X

آخرین اخبار ورزشی


جعفر سمیعی,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

سمیعی: تیمِ خاص بودن نه جرم است و نه گناهی دارد/ به جای جنجال کردن بیشتر به متن کار می‌پردازم

جعفر سمیعی مدیرعامل باشگاه پرسپولیس به آنهایی که این تیم را خاص می‌دانند، پاسخی جالب توجه داد. به گزارش تسنیم، جعفر سمیعی…

اسکوچیچ :منتقدان می‌خواهند جایم را بگیرند اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,استقلال
متفاوت بازی می‌کنیم؛ نه مثل تیم ویلموتس نه‌مانند دوران کی‌روش 

دراگان اسکوچیچ کروات قبل از اینکه به‌طور رسمی کارش را در تیم‌ملی فوتبال ایران آغاز کند، تمامی فعالیت‌های ورزشی به‌خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل شد تا هنوز نیامده خانه‌نشین شود؛ خانه‌نشینی‌ای که به‌دنبالش شایعات زیادی به‌راه افتاد و اعلام شد فدراسیون به‌دنبال کنار گذاشتن او و استفاده از مربیان دیگری مثل استراماچونی است که البته مدیران مختلف فدراسیون هربار این شایعات را تکذیب کردند.

 

البته درباره سرمربی سابق استقلال باید گفت شایعات به‌موازات ایران در رسانه‌های ایتالیایی هم منتشر شد اما پرونده جایگزینی استراماچونی به‌جای اسکوچیچ در تیم‌ملی فوتبال ایران خیلی زود با «نه» استرا بسته شد. وکیل سرمربی سابق اینترمیلان و استقلال پیشنهاد ایران را تایید کرد، اما از رد آن توسط موکلش خبر داد. قطعا استراماچونی با درنظر گرفتن همه مشکلاتی که در باشگاه استقلال برای دریافت دستمزدش و تبعات تحریم بانکی ایران با آن مواجه شده بود، پیشنهاد مربیگری ایران را رد کرده است، اما برخی پاسخ منفی استرا به فدراسیون فوتبال ایران را جبران یک کار جوانمردانه عنوان می‌کنند. آن زمانی که استراماچونی استقلال و ایران را ترک کرد، برخی منابع خبری از مذاکره باشگاه استقلال با اسکوچیچ که آن زمان سرمربی تیم نفت‌آبادان بود خبر دادند، اما مربی کروات این پیشنهاد وسوسه‌انگیز را قبول نکرد و با انتشار پستی که حاوی عکسی از خودش و استراماچونی بود، نوشت: «امیدوارم استراماچونی خیلی زود به استقلال برگردد.»

 

در‌واقع او فرصت‌طلبی نکرد تا مانع بسته‌شدن راه‌های بازگشت همکارش به ایران شود که البته دیگران این موانع را ایجاد کردند و استراماچونی دیگر برنگشت. حالا که استراماچونی پاسخ منفی به پیشنهاد فدراسیون فوتبال ایران داده، برخی با یادآوری اتفاقات آن زمان و جدایی مرد ایتالیایی، این تصمیم را نوعی جبران خوبی دراگان اسکوچیچ ازسوی استرا تفسیر و تعبیر می‌کنند.

 

    قراردادی که الحاقیه دارد

 

ازسوی دیگر این روزها بحث دستمزد اسکو هم داغ است و هنوز مشخص نیست او ارزی و به دلار دستمزد می‌گیرد یا ریال. هرچند خودش در گذشته در گفت‌وگویی اعلام کرده بود این مساله بین او و فدراسیون فوتبال ایران خصوصی و محرمانه است و نمی‌خواهد درباره آن صحبت کند. البته اسکوچیچ تاکنون درباره ریالی‌بودن قراردادش با فدراسیون فوتبال سکوت کرده و آن را مساله‌ای شخصی دانسته اما شواهد حاکی از این است که او حقوقش را به‌صورت یورویی دریافت خواهد کرد.

 

گویا عدم اطلاع‌رسانی فدراسیون فوتبال برای سرمربی کروات تیم‌ملی تبدیل به دردسر بزرگی شده و سکوت طرفین نیز این موضوع را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است. قراردادی که قرار بود الگوی سایر تیم‌ها باشد حالا به یک قرارداد مبهم تبدیل شده است.

 

در این بین نکته قابل‌توجه این است که در اواخر بهمن به مسئولان بخش‌های مختلف این فدراسیون ازجمله خزانه‌داری، بین‌الملل، سازمان تیم‌های ملی و همین‌طور کمیته تعیین وضعیت بر اضافه شدن الحاقیه‌ای به قرارداد اسکوچیچ دستور داده شده است که براساس آن، فیفا حقوق اسکوچیچ را پرداخت خواهد کرد. طبق این نامه، معادل یورویی حقوق او درصورت امکان از طریق فیفا به‌حساب ارزی اسکوچیچ در کرواسی واریز خواهد شد. درواقع درصورتی‌که فدراسیون فوتبال پولی در فیفا داشته باشد، می‌تواند دستمزد سرمربی تیم‌ملی را با توجه به مشکلات بانکی مبنی‌بر نقل‌وانتقال پول با حساب‌های خارج از کشور حل کند.

