت تا به مارک ویلموتس بدهد.

 

تاج آن زمان گفته بود این رقم را اواخر فروردین پس می‌دهد و چکی 30 میلیاردتومانی هم در این بین نوشته شده، ولی حالا فدراسیونی‌ها روش دیگری را در پیش گرفته و می‌گویند شستا اسپانسر تیم ملی است و نباید به دنبال پولش باشد، چون بخشی از هزینه اسپانسربودن را داده است! در آن‌طرف هم شستا تحت فشار است که از پول کارگران بیچاره برای فدراسیون فوتبال هزینه کرده و حالا به نظر می‌رسد آنها هم راغب به اسپانسرماندن تیم ملی نیستند و طلبشان را می‌خواهند.

 

کرونایتان بخیر آقای تاج!

برای پاسخ‌دادن به همه مطالبی که در بالا عنوان شد، نیاز به فردی است که پاسخ‌گو باشد؛ فرد که نه، نیاز به مهدی تاجی است تا پاسخ‌گو باشد. تاج اما فعلا در ایران نیست و شاید هم نیازی نبیند در ایران باشد. او هفته‌ها قبل راهی سفر اروپا شده و گفته می‌شود در اسپانیا و البته آلمان در حال تردد است. تاج بعد از مطرح‌شدن بخشی از این ابهامات اولیه در اینستاگرامش پیامی نوشت و تهدید کرد که به زودی درباره همه‌چیز افشاگری می‌کند و دست متقلبان را رو می‌کند. «به زودی» تاج که از راه نرسیده و حالا همشهری‌آنلاین خبر داده که مهدی تاج در فرانکفورت آلمان به دلیل ابتلا به بیماری کرونا بستری شده. عجیب آنکه رسانه‌های نزدیک به او بلافاصله بعد از انتشار این خبر نوشته‌اند حالش خوب است و فردا (فردای انتشار خبر) از بیمارستان مرخص می‌شود.

 

یحتمل برای سپری‌کردن دوران قرنطینه بعد از کرونا هم که نیاز به منطقه‌ای خوش‌آب‌وهواتر است، پس نباید فعلا منتظر بازگشت مهدی تاج به ایران و البته پاسخ‌گویی او درباره ابهامات مختلف بود. البته که هم‌زمان‌شدن کرونایی‌بودن تاج با افشاشدن این‌همه سند درباره مدیریت بحث‌برانگیز فدراسیون فوتبال هم جای سؤال دارد. آن‌قدر مبهم که به نظر می‌رسد باید یک‌بار دیگر صحبت‌های چند روز پیش محمد دادگان مرور شود. «این پول‌ها متعلق به مردم ایران است و آقازاده‌ها در حال توسعه فساد در این مملکت هستند. وقتی هم کسی می‌خواهد برخورد کنند، اول تهدید می‌شود و بعدش می‌گویند پسر فلان مسئول است و نمی‌شود با او برخورد قانونی کنیم. در همین فدراسیون هر زمان که بحث مالی و حیف‌ومیل بیت‌المال به وجود می‌آمد، قلب یکی درد می‌گرفت و خود را بستری می‌کرد».

 

 

 شرق

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی