آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور

اعلام نتایج کنکور سراسری اواخر مهر ماه/ زمان شروع سال تحصیلی را معاونت آموزشی اعلام می‌کند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور به بیان توضیحاتی درباره زمان اعلام نتایج کنکور سراسری ۹۹ و شروع سال تحصیلی پرداخت. ابراهیم خدایی…


سه ویژگی که شما را از سد کنکور می‌گذراند/ راهکار تک رقمی شدن رتبهاخبار,اخبار کنکور
یک مشاور تحصیلی و کارشناس کنکور توضیحاتی را درخصوص تک رقمی شدن رتبه داوطلبان کنکور بیان کرد.

هادی رضا زاده، مشاور تحصیلی و کارشناس کنکور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران، در پاسخ به این سوال که آیا ناامیدی برخی داوطلبان برای قبولی در کنکور سراسری قابل قبول است یا خیر؟ گفت: قطعا نمی‌توان گفت ناامیدی برخی افراد برای قبولی در کنکور اشتباه است، زیرا حقیقتی که در کنکور وجود دارد این است که این آزمون سال به سال سخت‌تر می‌شود و همیشه این سوال مطرح بوده که چه کسانی دارای رتبه برتر کنکور می‌شوند.

 

رضا زاده در ادامه بیان کرد: همه افرادی که در کنکور شرکت می‌کنند مشکل دارند و این امر برای همه است و هیچ داوطلبی وجود ندارد که هیچ مشکلی برای قبولی در کنکور نداشته باشد.

 

این مشاوره تحصیلی و کنکور در ادامه بیان کرد: افرادی که در کنکور قبول شده‌اند سه ویژگی بارز داشته اند؛ ویژگی اول اینکه تلاشان، تلاش اعتقادی بوده یعنی دانش آموز در هنگام درس خواندن تمام تمرکزش روی درس بوده است. ویژگی دوم ثبات است خیلی وقت‌ها شنیده‌ایم دانش آموز یک هفته درس می‌خواند سه روز مطالعه نمی‌کند این ویژگی برای کنکور جواب نمی‌دهد.

 

رضا زاده در ادامه درباره ویژگی سوم گفت: مورد آخر اینکه داوطلب باید تجربه تیم مشاوره و روان شناسی را تمام و کمال اجرا کند و کمترین تغییر را در درس خواندن به مشاور خود اطلاع دهند. اگر این سه ویژگی را داشته باشند قطعا می‌توانند از سد کنکور عبور کنند.

 

او در ادامه درباره راهکار تک رقمی شدن رتبه در کنکور،  افزود: اگر داوطلبان کنکور می‌خواهند رتبه تک رقمی کسب کنند باید از سال پایه یعنی سال نهم و دهم شروع به خواندن برای کنکور کنند.

 

رضا زاده گفت: افرادی که پس از چندین سال قصد دارند دوباره در کنکور شرکت کنند هم می‌توانند موفق می‌شوند، اما باید قبول کرد که آن‌ها وضعیت خاصی دارند و افرادی داریم که حتی ۳۰ سال بعد از سن کنکورشان دوباره خواستند که کنکور بدهند و قبول شدند.

 

او در ادامه گفت: باز هم تاکید می‌کنم می‌توان در کنکور موفق شد و این موانع و سد‌ها برای همه داوطلبان است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------