آخرین اخبار کنکور و دانشگاه

آزمون سراسری سال ۱۴۰۲،اخبار کنکور،خبرهای کنکور

تشریح تغییرات آزمون سراسری سال ۱۴۰۲

معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور، تغییرات آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد و گفت: به استناد مصوبه شورای عالی…

مسمومیت 270 نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهانمسمومیت برخی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان،اخبار دانشگاه،خبرهای دانشگاه
مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان گفت: مشکلات گوارشی برخی دانشجویان این مرکز به حداقل رسیده و وضعیت بهداشتی بخش‌های مختلف دانشگاه تحت کنترل است.

به گزارش ایرنا به نقل از کانال اطلاع رسانی دانشگاه صنعتی اصفهان، کاوه ضیایی افزود: از روز چهارشنبه این هفته تعدادی از دانشگاهیان با علایم تب و مشکلات گوارشی به مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مراجعه کردند.

 

وی اظهار داشت: در بررسی های اولیه از مراجعان توسط پزشکان مرکز بهداشت و درمان، احتمال شیوع بیماری ویروسی یا مسمومیت غذایی مورد بررسی قرار گرفت که تشخیص اولیه پزشکان مرکز بهداشت شیوع بیماری ویروسی بوده است.

 

ضیایی تصریح کرد: با انجام اقدام های اولیه پزشکی برای کلیه مراجعان، رعایت توصیه های بهداشتی و تامین دارو در داروخانه دانشگاه، کارشناسان و بازرسان بهداشت و درمان استان اصفهان و مرکز مبارزه با بیماری های عفونی به دانشگاه فراخوانده شدند.

 

مدیر مرکز بهداشت و درمان دانشگاه صنعتی اصفهان با تاکید بر اینکه همه اقدامات درمانی لازم و رسیدگی به مبتلایان به سرعت و دقت در حال انجام است، خاطر نشان کرد: جای نگرانی برای دانشجویان و خانواده های آنها وجود ندارد.

 

ضیایی افزود: در بین افراد مبتلا، علائم شدید تا خفیف دیده شده است با این حال وضعیت سلامتی دانشجویانی که تحت درمان قرار گرفته اند، رو به بهبود است.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان نیز روز جمعه به خبرنگار ایرنا گفت: از چهارشنبه گذشته تعدادی از دانشگاهیان که عمده آنها دانشجو بودند در این مرکز با علائم بیماری گوارشی به مرکز بهداشت مراجعه کرده اند که در زمان حاضر تعداد آنها کاهش یافته و این موضوع تحت کنترل است.

 

سعید مستأجران با بیان اینکه منشاء بیماری هنوز به طور یقین و دقیق مشخص نیست و بررسی ها و آزمایش ها برای آن ادامه دارد، افزود: اقدامات و پیش بینی های لازم در این زمینه صورت گرفته بعنوان مثال داروی مورد نیاز در داروخانه دانشگاه تامین و غذای سلف نیز با توجه به شرایط موجود، تغییر کرد.

 

وی با اشاره به اینکه تعدادی از دانشجویان که نیاز به اقدامات درمانی بیشتر داشتند به بیمارستان نهم دی خمینی شهر منتقل شدند، تصریح کرد: موضوعی که تا کنون قطعیت یافته این است که مشکلی در زمینه آب وجود نداشته است.

 

وی بدون اشاره به تعداد دانشجویان درگیر با این بیماری، خاطرنشان کرد: به محض دریافت اطلاعاتی درباره دلیل قطعی این مشکل درباره آن اطلاع رسانی می شود.

 

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان: ۲۷۰ نفر از دانشجویان دانشگاه بیمار شده‌اند/ مشخص نشده که علت این اتفاق بیماری ویروسی است یا مسمومیت غذایی

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان، شمار دانشجویان مبتلا به بیماری یا مسمومیت، در این دانشگاه را در طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از ۲۷۰ نفر اعلام کرد.

 

در چند روز اخیر، تعداد زیادی از دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان، دچار نوعی از بیماری یا مسمومیت شده‌اند و با بروز علائم و مشکلات گوارشی به بهداری این دانشگاه و مراکز بهداشتی شهر اصفهان مراجعه نموده‌اند.

 

در این خصوص، سیدعلی میرمحمدی میبدی، رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان تصریح کرد: از صبح چهارشنبه، تعدادی از دانشجویان بیمار شدند و دلیل آن نامشخص است، هنوز مشخص نشده که علت این اتفاق بیماری ویروسی است یا مسمومیت غذایی.

 

میبدی در رابطه با منشا این بیماری و مشخص شدن نتایج آزمایشگاهی، اظهار کرد: بر اساس آزمایشات انجام شده، منشا این بیماری از آب نیست و تا روز دوشنبه الی سه‌شنبه نتایج آزمایشات و منشا این اتفاق مشخص می‌شود.

 

رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان درباره تعداد دانشجویان مبتلا شده، اظهار کرد: طی ۴۸ ساعت گذشته، بیش از ۲۷۰ نفر از دانشجویان درگیر شده‌اند، اما هم اکنون این تعداد در حال کاهش است.

 

بنا به گفته بسیاری از دانشجویان دانشگاه صنعتی، در اردیبهشت‌ماه نیز حادثه‌ای مشابه در این دانشگاه رخ داده است، اما رئیس دانشگاه صنعتی در خصوص وقوع این اتفاق در اردیبهشت‌ماه، در این دانشگاه، اظهار بی اطلاعی کرد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022