راههای جذب مشتری و نگه داشتن آنهاجذب مشتری, راه های جذب مشتری,هیپنوتیزم جذب مشتری

راههای جذب مشتری و نگه داشتن آنها

 

راههای جذب مشتری:

استراتژی ها و تاکتیک های متفاوتی وجود دارد که می توانید از آنها برای جذب مشتریان و حفظ آنها در طول زمان استفاده کنید. در ادامه این مطلب بیتوته لیستی از 8 مورد را گردآوری کرده ایم تا به شما در شروع امروز کمک کنیم.

خیلی مهم است که خودتان و محصولتان را طوری معرفی کنید که نه تنها بتوانید جمعیتی که می‌خواهید را به سمت خودتان بکشانید، بلکه تشویقشان کنید که دوباره به سمتتان برگشته و مشتری دائمتان شوند.

 

جذب مشتری و سپس ایجاد روابط بلندمدت یکی از بهترین راه ها برای حفظ موفقیت شرکت شما برای چندین سال است. برای دستیابی به این هدف، خدمات مشتری کاملاً ضروری است. 

 

بر اساس مطالعه ای از IDC که از 24000 مصرف کننده در 12 کشور نظرسنجی کرد، 18٪ گفتند که به خرید محصولات خود از شرکتی  که تجربه خدمات مشتری مثبتی با آن داشتند ادامه می دهند، حتی اگر محصولات آن ارزان ترین گزینه نباشند.

 

بنابراین، ایجاد وفاداری مشتری بخش مهمی از هر طرح بازاریابی است. با این اوصاف، بیایید 8 استراتژی برای  جذب و حفظ مشتری را مرور کنیم. 

 

نحوه جذب و حفظ مشتریان

استراتژی ها و تاکتیک های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای جذب مشتریان و حفظ آنها در طول زمان استفاده کنید. ما این لیست از 8 مورد را گردآوری کرده ایم تا به شما در شروع امروز کمک کنیم.

 

1. خدمات مشتری عالی

یکی از شکایات اصلی در مورد خدمات مشتری این است که می تواند رباتیک و غیرطبیعی باشد، حتی زمانی که یک مشتری برخلاف یک  ربات چت یا سایر خدمات خودکار در حال تعامل با نماینده است. این به این دلیل است که شرکت ها معمولاً به کارمندان خود آموزش می دهند تا احوالپرسی، پیشنهادهای فروش و عذرخواهی را حفظ کنند، در حالی که مشتریان پاسخ های واقعی می خواهند. در واقعیت، هرچه مشکل پیچیده تر باشد، نیاز به نماینده خدمات مشتری بیشتر می شود.

 

هنگامی که با مشتریان خود صحبت می کنید، سعی کنید ارتباط را تا حد امکان طبیعی کنید. حتما از نام آنها استفاده کنید، در صورت لزوم از طنز استفاده کنید و همیشه مودب باشید. نشان دادن  همدلی در برقراری ارتباط با مشتریان به شما کمک زیادی می کند. 

 

هدف شما باید حفظ ارتباط روان و پاسخگو باشد. واقعاً به مشتریان خود گوش دهید زیرا ارتباط با کیفیت چیزی است که شما را از رقبا متمایز می کند.

 

2. مشتریان خود را بشناسید

برای شرکت ها مهم است که واقعاً مشتریان خود را بشناسند. فرآیند  جذب مشتری  ارتباط زیادی با فروش دارد. شما باید بدانید که نام شخصی که با او صحبت می کنید، به دنبال چه چیزی است،  نقاط درد و سرگرمی های او چیست.

 

چگونه می توانید این همه اطلاعات را به دست آورید؟ نکته کلیدی این است  که مکالمه را پس از معامله ادامه دهید. به عنوان مثال، اگر شرکت شما B2B است، می توانید مشخصات مشتری را در لینکدین یا وب سایت آنها جستجو کنید. هنگامی که این اطلاعات را به دست آوردید، می توانید به راه هایی فکر کنید که بتوانید ارزش ارائه دهید.

 

در محیط کسب و کار امروزی، ساده ترین راه برای متمایز کردن خود از رقبا از طریق  تجربه مشتری است،  نه فقط محصولات یا خدماتی که ارائه می دهید. ارائه یک تجربه شخصی سازی شده به مشتری، به مشتری کمک می کند تا برند شما را به خاطر بسپارد.

 

3. مشتریان جدید پیدا کنید

همیشه باید به این فکر کنید که چگونه مشتریان جدید جذب کنید. شما باید:

 

به مشتریان جدید بالقوه اجازه دهید بدانند شما چه کسی هستید و چه چیزی ارائه می دهید

با هدف ارائه یک تجربه استثنایی در اولین فروش

گزینه ها و راه حل هایی را برای افزایش راحتی ارائه دهید

خود را به عنوان یک رهبر در کنار رقابت خود قرار دهید - دلیلی برای خرید مشتریان از شما ارائه دهید.

سعی کنید محصولات یا خدمات خود را با توجه به کیفیت آنها قیمت گذاری کنید - می خواهید از قیمت گذاری کمتر آنها جلوگیری کنید. 

