لباس‌های مناسب برای سفر به طبیعت در تابستانلباس مناسب طبیعت گردی, لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان, لباس مناسب برای پیک نیک

لباس مناسب برای پیک نیک

 

هنگام سفر به طبیعت چه لباس هایی بپوشیم؟

هنگام رفتن به طبیعت، لباس هایی را باید انتخاب کنید که در شرایط آب و هوایی و فعالیت هایی که ممکن است انجام دهید، محافظت کنید. در این مطلب از بیتوته شما را با لباس های مناسب برای سفر به طبیعت در فصل تابستان آورده شده است.

تابستان زمان بسیار خوبی برای گشت و گذار در طبیعت است، چه در حال برنامه ریزی برای پیاده روی، یک سفر کمپینگ یا فقط یک سفر یک روزه به ساحل یا پارک هستید. با این حال، مهم است که برای بیرون از منزل لباس مناسب بپوشید تا اطمینان حاصل کنید که راحت است و در برابر عوامل مختلف محافظت می‌شوید. در اینجا نکاتی در مورد لباس پوشیدن در سفر به طبیعت در تابستان آورده شده است.

 

لباس های سبک و قابل تنفس بپوشید

وقتی نوبت به فعالیت های تابستانی در فضای باز می رسد، باید لباس هایی بپوشید که سبک و قابل تنفس باشد. لباس هایی را انتخاب کنید که از الیاف طبیعی مانند پنبه، کتان یا بامبو ساخته شده باشند، زیرا این مواد نسبت به پارچه های مصنوعی قابلیت تنفس بیشتری دارند. رنگ‌های روشن نیز ترجیح داده می‌شوند، زیرا اشعه‌های خورشید را منعکس می‌کنند و به خنک ماندن شما کمک می‌کنند.

 

لباس مناسب طبیعت گردی, لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان, لباس های سبک و قابل تنفس بپوشید

در تابستان لباس هایی بپوشید که سبک و قابل تنفس باشد

 

با لباس های ضد آفتاب از پوست خود محافظت کنید

گذراندن وقت در خارج از منزل در تابستان به معنای قرار گرفتن پوست در معرض اشعه های مضر UV خورشید است که می تواند باعث آفتاب سوختگی و افزایش خطر ابتلا به سرطان پوست شود. برای محافظت از پوست خود، لباس های محافظ در برابر آفتاب بپوشید که تا حد امکان پوست را بپوشاند، مانند پیراهن های آستین بلند، شلوارها و کلاه هایی با لبه های پهن. به دنبال لباس‌هایی باشید که دارای درجه‌بندی UPF ( فاکتور محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش ) حداقل 30 هستند، که 97 درصد از اشعه‌های UV را مسدود می‌کند.

 

کفش های راحت بپوشید

چه در حال پیاده روی، قدم زدن در ساحل یا گشت و گذار در یک پارک هستید، پوشیدن کفش های راحت ضروری هستند. کفش‌هایی را انتخاب کنید که محکم باشند و پشتیبانی خوبی داشته باشند. صندل ها همچنین گزینه خوبی برای ساحل یا سایر فعالیت های معمولی در فضای باز هستند ، اما مطمئن شوید که چسبندگی خوبی دارند و برای پیاده روی راحت هستند.

 

یک کت نازک یا کت بارانی سبک وزن همراه داشته باشید

حتی در روزهای گرم تابستان، آب و هوا می تواند غیرقابل پیش بینی باشد و همیشه ایده خوبی است که یک کت یا بارانی سبک وزن همراه داشته باشید. به دنبال کت های ساخته شده از مواد قابل تنفس و مقاوم در برابر آب، مانند Gore-Tex یا نایلون باشید که به راحتی می توان آنها را در یک کوله پشتی قرار داد.

 

لباس مناسب طبیعت گردی, لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان, در هنگام تابستان و در طبیعت یک کت سبک همراه داشته باشید

در هنگام تابستان و در طبیعت یک کت سبک همراه خود داشته باشید

 

مناسبترین شلوارها برای طبیعت گردی در تابستان

در فصل تابستان، برای طبیعت گردی، شلوار هایی که خنک و راحت باشند و به پوست اجازه تهویه دادن داشته باشند، مناسب هستند. شلوار هایی که برای طبیعت گردی در تابستان مناسب هستند عبارتند از:

 

• شلوارهای کتان: شلوارهای کتانی بافت بازی دارند و به پوست اجازه دهید تنفس کند. آنها  بسیار خنک و راحت هستند.

• شلوارهای لینن: شلوارهای لینن نیز همانند شلوارهای کتانی، بافت باز دارند و به پوست اجازه تهویه دادن می‌دهند. همچنین، لینن یکی از بافت‌هایی است که طرفداران زیادی در فصل تابستان دارد.

• شلوارهای ترکیبی: شلوارهایی که از موادی مانند پلی استر و نایلون ترکیب شده‌اند، راحت و خنک هستند و مقاومت بالایی در برابر خراشیدگی و پاره شدن دارند.