 

ابراهیم شکوری، سرپرست سابق دبیرکل فدراسیون فوتبال نیز به این مساله واکنش نشان داد و در گفت‌وگو با برنامه رادیویی ورزش ایران اعلام کرد با توجه به اینکه قرارداد در زمان سرپرستی او منعقد شده است باید تاکید کنم قرارداد به ریال بسته شده و تنها به‌دنبال اضافه‌کردن یک متمم به قرارداد اسکوچیچ بوده تا مبلغ را به نرخ روز تبدیل و اگر خودش تمایل داشت، از طریق فیفا قراردادش را ارزی پرداخت کنند.

 

 قرارداد ریالی، پرداخت به یورو

 

برای پیگیری این ماجرا با یکی از نزدیکان اسکوچیچ نیز صحبت کردیم که وی درخصوص نوع دستمزد این مربی به خبرنگار ما گفت: «قرارداد دراگان ریالی است و این هم چیز جدیدی نیست، البته طبیعی است که موقع پرداخت به نرخ روز تبدیل به دلار یا یورو شده و به وی پرداخت شود.»

 

 اسکوچیچ: شایعات و انتقادها طبیعی است، می‌خواهند جایم را بگیرند

 

اتفاقاتی که در سطور بالا ذکر کردیم باعث شد سراغ سرمربی کروات تیم‌ملی که مدتی است سکوت پیشه‌کرده برویم و نظرش را درباره این مسائل بدانیم. گفت‌وگوی «فرهیختگان» را با دراگان اسکوچیچ در ادامه می‌خوانید.

 

در این مدت انتقادهای زیادی به فدراسیون فوتبال درخصوص انتخاب شما مطرح و شایعات زیادی هم دررابطه با شما و نیمکت تیم‌ملی فوتبال ایران منتشر شد. نام‌هایی مثل استراماچونی برای جانشینی شما مطرح شد که البته خودش این موضوع را تکذیب کرد. این شایعات شما را ناراحت و از هدف‌تان دور نمی‌کند؟

الان زمان کروناست و شیوع این بیماری همه فعالیت‌ها را تعطیل کرده است. ازسوی دیگر هیچ مسابقه‌ای برگزار نمی‌شود و وقتی چنین وضعیتی باشد‌ طبیعتا خبری هم نخواهد بود، برای همین خیلی‌ها دنبال ساختن خبر هستند که بخش زیادی از این اخبار شایعه هستند و بخش دیگر هم انتقادها و این برای من امری طبیعی به‌شمار می‌رود.

 

چقدر امیدوارید که در پایان کار در تیم‌ملی فوتبال ایران درمقابل منتقدان روسفید باشید و با لبخند و احساس یک قهرمان کار شما در تیم‌ملی تمام شود؟

ابتدا باید عنوان کنم کسانی که انتقاد می‌کنند دنبال گرفتن جای من یا آوردن یک مربی دیگر به‌جای من هستند که این هم برای من عادی و طبیعی است. به این مسائل توجهی ندارم چون وقتی مسابقات شروع شود همه‌چیز دوباره سرجای خودش برمی‌گردد. ازسوی دیگر با تمام قلبم به موفقیت با تیم‌ملی ایمان دارم.

 

تیم‌های قبلی شما در ایران همواره هجومی و البته منطقی بازی کرده‌اند. برای تیم‌ملی بازی هجومی به سبک ویلموتس را انتخاب می‌کنید یا سبک دفاعی کی‌روش را؟

قرار نیست تیم‌ملی من مثل تیم کس دیگری بازی کند. مطمئنا تیم‌ملی متفاوت از سایر تیم‌ها ازجمله تیم‌ملی دوران ویلموتس بازی خواهد کرد و در وهله بعدی مطمئن باشید مثل زمان کی‌روش هم دفاعی بازی نخواهیم کرد.

 

برای اردوی بعدی تیم و انتخاب نفرات، باتجربه‌ها و قدیمی‌ترها را مدنظر دارید یا می‌خواهید به بازیکنان جدید و جوان‌ترها بیشتر بها دهید؟

شک نداشته باشید که ما از اولین کمپ تیم‌ملی و اولین روزی که تمرینات تیم‌ملی فوتبال ایران آغاز شود بهترین‌ها را به اردو دعوت می‌کنیم.

 

مطمئن باشیم در دوره شما لیست سیاهی در کار نیست؟

قطعا هیچ لیست سیاهی نداریم و بهترین‌های فوتبال ایران به اردو دعوت خواهند شد.

 

علوی: با اسکوچیچ در هماهنگی کامل هستیم

 

سخنگوی فدراسیون فوتبال درباره موضوعات مربوط به تیم‌ملی و برنامه‌های پیش‌رو دراین‌باره گفت: «دراگان اسکوچیچ در تماس مستمر و هماهنگی کامل با دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال برنامه‌های مربوطه را پیش می‌برد. کادرفنی تیم‌ملی هم با حضور وحید هاشمیان و کریم باقری و دو دستیار دیگر فعالیت خواهند کرد. ذکر این نکته ضروری است که درباره موارد دیگر مطرح‌شده پیرامون تیم‌ملی هم اتفاق جدیدی رخ نداده و مطابق روند قبلی مباحث از طریق دبیرکل فدراسیون پیگیری می‌شود.»

 

 

 فرهیختگان/ محمدرضا حاجی‌عبدالرزاق 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی