نحوه ی نجات از کشتی درحال غرق شدننجات از کشتی درحال غرق شدن, نحوه ی نجات از کشتی در حال غرق شدن, روش نجات از کشتی در حال غرق شدن

نجات از کشتی درحال غرق شدن

 

روش نجات از کشتی در حال غرق شدن

شاید برای خیلی ها خنده دار باشد که با سفر کشتی غرق شوند. اما اگر قصد سفر با کشتی دارید، حتما این نکات را بدانید. زیرا احتمال هر اتفاقی را باید بدهید. تا با نحوه ی نجات از کشتی درحال غرق شدن آشنایی داشته باشید.

چگونه می توان از کشتی در حال غرق شدن جان سالم به در برد؟

شما مجوز قایق خود را به دست آورده اید و اکنون آماده آن هستید که برای تفریحات دریایی تلاش کنید. اما آیا اگر در کشتی در حال غرق شدن باشید می دانید چه باید بکنید؟ مقاله زیر به طور خلاصه گامهایی را که باید در صورت غرق شدن، در یک کشتی در حال غرق شدن باید بردارید را نشان می دهد. خوشبختانه احتمال زنده ماندن در کشتی غرق شده بسیار زیاد است. مهمترین کار این است که آرامش خود را حفظ کنید.

 

آماده باشید

هر کسی که تجربه پیشاهنگی را داشته باشد ، این 2 کلمه را می داند: "آماده باش". معنای پشت این جمله معروف بسیار نزدیک به جمله معروف دیگری است که "دانستن نیمی از جنگ است". این دو توصیه می تواند زندگی شما را در کشتی در حال غرق شدن نجات دهد.

 

قبل از اینکه حتی سوار کشتی شوید ، یک کوله ای کامل با ابزارهایی که برای زنده ماندن در یک قایق یا یک جزیره نیاز دارید آماده کنید.

 

کیت زنده ماندن شما باید شامل موارد زیر باشد:

_ قطب نما

_ چراغ قوه

_ کبریت ضد آب

_ چاقو

_ لوسیون ضد آفتاب

_ آب شیرین

_ آینه برای سیگنالینگ

_ منورهای لیزری (نور لیزری)

_ جعبه کمک های اولیه

_ برخی از سهمیه های غذایی

_ یاد بگیرید هر چیزی کجاست

 

اطمینان حاصل کنید که کشتی را بررسی کرده و با تمام خروجی های اضطراری و نقشه های تخلیه آشنا شوید. نزدیکترین قایق نجات به کابین خود را پیدا کنید و حتماً بدانید که همه ی جلیقه های نجات کجاست و به تعداد همه ی مسافران جلیقه باشد. وقتی فکر زنده ماندن در اقیانوس را می کنید باید روی آب شناور باشید. شاید بتوانید ساعت ها در استخر راحت شنا کنید اما اقیانوس بسیار بسیار سردتر و ناهموارتر است. شما بیشتر از استخر خسته خواهید شد و در شوک به سر می روید. و در اقیانوس باید تلاش زیادی کنید تا به خشکی برسید و اندازه ی آن مشخص نیست.

 

 

راهکارهایی برای نجات از کشتی درحال غرق شدن, آموزش نجات از کشتی در حال غرق شدن, مهارت هایی برای نجات از کشتی در حال غرق شدن

کوله ی لازم برای نجات از کشتی درحال غرق شدن

 

آرام باشید !

آرام باشید و به سمت بیرون هجوم نیاورید. این باعث می شود شما نتوانید کاری بکنید. اجازه بدهید به آرامی همه از کشتی خارج شوند. جیغ زدن و دویدن سریعترین راه برای کشته شدن خود است. شما به وضوح فکر نمی کنید، تصمیمات وحشتناکی نمی گیرید، انرژی ارزشمندی خرج می کنید و به سمت ازدحام جمعیت می شتابید. امکان دارد، با این کار خود را پایمال شوید. برای مردم توضیح بدهید؛ اگر نتوانستید آن ها را قانع کنید، بگذارید افراد دیوانه وار مشغول کار خود باشند و در این فاصله شما تنفس مربعی را تمرین کنید.

 

تنفس مربعی:

_ به مدت 4 ثانیه عمیق دم کنید.

_ ریه های خود را به مدت 4 ثانیه پر نگه دارید.

_ بازدم را به مدت 4 ثانیه انجام دهید.

_ ریه های خود را به مدت 4 ثانیه خالی نگه دارید.

 

این کار را 3-4 بار انجام دهید و استرس شما برطرف شود ، ضربان قلب شما آهسته خواهد شد و تمرکز روی زنده ماند بسیار راحت تر خواهد بود. این روش ساده در ارتش برای کاهش ضربان قلب تک تیراندازها استفاده می شود.

 

از نظر آماری ، در یک سناریوی اضطراری 70٪ از مردم دچار وحشت می شوند ، 15٪ تصمیمات غیر منطقی می گیرند و فقط 15٪ باقیمانده به وضوح فکر می کنند. با حفظ آرامش، شما را می توانید بیش تر از 85٪ کشتی و خود را نجات بدهید.

 

موش ها را دنبال کنید!

اگر بدنه شکسته شود و کشتی شروع به آب گرفتن کند ، به طور کلی ابتدا پایین ترین قسمت های کشتی پر می شود. این مکان همچنین محل زندگی بسیاری از حیوانات موذی داخل کشتی است. شناخته شده است که موش ها اولین کسانی هستند که یک کشتی در حال غرق شدن را رها می کنند، که به نظر می رسد، تا زمانی که کشتی در اقیانوس فرو برود و غرق شوند. می دانند باید به کجا و کدام سمت بروند.

 

سریعتر رسیدن به عرشه بسیار مهم است. به نظر می رسد اجتناب از رفتن به سمت قسمت های عمیق و رفتن، بیشتر به سمت مرکز کشتی هنگام غرق شدن، کاملاً واضح به نظر می رسد، اما وقتی وحشت ایجاد می شود که جهت گیری و گم شدن راحت تر باشد. به طور مشابه هنگام ساختمان، از استفاده ی آسانسور خودداری کنید. وقتی قایق زیر آب می رود وحشتناک خواهد بود که در آن گیر کنید. اگر وقت دارید، کوله ی خود را بردارید!

 

کشتی پایدار کشتی در حال غرق شدن است

یک چیز خوب این است که بدانید اگر روی عرشه قایق خود هستید، اگر به نظر می رسد قایق کمتر از آنچه که باید غلت می زند، ممکن است پر از آب شود. وزن آب مانع از غلتیدن قایق شما با امواج می شود، زمان ترک کشتی است!

 

روش نجات از کشتی در حال غرق شدن, نکاتی برای نجات از کشتی در حال غرق شدن, جان سالم به در بردن از کشتی در حال غرق شدن

راهکارهایی برای نجات از کشتی درحال غرق شدن

 

تماس برای کمک

اگر در یک کشتی تفریحی بزرگ هستید ، واضح است که مسئولیت درخواست کمک را بر عهده ندارید. اگر سوار قایق خود هستید ، مهم است که نه تنها رادیو داشته باشید ، بلکه بدانید که چگونه از آن استفاده کنید. رادیو شما باید همیشه روشن و تنظیم کانال رادیویی VHF دریایی 16 یا فرکانس 161.400 یا 156.800 مگاهرتز باشد. MF / SSB دریایی در 2182 کیلوهرتز. گارد ساحل و دیگر مقامات نجات اقیانوس به طور مداوم این کانال ها را رصد می کنند و در موارد اضطراری قادر به ارسال کمک خواهند بود. اکثر رادیوهای مدرن مجهز به دکمه Digital Select Calling (DSC) هستند که با فشردن آنها مختصات GPS همراه با چراغ Mayday را به گارد ساحلی ارسال می کند.

 

جلیقه ی نجات

بدون فشار آوردن و هل دادن، یک جلیقه نجات پیدا کنید ، قبل از کمک به دیگران آن را بپوشید و خود را به شکلی منظم سوار کشتی نجات کنید. اخلاق شما حکم می کند که آیا ابتدا اجازه دهید زنان و کودکان روی قایق باشند، فقط بدانید که هرچه بیشتر در کشتی بمانید، شانس زنده ماندن شما کمتر است. و اگر بر خلاف کشتی نجات در آب قرار بگیرید، احتمال زنده ماندن تا 70٪ کاهش می یابد. آب اطراف کشتی تایتانیک هنگام غرق شدن 28 درجه بود.

 

قایق نجات

ذکر شده است که با افزایش سرعت غرق شدن کشتی ابتدا تمایل یک مرد به رها کردن خانمها کاهش می یابد. فرو رفتن تایتانیک در اعماق 2 ساعت و 40 دقیقه طول کشید ، لوسیتانیا در سال 1915 توسط آلمانی ها اژدر شد و در 18 دقیقه غرق شد.

 

"اکثر بازماندگان حادثه ی کشتی تایتانیک" زنان، کودکان و افراد با فرزندان جوان بودند.

 

نکاتی که باید یک بار در کشتی نجات دنبال کنید:

 آرامش خود را ادامه دهید

 از پوست خود در برابر آفتاب محافظت کنید

 آب شیرین خود را کم بنوشید

 هر وقت باران آمد از هرچه در توان دارید برای گرفتن آب استفاده کنید.

 کم آبی به سرعت در دریاهای آزاد اتفاق می افتد.

 وسعت اقیانوس می تواند مردم را ناامید کند، بنابراین سعی کنید مغز افراد را به مکالمه، آواز یا بازی مشغول کنید.

 تنها کاری که می توانید در این مرحله انجام دهید این است که بگذارید قایق به سمت ساحل رانده شود، با استفاده از منور و یا نورهای لیزری خود به میزان کافی توجه سایر قایق ها یا هواپیماها را جلب کنید.

 

نکاتی برای نجات از کشتی در حال غرق شدن, جان سالم به در بردن از کشتی در حال غرق شدن, دانستنی هایی برای نجات از کشتی غرق شده,

راه های نجات از کشتی درحال غرق شدن

 

بدترین شکل قضیه

بنابراین کشتی در حال پایین آمدن است، شما نتوانسته اید آن را به یک قایق نجات برسانید ، چه می کنید؟ یک جلیقه نجات یا هر نوع وسیله شناور پیدا کنید. اگر آب سرد باشد، سیستم شما درجات مختلفی از شوک را تحمل خواهد کرد و پا زدن آب به طور فزاینده ای دشوار خواهد شد، به خصوص اگر دریا موج موج داشته باشد. از کشتی دور شوید، که به پروانه های آن برخورد نکنید.

 

اکنون، اگر در آب هستید، هیچ جلیقه نجات، هیچ محافظ نجات، هیچ وسیله شناور نیست. آخرین فرصت شما ایجاد یک ژاکت نجات برای تغییر حالت از شلوار شما خواهد بود.

 

چگونه شلوار خود را شناور کنید:

شلوار خود را درآورید

 در پایین هر پاپه گره بزنید

 شلوار خود را در هوا نگه دارید و سپس آن را به سمت پایین در آب قرار دهید و در آنجا هوا جمع می کند.

 شلوارهای شما اکنون مانند یک وسیله شناور ضعیف اما موجود عمل خواهند کرد.

 

انشاالله که هرگز این اتفاق برای شما نیفتد اما همیشه به فکر آن باشید و تجهیزات مورد نیاز را به همراه داشته باشید و کارهای مورد نیاز را یاد بگیرید.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------