 

کلاه و عینک آفتابی همراه داشته باشید

محافظت از چشم ها و صورت در برابر نور خورشید مهم است و کلاه و عینک آفتابی می تواند کمک کننده باشد. به دنبال کلاه‌هایی با لبه‌های پهن باشید که برای صورت، گردن و گوش‌های شما سایه ایجاد می‌کنند و عینک آفتابی با محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش برای محافظت از چشمان شما در برابر اشعه‌های مضر خورشید.

 

لباس مناسب طبیعت گردی, لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان, استفاده از کلاه و عینک آفتابی در طبیعت و تابستان

 کلاه و عینک آفتابی در طبیعت و تابستان کمک کننده است

 

پارچه های سریع خشک شونده را انتخاب کنید

اگر امکان می دهید خیس شوید، چه در اثر تعریق یا فعالیت های آبی، لباس هایی را انتخاب کنید که از پارچه هایی که سریع خشک می شوند، مانند پلی استر یا اسپندکس ساخته شده اند. این مواد رطوبت را از پوست شما دور می کنند و به سرعت خشک می شوند، که می تواند به جلوگیری از چروک شدن کمک کند و شما را راحت نگه دارد.

 

سوالات متداول درباره لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان

1. برای سفر به طبیعت در تابستان، چه نوع لباس‌هایی مناسب هستند؟

برای سفر به طبیعت در تابستان، لباس‌هایی که خنک و راحت هستند و مقاوم در برابر آفتاب، گرما و تعرق هستند، مناسب هستند. مثلاً تی‌شرت، شلوار کوتاه یا شلوار ورزشی و پوشاک ضد حساسیت و راحت.

 

2. آیا رنگ لباسی که در طبیعت می‌پوشیم تأثیری بر ما خواهد داشت؟

بله، رنگ‌های تیره و مشکی در برابر آفتاب گرم تابستان بسیار گرم می‌شوند و می‌توانند برای ما ناراحت‌کننده باشند. بهتر است از رنگ‌های روشن و خنک مانند آبی، سبز و صورتی استفاده کنیم.

 

3. آیا شلوارهای جین برای سفر به طبیعت در تابستان مناسب هستند؟

شلوارهای جین برای سفر به طبیعت در تابستان مناسب نیستند زیرا جین گرم و سنگین هستند. بهتر است از شلوارهای نخی یا پارچه‌های خنک، نازک و سبک استفاده کنیم.

 

لباس مناسب طبیعت گردی, لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان, لباس هایی با رنگ های خنثی

در تابستان هنگام طبیعت گردی لباس هایی با رنگ های خنثی انتخاب کنید

 

5. آیا می‌توان در سفر به طبیعت در تابستان لباس‌های راحت و ورزشی پوشید؟

بله، می‌توان با لباس‌های راحت و ورزشی در سفر به طبیعت در تابستان پوشید. اما برای محافظت از پوست در برابر آفتاب، بهتر است از لباس‌های ضد آفتاب استفاده کنیم.

  

6. آیا می‌توان در سفر به طبیعت در تابستان لباس‌هایی که رنگشان تیره است پوشید؟

بله، می‌توان در سفر به طبیعت در تابستان با لباس‌هایی که رنگشان تیره است پوشید، اما بهتر است از رنگ‌های خنثی و ترجیحاً روشن تر استفاده کنیم.

  

7. آیا لباس‌هایی که بافت باز دارند بهتر از لباس‌های بافت بسته برای سفر به طبیعت در تابستان هستند؟

بستگی به نوع فعالیت‌هایی که می‌کنید دارد، اما به طور کلی لباس‌های بافت باز، برای گرمای تابستان مناسب‌ترهستند زیرا هوا را بهتر تنفس می‌کنند و تعریق را بهتر جذب می‌کنند. اما برای فعالیت‌هایی که نیاز به حفاظت بیشتری دارند، مانند کوهنوردی و صعود به کوه، لباس‌های بافت بسته و مقاوم در برابر خراشیدگی و پاره شدن بهتر هستند.

 

لباس مناسب طبیعت گردی, لباس مناسب طبیعت گردی در تابستان, در طبیعت لباس‌های سبک وزن انتخاب کنید

در طبیعت لباس‌های سبک وزن انتخاب کنید

 

نتیجه

پوشیدن لباس مناسب برای فعالیت های خارج از منزل در تابستان می تواند تفاوت در راحتی و امنیت شما ایجاد کند. به یاد داشته باشید که لباس‌های سبک وزن انتخاب کنید، لباس‌های محافظ در برابر آفتاب، کفش‌های راحت بپوشید و کت یا بارانی سبک، کلاه و عینک آفتابی به همراه داشته باشید. با لباس و وسایل مناسب، می‌توانید از همه چیزهایی که طبیعت ارائه می‌کند لذت ببرید و در عین حال راحت باشید و از آفتاب و سایر عناصر محافظت کنید.

 

گردآوری:بخش گردشگری بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------