X

آخرین اخبار ورزشی


سعید آذری،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

کنایه سعید آذری به وزیر ارتباطات: تفاوت را کلاس چهارم خوانده‌ای دکتر!

مدیرعامل فولاد نسبت به سخنان آذری جهرمی واکنش نشان داد. به گزارش ایلنا، سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان با انتشار…

زنگ خطر برای استقلال در آستانه لیگ قهرمانان آسیا/1400 مثل 99؛ سال فرصت سوزی پرسپولیسی هااستقلال ,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

استقلال در شرایطی گام به میدان بازی با پیکان گذاشت که از نتیجه بازی پرسپولیس مقابل پدیده باخبر بود و می‌دانست رقیب سنتی‌اش دو امتیاز باارزش را از کف داده است. 

 

آبی‌ها اما بی‌آنکه قدر موقعیت اهدایی سرخ‌ها را بدانند وارد میدان بازی با پیکان شدند و نتوانستند برنامه‌های تاکتیکی خود را به‌خوبی در این میدان به اجرا بگذارند.

 

 استقلال دچار نوعی بی‌تفاوتی پنهان زیر پوست خود بود که تا کنون نمونه‌اش را در این تیم ندیده بودیم. حتی در هفته‌های پایانی مربیگری محمود فکری در استقلال این تیم تا این اندازه از لحاظ فنی تنزل جایگاه نداشت و مقابل حریف دست‌و‌پا بسته جلوه نکرد. استقلال به‌واقع سخت برای خود ایجاد موقعیت می‌کرد و سخت‌تر از آن ضربه های نهایی را به توپ وارد می کرد.

 

 این وضعیت شاید برگرفته از مشکلاتی باشد که در هفته‌های اخیر در اردوی آبی‌ها حاکم شده اما بی‌شک بهانه محکمه‌پسندی برای توجیه تساوی خانگی مقابل پیکان نیست. 

 

این تساوی بی‌تعارف به‌منزله شکست می‌ماند و تیم‌هایی که می‌خواهند در لیگ صاحب بالاترین جایگاه شوند باید از فرصت بازی‌های خانگی نهایت بهره را ببرند که استقلال هرگز چنین نکرد و با ارائه فوتبالی نه‌چندان هماهنگ و گاهاً سردرگم مجال کاستن از امتیازات خود با رقیب سنتی را از کف داد.

 

 استقلال در هفته‌های پایانی لیگ برتر، زمانی که امتیازگیری سخت و دشوارتر خواهد شد، بیش از اینها افسوس امتیاز از کف رفته مقابل پیکان را خواهد خورد و شاید روزی فرا برسد که تساوی خانگی مقابل پیکان به‌عنوان کلید دلایل ناکامی استقلال در لیگ بیستم معرفی شود.

 این تساوی خانگی به همان اندازه که می‌تواند اثرات روحی و حتی فنی نامناسبی در کیفیت فنی استقلال در ادامه بازی‌های لیگ برتر بگذارد، از لحاظ روانی این تیم را در آستانه لیگ قهرمانان آسیا دچار مشکل خواهد کرد. گرچه دیگر رقبای استقلال در لیگ‌های داخلی خود شرایط مساعدی ندارند اما استقلال هم با این تساوی نشان داد برای صعود از مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا با اما و اگر‌های بسیاری مواجه است. 

 

بی‌شک اگر مجیدی در فرصت باقی‌مانده تا شروع لیگ قهرمانان آسیا بتواند روی هماهنگی فنی تیمش کار کند در لیگ قهرمانان آسیا به نتیجه مناسبی خواهد رسید و چه‌بسا از گروه خود نیز صعود خواهد کرد، اما چنانچه او نتواند در این زمان باقی‌مانده تا شروع لیگ قهرمانان آسیا تیمش را متحول کند و هماهنگی را به خطوط سه‌گانه تیمش بیاورد، در آسیا هم دچار مشکل خواهد شد و هیچ بعید نیست همان که در بازی با پیکان به سر استقلال آمد و موقعیت‌ها یکی بعد از دیگری از کف رفت، آنجا هم تکرار شود. 

 

البته تفاوت آن عرصه با لیگ و تقابل‌هایی مانند بازی با پیکان این است که رقبا حرفه‌ای‌تر خواهند بود و از مهاجمان زهرداری سود می‌برند که در لحظه می‌توانند نتیجه را به سود تیم خود عوض کنند. 

 

                                        -----------------------------------

 

1400 مثل 99؛ سال فرصت سوزی

پرسپولیس در مشهد تیم نسبتاً متفاوتی در مقایسه با بازی آخر سال گذشته بود. یحیی دو ملی‌پوش نامدار و تأثیرگذار خود وحید امیری و احمد نوراللهی که مقابل سوریه بازی کرده بودند را بیرون گذاشت تا کامیابی‌نیا و پهلوان فیکس شوند. خط حمله تیم مشکی و بنفش پرسپولیس هم تشکیل شد از زوج مغانلو – عالیشاه تا ترابی در کناره‌های خط میانی بازی کند.

