آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۳۰ و ۳۱ خرداد برگزار می‌شود

آزمون دکتری تخصصی پزشکی ۳۰ و ۳۱ خرداد در ۶۴ رشته علوم پایه پزشکی و بهداشت، ۲رشته دندانپزشکی و ۱۳ رشته داروسازی برگزار…


وزارت علوم طرح‌های موثری در خصوص افزایش مهارت سربازان دارد/افزایش شهریه دانشگاه‌ها بین 10 تا 15 درصد است اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
غلامی گفت: وزارت علوم طرح‌های موثری در خصوص افزایش مهارت سربازان و به کارگیری سربازان ماهر در دست دارد.

وزیر علوم در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:منصور غلامی وزیر علوم در گفت‌وگو با خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره جا به جایی دانشجویان از واحد‌های دانشگاهی گفت: جا به جایی دانشجویان معمولا به درخواست خود دانشجو انجام می‌پذیرد و تغییر رشته یا تغییر محل پذیرش از دلایل جا به جایی آنان است.

 

وزیر علوم افزود: دانشگاه‌ها هم عموما کمک می‌کنند که دانشجویان بتوانند جایی درس بخوانند که شرایط برای آن‌ها مساعدتر باشد و اینکه دانشگاه به اجبار دانشجویی را جا به جا کند معمول نیست.

 

غلامی در خصوص میزان شهریه دانشگاه‌ها گفت: میزان شهریه‌ها را هیئت امنای دانشگاه‌ها تعیین می‌کند و هیئت امنای دانشگاه‌ها بر اساس سوابق شهریه آن واحد دانشگاهی اقدام به تامین میزان شهریه می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه تاکنون ندیده‌ام دانشگاهی رقم زیادی را به شهریه اضافه کند؛ گفت: معمولا میزان افزایش شهریه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد است.

 

وزیر علوم تحقیقات و فناوری در خصوص طرح‌های مهارت‌افزایی سربازان وظیفه در دانشگاه‌ها گفت: اخیرا با سردار باقری جلسه‌ای داشتیم و امیدواریم به زودی به نتایج مطلوبی دست پیدا کنیم البته فکر نمی‌کنم اعمال این سیاست‌ها به این ترم برسد، اما به طور کلی وزارت علوم طرح‌های موثری در خصوص افزایش مهارت سربازان و به کارگیری سربازان ماهر در دست دارد.

 

غلامی خاطرنشان کرد: وزارت علوم در نظر دارد تعدادی سرباز وظیفه را در قالب سرباز امریه استخدام کند.

 

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------