آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور

کنکور دکتری ۹۹ به تعویق افتاد/ زمان جدید برگزاری آزمون مشخص شد

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خاطرنشان کرد:تاریخ برگزاری آزمون ورودی دکتری ph.D( نیمه متمرکز) سال ۱۳۹۹ تغییر کرد. سرپوش آموزشی…


دانشجویان بازداشتی تا پایان شهریور تعیین تکلیف می شوند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, دانشجویان بازداشتی
معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در خصوص پرونده دانشجویان بازداشتی در حوادث سال گذشته گفت: وضعیت پرونده‌های دانشجویان وقایع دی ‌ماه تا پایان شهریور ماه جاری تعیین تکلیف می ‌شود.

 به گزارش ایرنا، مجید سرسنگی روز یکشنبه در نشست خبری 'کنفرانس بین المللی جامعه و محیط زیست و مدرسه بین المللی تابستانی دانشگاه تهران ' در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد آخرین وضعیت پرونده دانشجویان بازداشتی از تعیین تکلیف نهایی ۴۵ دانشجوی بازداشتی خبر داد.

 

وی گفت: حدود ۴۵ نفر از دانشجویان دانشگاه تهران در وقایع دی‌ ماه سال گذشته بازداشت شدند و پرونده قضایی برای آن‌ ها تشکیل شده است که ۲۵ نفر از این دانشجویان به دادگاه بدوی رفته‌اند و ۲۰ نفر دیگر نیز منتظر برگزاری دادگاه بدوی هستند.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: بر اساس پیگیری ها خوشبختانه برخورد خوب و منطقی با دانشجویان شده و امیدواریم با رافت اسلامی در خصوص این آنان تصمیم‌گیری شود.

 

** افزایش تبادل علمی کلید رمز معادله شکست تحریم ها است

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در این نشست با اشاره به تحریم های اخیر آمریکا و خروج یکجانبه اش از برجام گفت: افزایش تبادلات علمی دانشگاه های ایران با همتایان بین المللی به منزله کلید رمزی است که می تواند سبب شکست معادله تحریم ها شود.

 

وی افزود: دانشگاه تهران همیشه مبحث بین المللی شدن را به عنوان یک رویکرد جدی دنبال کرده و در چند سال اخیر فارغ از مباحث سطحی و به صورت عمق گام های مناسب و مطلوبی در این زمینه برداشته است.

 

وی با تاکید بر اهتمام جدی هیات رییسه دانشگاه تهران در بین المللی شدن این مرکز علمی در فضای نسل جدید گفت: منظور از این امر فقط حضور چند دانشجوی خارجی در کشور نیست بلکه تمامی شرایطی که سبب سرآمد شدن دانشگاه می شود را مد نظر داریم.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران افزود: بر همین اساس برگزاری برنامه های بین المللی در تمامی عرصه ها همچون ورزشی، فرهنگی، علمی از اهمیت خاصی برخوردار بوده و در عرصه فرهنگی 'کنفرانس بین المللی جامعه و محیط زیست و مدرسه بین المللی تابستانی دانشگاه تهران ' یکی از شاخص ترین برنامه های این دانشگاه طی سالیان اخیر است.

 

وی در ادامه اظهار داشت: برای این کنفرانس 4 هزار نفر از 115 کشور جهان ثبت نام کرده بودند که در نهایت 100 نفر از رشته های مختلف علمی از 76 کشور انتخاب شدند.

 

سرسنگی گفت: این میزان اعلام آمادگی برای حضور در یکی از شاخص ترین برنامه های آموزش عالی کشور، نشانگر اعتماد جوامع علمی بین المللی به دانشگاه تهران است.

 

وی افزود: این کنفرانس بین المللی که از 10 تا 19 شهریورماه در دانشگاه های تهران، اصفهان، سمنان و فردوسی مشهد برگزار می شود فرصتی مغتنم برای افزایش دیپلماسی فرهنگی و علمی با نخبگان سایر کشورها است.

 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران ادامه داد: امر سیاست ورزی و ارتباط با سایر کشورها در دوران کنونی از حالت سنتی خارج شده و دیپلماسی های علمی، فرهنگی، هنری و ورزشی جایگزین آن شده است.

 

وی با انتقاد از بهره مندی اندک از دیپلماسی مدرن در کشور تصریح کرد: تاکنون از دیپلماسی علمی و ظرفیت های دانشگاه های کشور در ارتباط با جوامع بین المللی بی بهره بوده ایم و این در حالی است که دانشگاه های برتر کشورمان مورد اعتماد دانشگاه های کشورهای خارجی هستند و بر همین اساس هم به راحتی مدارک علمی دانشجویان کشورمان را می پذیرند.

 

سرسنگی اظهار داشت: نیازمند گسترش و تقویت ارتباطات علمی کشور با جوامع بین المللی هستیم تا مقابله ای جدی با سناریوی مخدوش سازی چهره جمهوری اسلامی ایران در بین مردمان سایر کشورها داشته باشیم.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------