 

15 دقیقه اول بازی متعادل دنبال شد اما بعد از آن پرسپولیس جریان مسابقه را در دست گرفت.

 

اولین موقعیت نصف و نیمه با سانتر آقایی و ضربه سر مغانلو ایجاد شد. موقعیت بعدی را ترابی با یک پاس به جلوی خطرناک خلق کرد اما کسی از آن بهره نبرد. در این میان پدیده هم دقیقه 22 یک موقعیت گل ایجاد کرد اما ضربه نهایی قاسمی نژاد طوری نبود که لک را به دردسر بیندازد.

 

از دقیقه 20 به بعد فشار حملات پرسپولیس بیشتر شد اما هر چه تعداد موقعیت‌ها و حملات تیم یحیی بیشتر می‌شد دقت بازیکنان این تیم در نواختن ضربات نهایی پایین می‌آمد.

 

دقیقه 23 مغانلو نتوانست پاس به جلوی عالیشاه را گل کند. مهم‌تر از آن ضربه ایستگاهی عالیشاه بود که با ضربه سر کامیابی‌نیا همراه شد اما این توپ هم به تور ننشست. بازی که از دقیقه 30 گذشت پرسپولیس برای گل خیز برداشت اما مهم‌ترین موقعیت را عالیشاه از دست داد. این بار کامیابی‌نیا توپ را از خط دفاع حریف عبور داد اما شوت عالیشاه دقیق نبود و فضای بالای دروازه را شکافت. پرسپولیس در دقیقه 38 با پاس به عقب کامیابی‌نیا یک شانس دیگر هم ایجاد کرد و بعد از آن حتی تا دقیقه 42 برای گل زدن تلاش کرد اما به جایی نرسید. در عوض و در شرایطی که تیم یحیی در وقت تلف شده دنبال گل می‌گشت پدیده با یک ضدحمله از اندک موقعیت ایجاد شده‌اش نهایت استفاده را برد و پاس علی نعمتی را قاسمی‌نژاد با ضربه‌ای آرام اما تمام کننده به گل برتری میزبان بدل ساخت. پرسپولیس که با گل لحظات پایانی نیمه اول شوکه شده بود با شدت بالاتری در فاز حمله کارش را آغاز کرد اما نیمی از نیمه دوم را با نمایشی کمتر از حد انتظار هدر داد. اولین موقعیت نصف و نیمه را مهدی ترابی در دقیقه 50 خلق کرد اما ضربه او به تور کنار دروازه خورد. سه دقیقه بعد با اشتباه مدافعان پرسپولیس پدیده تا آستانه دادن شوک دوم به تیم یحیی پیش رفت اما لک مقابل ضربه نهایی بایرامی ایستاد.

 

بعد از یک موقعیت نصف و نیمه دیگر پرسپولیس در دقیقه 69 بالاخره به گل رسید. بعد از یک کار ترکیبی از چپ و ریباند توپ از سوی دفاع میزبان میلاد سرلک با شوتی محکم و دقیق توپ را به تور چسباند.

 

بعد از این گل روند بازی بهتر و هیجانی‌تر شد. در این بیست دقیقه پایانی اولین موقعیت گل را میزبان خلق کرد اما لک مقابل شوت حریف ایستاد. دقیقه 76 فراهانی گلر میزبان مقابل ضربه ایستگاهی ترابی ایستاد اما مهم‌ترین شانس گلزنی را مهدی عبدی از دست داد.

 

عبدی که به همراه نوراللهی قبل از گل مساوی تیمش به بازی آمده بود بعد از ریباند ضربه مغانلو مقابل دروازه حریف توپ را درست به جایی زد که مدافع پدیده ایستاده بود و این شانس صددرصد از دست رفت.

 

بعد از دفع شوت دیگری از ترابی، پدیده شانس این را داشت تا با یک ضدحمله کلاسیک پرسپولیس را دوباره غافلگیر کند اما این بار سرلک مقابل ضربه نهایی قاسمی نژاد ایستادگی کرد و توپ گل نشد.

 

دو دقیقه بعد پرسپولیس یک شانس مسلم گلزنی دیگر ایجاد کرد اما سانتر ترابی و ضربه سر نوراللهی تنها تیر دروازه را لرزاند و باز هم گل نشد.

 

یحیی در دقیقه 84 آل‌کثیر و امیری را هم به بازی فرستاد و تیم چند شانس نصف و نیمه دیگر گلزنی ایجاد کرد که دو بار عبدی و دو بار ترابی در نواختن ضربه‌ بی‌دقت بودند.

 

با وجود اعمال حدود 7 دقیقه وقت تلف شده پرسپولیس نتوانست از حملاتش به گل دیگری برسد و در شرایطی عجیب و بازی یکطرفه دو امتیاز را در مشهد جا گذاشت تا در کورس شانه به شانه سپاهان در صدر جدول با این فرصت سوزی منتظر امتیاز از دست دادن حریفش در بازی فردا باشد.

  

ایران/ حمیدرضا عرب

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی