آخرین اخبار کنکور و دانشگاه


اخبار,اخبار جدید,اخبار

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری در دانشگاه تهران/ اعلام نتایج از ۵ مهر

جزئیات فرایند مصاحبه دکتری و پذیرش دانشجوی دکتری تخصصی نیمه متمرکز در دانشگاه تهران اعلام شد. به گزارش مهر به نقل از دانشگاه…


معاون وزیر علوم: امکان ادامه تحصیل دارندگان مدرک معادل در مقاطع بالاتر فراهم شود اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, معاون وزیر علوم
معاون آموزشی وزیر علوم خواستار تسریع مصوبه امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل در مقاطع تحصیلی بالا به کل دارندگان مدرک معادل شد. 

به گزارش مهر به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۳۲ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور به ریاست  سعید رضا عاملی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

 

 دستور دوم این جلسه بررسی مشکلات دانشجویان دارای مدرک معادل و ارائه گزارش آن توسط وزرات علوم، تحقیقات و فناوری بود.

 

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به مصوبه جلسه ۴۳۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی، در سال ۱۳۷۷ مبنی بر اینکه  اعطای مدرک معادل ناشی از گذراندن دوره‌های آموزشی مصوب سازمان امور اداری و استخدامی و همچنین دوره‌های غیررسمی برگزار شده توسط دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی متوقف شود، گفت: بعضی از مراکز آموزش عالی علی‌رغم ابلاغ این مصوبه به دلیل بی اطلاعی که داشتند دوره‌های تحصیلی را برگزار کردند.

 

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۴ مصوبه «امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای مدرک معادل در مقاطع تحصیلی بالاتر» در جلسه ۷۷۱ شورای عالی انقلاب فرهنگی صرفاً برای حل مشکل دانشگاه فرهنگیان به تصویب رسید.

 

خاکی صدیق افزود: همین شرایط برای افرادی که در مراکز آموزشی دیگری دوره‌هایی را گذرانده‌اند، اتفاق افتاده که طبق مصوبه جلسه ۴۳۲ شورای عالی انقلاب فرهنگی معادل‌سازی مدرک برای آنها امکان پذیر نیست.

 

وی با تأکید بر اینکه در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این موضوع بررسی شده است، ادامه داد: این افراد از شورای عالی انقلاب فرهنگی درخواست دارند تسری مصوبه "امکان ادامه تحصیل فرهنگیان دارای معادل در مقاطع تحصیلی بالاتر" به کلیه دارندگان مدرک معادل فراهم شود.

 

در ادامه جلسه پس از بحث و بررسی اعضای جلسه با توجه به اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عدم تغییر مصوبات شورا تأکید دارد، مقرر شد که اطلاعات بیشتری در خصوص مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۷۷ و ۱۳۹۴  و همچنین اطلاعات بیشتری در زمینه آمار دارندگان مدرک معادل در اختیار اعضای جلسه به منظور تصمیم‌گیری نهایی قرار داده شود.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------