آیا تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان امکان پذیر است ؟کشور آلمان در سال های اخیر از مقاصد تحصیلی و کاری بسیاری از متقاضیان ایرانی است. از دلایل گرایش متقاضیان ایرانی برای تحصیل در دانشگاه های آلمان بالا بودن سطح آموزشی دانشگاه ها، بالا بودن کیفیت و سیستم آموزشی، اعتبار مدارک دانشگاهی و ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی را می توان نام برد. اما مهم ترین دلیل بالا بودن سطح سیستم آموزشی و پایین بودن هزینه های تحصیل در حد رایگان و همچنین اعطای بورسیه های پزشکی عالی است. بر این اساس در این مطلب کوتاه و خلاصه به این بررسی موضوع می پردازیم که آیا تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان برای متقاضیان ایرانی امکان پذیر است یا خیر.

 

تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان, دانشگاه های پزشکی آلمان, روش تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان

آیا تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان امکان پذیر است؟

 

مهم ترین شرط تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان برای ایرانی ها

متقاضیان ایرانی که قصد تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان را دارند، باید در رشته پزشکی کنکور سراسری ایران پذیرفته شده باشند. در واقع مهم ترین شرط اخذ پذیرش پزشکی آلمان، اخذ پذیرش پزشکی در کنکور سراسری ایران است. در صورتی که متقاضی ایرانی در کنکور سراسری ایران پذیرفته نشود و یا به هر دلیل در این آزمون شرکت نکند، برای تحصیل پزشکی در آلمان باید در دوره های یک ساله آمادگی تحصیلی در کالج های آلمان شرکت کند و پس از کسب نمره لازم در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های آلمان را شروع کند.

 

شرایط لازم تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان برای ایرانی ها

متقاضی برای تحصیل در رشته پزشکی آلمان باید دارای مدرک زبان آلمانی در سطح B2 باشد و در آزمون پذیرش دانشگاه های آلمان به زبان آلمانی شرکت کرده و نمره لازم را کسب کند. اگر متقاضی موفق به کسب نمره لازم در این آزمون شود، می تواند تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان را شروع کند.

 

متقاضیان برای تحصیل رشته پزشکی در آلمان باید دارای مدرک زبان آلمانی باشند. اگر متقاضی فاقد مدرک زبان آلمانی باشد، می تواند پس از اخذ پذیرش از دانشگاه های مورد نظر در دوره های آمادگی زبان آلمانی در دانشگاه ها و کالج های آلمان شرکت کند و با کسب نمره لازم تحصیل در دانشگاه های پزشکی را شروع کند. دارا بودن مدرک زبان انگلیسی برای دانشجویان یک امتیاز محسوب می شود اما الزامی نیست. متقاضی تحصیل در دانشگاه های آلمان باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس و یا مدرک زبان آلمانی B1 و یا C1 باشد. از دیگر شرط مهم تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان متقاضی دارا بودن سطح و سواد علمی در حوزه های بیوشیمی، شیمی و فیزیک است.

 

سطح آموزشی دانشگاه های آلمان, بورسیه های پزشکی دانشگاه های آلمان, امکان پذیر بودن تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان

دارا بودن مدرک زبان آلمانی B2

 

آیا مدرک دیپلم ایران مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی آلمان است؟

مدرک دیپلم مورد تایید کشور آلمان برای تحصیل در دانشگاه های این کشور مدرک دیپلم 13 ساله است. متقاضیان ایرانی که دارای مدرک دیپلم 12 ساله ایران می باشند، برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی در آلمان باید دیپلم 12 ساله خود را به دیپلم 13 ساله مورد تایید دانشگاه های علوم پزشکی این کشور تبدیل کنند. با تحصیل در دوره یک ساله کالج m kurs و اخذ این مدرک، دیپلم متقاضیان ایرانی مورد تایید دانشگاه های آلمان قرار می گیرد. در واقع متقاضیان با تحصیل در دوره یک ساله کالج پزشکی آلمان مدرک دیپلم 13 ساله مورد تایید آلمان را دریافت می کنند. متقاضیان پس از آن با اخذ نمره لازم در آزمون ESP می توانند تحصیل در رشته پزشکی آلمان را شروع کنند.

 

آیا همه متقاضیان باید در کالج های پزشکی آلمان شرکت کنند؟

متقاضیان ایرانی دارای دیپلم 12 ساله ایران و یا متقاضیان دارای مدرک دیپلم 3 ساله و پیش دانشگاهی که در دانشگاه تحصیل نکرده اند، باید در دوره یک ساله کالج های پزشکی آلمان m kurs تحصیل کنند. علاوه بر این متقاضیانی که کمتر از یک سال و یا در حدود یک ترم در دانشگاه های ایران تحصیل کرده اند، نیز باید در دوره های کالج های پزشکی m kurs آلمان شرکت کنند. در صورتی که متقاضی ایرانی یک یا دو ترم تحصیلی یا 32 واحد درسی را در دانشگاه های ایران گذرانده باشد، نیاز به تحصیل در دوره کالج پزشکی آلمان m kurs ندارد.