 

بهترین روش جذب مشتری, نکاتی برای جذب مشتری, راه و روش جذب مشتری

اصولی برای جذب مشتری

 

4. ارجاعات مشتریان فعلی را تشویق کنید

معرفی مشتریان راضی که کسب و کار شما را تایید می کنند، بهترین راه برای جذب مشتریان جدید است. بنابراین اگر مشتری به شما گفت که از کاری که برای او انجام داده اید راضی است، از او بخواهید که شما را به سایر مشتریان بالقوه توصیه کند.

 

برای هر مشتری جدیدی که مشتری فعلی به سمت شما اشاره می کند، مشوق هایی را در نظر بگیرید - مانند تخفیف برای سفارش بعدی آنها.

 

5. از شکایات به نفع خود استفاده کنید

بهبود جذب مشتری مستلزم تغییر نگرش است. به جای اینکه در مورد شکایات و نظرات منفی به عنوان یک مزاحم فکر کنید، از آنها به عنوان  فرصتی برای دانستن اینکه مشتریان شما واقعاً چه فکر می کنند استفاده کنید. بهتر است مشتری صریحاً شکایت کند تا اینکه بدون هیچ توضیحی از خرید خود منصرف شود.

 

نظرات منفی به شما کمک می کند خدمات خود را بهبود ببخشید، به شما این فرصت را می دهد که خود را بازخرید کنید و به شما کمک می کند از بحران های احتمالی اعتبار آنلاین جلوگیری کنید. شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه آنها را به درستی مدیریت کنید.

 

دفعه بعد که کسی شکایت کرد، از آن به عنوان فرصتی برای حل مشکل استفاده کنید. گوش کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنید. همچنین به عذرخواهی صمیمانه، تشکر از مشتری برای به اشتراک گذاشتن نگرانی هایش کمک می کند و فقط آنچه را که می توانید ارائه دهید، قول بدهید. اگر همه چیز خوب پیش برود،  شما موفق شده اید یک مشتری را برای همیشه حفظ کنید.

 

نکات کلیدی برای جذب مشتری, راههای جذب مشتری و نگه داشتن آن ها, جذب مشتری و نگه داشتن آن ها

اصولی جذب مشتری

 

6. در تماس باشید

طبق تحقیقات بدست آمده 67٪ از مصرف کنندگان و 91٪ از شرکت ها معتقدند که خدمات آنلاین و تلفن همراه باید سریع تر و شهودی تر باشد. برای رسیدن به این هدف، باید مطمئن شوید که به  طور منظم با مشتری در تماس باشید. 

 

ایجاد یک رابطه مداوم به شما این امکان را می دهد که بر احساس مردم نسبت به برند شما نظارت داشته باشید و قبل از بروز مشکلات احتمالی را برطرف کنید. در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا شروع خوبی داشته باشید.

 

پس از تعاملات مربوطه، از طریق تلفن، ایمیل یا حتی رسانه های اجتماعی پیگیری کنید.

هر از چند گاهی برای مشتریان خود پیام های دوستانه ارسال  کنید تا به آنها یادآوری کنید که هنوز برای آنها در دسترس هستید و پیشنهادات ویژه دارید. 

 

محتوای ارزشمندی  مانند مقاله یا  ویدیو ایجاد کنید و آنها را از طریق خبرنامه خود منتشر کنید.

 

یک ایمیل یا خبرنامه ماهانه با اخبار شرکت خود مانند راه اندازی محصول، رویدادها و محتوای جالب ارسال کنید.

 

7. جلب اعتماد مشتری

اگر مشتریان خود را وادار کنید که به شما اعتماد کنند، آنها بسیار راضی خواهند بود و احتمالاً در دراز مدت وفادار خواهند بود. 

 

صادق باشید و همیشه به قول خود عمل کنید. اگر قولی به مشتری می دهید، بهتر است به آن عمل کنید!

نیت خوب خود را نشان دهید. بسیاری از اوقات اعتماد شکسته می شود زیرا مشتری احساس می کند که شرکت می خواهد از او سوء استفاده کند.

انعطاف پذیر باشید. همانطور که می گویند همیشه حق با مشتری است. حتی اگر نیستند، گاهی اوقات بهتر است تسلیم شوید و ببینید برای کار با آنها چه کاری می توانید انجام دهید.

 

8. یک برنامه وفاداری ایجاد کنید

به منظور حفظ مشتریان در دراز مدت، مهم است که چیزی به آنها پیشنهاد دهید تا نشان دهید چقدر برای آنها ارزش قائل هستید. یکی از راه های انجام این کار از طریق  برنامه های وفاداری است. این برنامه ها راهی برای پاداش دادن به مشتریانی است که در کنار برند شما ایستاده اند و حتی ممکن است اخبار مربوط به محصولات یا خدمات شما را به شبکه دوستان، خانواده و آشنایان خود منتقل کنند.

 

انواع مختلفی از برنامه های وفاداری وجود دارد، بنابراین ببینید چه چیزی برای کسب و کار شما و همچنین برای مشتریان جذاب تر است. به یاد داشته باشید که مشتریان وفادار بیشتر از بقیه مشتریان شما هزینه می کنند، بنابراین مطمئن شوید که از محصولات و خدمات مشتری که دریافت می کنند راضی هستند. 

 

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های روانشناسی(مشاوره خانواده، روانشناسی کودکان، روانشناسی زناشویی، تست روانشناسی،موفقیت و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023