توزیع سکه در دانشگاه آزاد! اخبار اقتصادی ,خبرهای اقتصادی ,دانشگاه آزاد

 

یک بار گفتن اینکه از چراغ قرمز عبور نکنید، برای کسی که ذهنی آگاه دارد کافی است اما اگر از چراغ قرمز عبور کرد و این عبور را فریاد زد، باید درباره فکر و بینش او حساسیت بیشتری داشت و مواظب بود که مبادا در عبور ناگهانی از چراغ قرمز هزینه‌ها و خسارت‌های پیش‌بینی نشده‌ای بر دوش مردم بگذارد.

 

دقت در گفتار رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها روشن می‌کند که در دانشگاه آزاد چه آسان عده‌ای از چراغ‌های قرمز اخلاقی عبور کرده‌اند. اینکه برای تلاش سالانه به کسی سکه داده شود، مشکلی ندارد اما وقتی قرار است این اتفاق در نهادی مانند دانشگاه آزاد بیفتد که دارایی آن از دانشجوها به دست آمده، باید با دقت تمام به موضوع نگریست. حجت‌الاسلام رستمی اظهارکرده که 30 مسئول نهاد در این جلسه حضور داشتند که قرار شد سکه‌هایی را که به آنها داده شده جمع‌آوری کنیم و بعد از جمع‌آوری صورتجلسه خواهیم کرد و آنها را تحویل دانشگاه آزاد خواهیم داد. جای خوشحالی است که حساسیت در قبال این مساله موجب تلاش برای بازگرداندن سکه‌ها به دانشگاه آزاد شده است، اما گذشته از اینها، درک این مساله چقدر برای مسئولان ارشد و تصمیم‌گیرندگان در دانشگاه آزاد دشوار بود که دارند از چراغ قرمز‌های اخلاقی متعددی عبور می‌کنند؟ هر سکه؛ یک چراغ قرمز! رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: چون به صورت قانونی سکه‌های پرداختی دانشگاه آزاد به مسئولان دفاتر این نهاد، تعلق نمی‌گرفته است، اعلام کردیم که سکه‌های پرداخت‌شده را بازگردانند. حجت‌الاسلام رستمی رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها طی گفت‌وگویی در رادیو ایران درباره اقدام دانشگاه آزاد در پرداخت 330 سکه به روسای واحد‌ها و مسئولان دفاتر نهاد در این دانشگاه گفت: در این باره از مسئولان دانشگاه آزاد سوال کردیم؛ ظاهرا این دانشگاه سکه‌هایی را به همه شرکت‌کنندگان در یک جلسه دادند. چون همکاران ما در دفاتر نهاد هم در این جلسه حضور داشتند به آن‌ها نیز این سکه‌ها داده شده بود. وی ادامه داد: آن گونه که دانشگاه آزاد گفته به ظاهر این سکه‌ها پاداش پایان سالی بوده که هر ساله به این افراد تعلق می‌گرفته و، چون مسئولان دفاتر نهاد ما جزو نیرو‌هایی نیستند که پاداش پایان سال از دانشگاه آزاد دریافت کنند و این سکه‌ها به آن‌ها تعلق نمی‌گرفته، ما اعلام کردیم که سکه‌های پرداخت‌شده را بازگردانند.

 

رستمی افزود: 30 مسئول نهاد در این جلسه حضور داشتند که قرار شد سکه‌هایی که به آن‌ها داده شده را جمع‌آوری کنیم و بعد از جمع‌آوری صورتجلسه خواهیم کرد و آن‌ها را تحویل دانشگاه آزاد خواهیم داد. رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها گفت: شکل پرداخت سکه‌ها در این فضا مناسب نبود، بنده با آقای طهرانچی هم که صحبتی داشتم ایشان هم گلایه‌مند بود ظاهرا نامه‌ای را به همکاران زده بود که پرداخت سکه‌ها به این شکل که 300 سکه به این صورت توزیع شود، قابل توجیه نیست.

 

آرمان

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------