 

اگر متقاضی در حدود 35 واحد درسی را در دانشگاه های ایران گذرانده باشد، می تواند به طور مستقیم از دانشگاه های پزشکی آلمان پذیرش تحصیلی دریافت کند و نیاز به تحصیل در کالج های پزشکی آلمان ندارد.

 

آیا شرایط تحصیل رایگان پزشکی در آلمان برای ایرانی ها امکان پذیر است؟

متقاضیان از همه کشورهای جهان چه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و چه غیر-عضو اتحادیه اروپا برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان نیاز به پرداخت هزینه های تحصیل و شهریه تحصیلی ندارند. در واقع کشور آلمان برای تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی و بسیاری از رشته های علوم پزشکی در دانشگاه های دولتی شهریه از متقاضیان دریافت نمی کند. بر اساس این قانون همه متقاضیان دارای شرایط لازم اعم از متقاضیان ایرانی و بین المللی نیاز به پرداخت شهریه برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی ندارند. 

 

شرایط لازم تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان برای ایرانی ها,تحصیل در رشته پزشکی آلمان,تحصیل در دانشگاه های پزشکی آلمان برای ایرانی

تحصیل در رشته پزشکی دانشگاه های دولتی آلمان

 

مدارک لازم برای تحصیل در کالج های پزشکی آلمان

متقاضیان برای کسب آمادگی های تحصیلی و زبانی لازم برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی و کالج های آلمان باید دارای مدارک لازم باشند. متقاضیان با مهاجرت به آلمان برای تحصیل در کالج های پزشکی m kurs باید دارای مدرک زبان آلمانی حداقل B1 باشند. البته احتمال اخذ پذیرش در رشته پزشکی آلمان با مدرک زبان آلمانی در سطح B1 زیاد است اما از آنجا که احتمال ریجکتی ویزا با این مدرک زبان در وقت سفارت وجود دارد، بهتر است متقاضیان سطح مدرک زبان آلمانی خود را تا B2 برسانند.

 

یکی دیگر از مدارک لازم برای تحصیل در رشته پزشکی آلمان گواهی تمکن مالی است. متقاضیان برای اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت تحصیل در رشته پزشکی در آلمان باید دارای تمکن مالی 10236 یورو در یک حساب بانکی و ارائه پرینت حساب اثبات تمکن مالی کافی به زبان انگلیسی و به واحد یورو برای اخذ ویزای تحصیلی پزشکی آلمان باشند.

 

علاوه بر مدارک لازم متقاضیان با شرایط محدودیت سنی زیر 22 سال برای تحصیل در دوره های کالج پزشکی در آلمان روبرو می باشند. شرایط تحصیل در رشته پزشکی آلمان برای متقاضیان دارای شرایط سنی بالاتر از 22 سال دشوار است اما غیرممکن نیست.

 

نکات مهم در مورد تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان

متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به آلمان و تحصیل در رشته پزشکی باید قبل از اقدامات اولیه با مشاوران موسسه های معتبر برای اعزام دانشجو به خارج از کشور مشورت کنند. یکی از موسسه های معتبر در حوزه اعزام دانشجو موسسه میرداماد است که دارای گروه کاری باتجربه و با آگاهی کامل از روند اعزام دانشجو به آلمان می باشد.

 

از نکات مهم برای تحصیل در دانشگاه های پزشکی کشور آلمان این است که تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان به زبان آلمانی می باشد. نکته مهم دیگر برای اخذ ویزای تحصیلی آلمان عدم وجود گپ و وقفه تحصیلی بیش از 4 سال است که از تاریخ دریافت آخرین مدرک تحصیلی متقاضی نباید بیشتر از 4 سال گذشته باشد.

 

تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه های دولتی آلمان به طور رایگان است و هزینه های تحصیل پزشکی در دانشگاه های خصوصی سالانه تا حدود 20.000 یورو می باشد. دانشگاه های پزشکی هایدلبرگ، هومبولت زو، لودویگ ماکسیمیلیان، ابرهارد کریل، مینه سوتا، هانور و بن مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند. متقاضیان می توانند بدون شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی و با شرکت در دوره یک ساله کالج پزشکی در رشته پزشکی آلمان تحصیل کنند. مدت زمان تحصیل پزشکی در دانشگاه های آلمان در حدود 6 سال و 3 ماه می باشد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------