تصاویر | شگفتی بزرگ روز دوم المپیک توکیو با قهرمانی نوجوان ۱۸ ساله تونسی در شنا المپیک توکیو,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی
احمد حفناوی، شناگر ۱۸ ساله تونسی در رقابت نهایی ۴۰۰ متر آزاد شنای المپیک توکیو در کمال شگفتی از رقیبان قدرتمند خود پیشی گرفت و قهرمان شد. 

به گزارش همشهری آنلاین، حفناوی که پیش از حضور در المپیک ۲۰۲۰ فقط مدال‌های نقره و برنز قهرمانی آفریقا ۲۰۱۸ را در کارنامه داشت، کم‌امیدترین شناگر بین هشت رقیب فینال بود و در ۲۰۰ متر اول هم چندان امیدوار به کسب مدال نبود. او در ۲۰۰ متر دوم عملکردی بهتر داشت و در ۵۰ متر پایانی از همه پیش افتاد.

 

در رشته‌ای که معمولا شناگران آمریکایی در آن حرف اول را به ویژه در المپیک می‌زنند، امسال در توکیو جک مک‌لافلین استرالیایی دوم شد و کی‌ران اسمیت، ورزشکار ۲۱ ساله ایالات متحده با ایستادن در رده سوم به مدال برنز رسید. دیگر شناگر آمریکایی هم در رتبه آخر ایستاد و هشتم شد.

 

حفناوی که پیش از آغاز رقابت‌ها هدف خود را قهرمان شدن در المپیک ۲۰۲۴ پاریس اعلام کرده بود، سه سال زودتر به مدال طلای المپیک رسید. او از خانواده‌ای ورزشکار پا به دنیای قهرمانی گذاشته و پدرش محمد حفناوی هم عضو تیم ملی بسکتبال تونس بوده است.

 

احمد در دور مقدماتی ۴۰۰ متر را در سه دقیقه و ۴۸ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه شنا کرده بود اما در فینال حدود پنج ثانیه رکورد خود را بهتر کرد و در سه دقیقه و ۴۳ ثانیه و ۳۶ صدم ثانیه به خط پایان رسید؛ ۱۶ صدم ثانیه زودتر از شناگر استرالیایی.

 

 المپیک توکیو,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 المپیک توکیو,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 المپیک توکیو,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 المپیک توکیو,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

 المپیک توکیو,اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی