آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار اجتماعی,تعطیلی دانشگاه های کشور به دلیل کرونا

دانشگاه‌ها یک هفته دیگر تعطیل شد/ جمعه شب وضعیت مدارس مشخص می‌شود

دانشگاههای کشور با مصوبه کمیته ملی کرونا هفته آینده تعطیل شدند. به گزارش فارس، سعید نمکی پس از اتمام جلسه کمیته ملی کرونا…


جزئیات پذیرش در رشته‌های بدون آزمون ۹۷ اعلام شداخبار,اخبارفرهنگی وهنری,حسین توکلی

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز انتخاب رشته‌های بدون آزمون سال ۹۷ از ۱۵ تا ۲۴ مرداد ماه خبر داد و گفت: تمامی متقاضیانی که در آزمون سراسری امسال ثبت‌نام کرده، اما در جلسه آزمون غایب بوده‌اند و همچنین سایر متقاضیان می‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با  ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهارکرد: ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی که پذیرش در آن‌ها براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی مصوبه دهم شهریور ۹۶ مجلس شورای اسلامی صرفا براساس سوابق تحصیلی یعنی معدل کتبی دیپلم صورت می‌گیرد، از روز دوشنبه ۱۵ مرداد ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود و روز چهارشنبه ۲۴ مرداد پایان می‌پذیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: کلیه داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۷ ثبت‌نام نموده‌اند ولی در جلسه آزمون غایب بوده‌اند و همچنین متقاضیانی که در این آزمون حتی ثبت‌نام ننموده‌اند، می‌توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور که از فردا پنجشنبه ۱۱ مرداد بر روی سایت قرار می‌گیرد و همچنین ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو در این نوع کدرشته‌ها نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای ثبت‌نام و جدول کدرشته‌های مربوط از روز یکشنبه ۱۴ مرداد ۹۷ بر روی سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد و داوطلبانی که در آزمون سراسری ثبت‌نام کرده ولی در جلسه آزمون حاضر نبوده‌اند، برای انتخاب رشته نیازی به پرداخت هزینه ندارند، اما سایر متقاضیان باید مبلغ ۲۲ هزار تومان برای انتخاب رشته خود پرداخت کنند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------