4 توصیه به کسانی که دلشوره واضطراب دارنددرمان دلشوره معده,دلشوره,دلشوره دارم

درمان دلشوره معده

 

درمان دلشوره

ممکن است وقتی اخبار بد را بشنوید، احساس دلشوره و اضطراب پیدا کنید و فکر میکنید که حادثه ی بدی قرار هست بیافتد. در این هنگام چه باید کرد؟ همراه ما باشید.

نمی توان در بی خبری کامل باشیم. ما که نمیتوانیم خودمان را در محیط خلا قرار دهیم و هیچ خبر بدی را نشنویم. ولی میتوانیم تعداد کمتری بشنویم. چیزی که باید بدانیم این است که هنگامی که در زندگی روزانه با اضطراب و استرس روبرو می شویم، باید تلاش کنیم آن ها را مدیریت کنیم.

 

درمان دلشوره معده,دلشوره,احساس دلشوره در معده

درمان دلشوره 

 

درمان دلشوره 

دور شدن از محیط شیوه درستی برای درمان دلشوره و اضطراب نمی باشد

مدیریت این که چه‌ گونه به محرک‌ های محیطی جواب دهیم تا اندازه ای دست خودمان است. درست است که تیپ شخصیتی ما و نوع دیدگاهمان به موضوعاتی که اتفاق می افتد نقش مهمی در این ‌مورد دارند ولی خودمان نیز باید کمک کنیم تا بدن ‌مان پاسخ مناسبی در زمان های لازم بدهد.

 

مثل فردی که دزدگیر ماشین‌ اش را طوری تنظیم می ‌کند که تنها هنگامی که دزدی تصمیم  به ربودن آن یا آسیب زدن به آن را کرد، آژیر بزند ولی فرد دیگری به قدری آن را حساس می ‌کند که تا از کنارش رد می‌ شوید آژیر می ‌زند.

 

ما باید تلاش کنیم که تا اضطراب و استرس که به علل گوناگون از محیط می گیریم را کنترل کنیم. در صورتیکه نتوانیم تعادل لازم را در ذهن خودمان به وجود آوریم، به طور حتم استرس و اضطراب ما را از پا در می آورند.

 

علائم استرس و اضطراب زیاد هستند: بعضی ها سردرد می گیرند، بعضی ها دلشوره دارند، بعضی ها تپش قلب، بعضی ها مشکل معده برایشان به وجود می آید و نشانه های گوناگون دیگر که در هر فرد میتواند فرق داشته باشد و به یک شکلی نشان داده می شود.

 

اگر کسی بخواهد به جای رفتار درست و با ارزش، از مشکلات فرار کند در حقیقت به یک مکانیسم اشتباه روی آورده است. ما تنها به افرادی که بیمار هستند و مبتلا به وسواس فکری هستند و تحت درمان‌ هستند توصیه می ‌کنیم دنبال اخبار بد نروند، صفحه حوادث را نخوانند و یا چنانچه در خیابان با دعوای افرادی روبرو شدند، از آن جا دور شوند. ولی در مورد اشخاص دیگر توصیه می‌ کنیم با حقایق مواجه شوند و آن را آن‌ گونه که هست، ببینند.

 

چنانچه شما جزء افرادی هستید که نمی ‌دانید چگونه باید از دست این دلشوره‌ ها خلاص شوید و مرتب با آن درگیر هستید، چند توصیه ساده برای تان داریم. بهتر است این توصیه‌ ها را انجام دهید و چنانچه مشکلتان برطرف نشد و همچنان دلشوره داشتید به یک مشاور روانشناس بالینی مراجعه کنید.

 

درمان دلشوره معده,دلشوره,درمان دلشوره و استرس

احساس دلشوره در معده

 

افکار خود را تغییر دهید تا بتوانید دلشوره تان را کنترل کنید

همه چیز از یک فکر آغاز می گردد که اولین علامتش این است که حس می کنید همه عضلات بدنتان گرفته است ولی کنترل کردن این احساس در دست خودتان است.

 

پیش از هر کار مانع افکار منفی خود باشید و آن ها را ادامه ندهید. با آگاهی افکار خود را در کنترل بگیرید و روی آن ها تمرکز کنید. می توانید برداشت های قابل قبول و مثبت تری را از شرایط بحرانی که برایتان پیش آمده برای خود به وجود بیاورید هنگامی که توانستید فکر خود را عوض کنید دلشوره شما نیز به همان سرعت تغییر می کند.

 

هنگامی که دلشوره می گیرید چنانچه تنها باشید این احساس بیشتر می شود ولی چنانچه در این مواقع وقت خود را با دوستان و افراد خانواده تان بگذرانید و احساسات خود را با آن ها در بین بگذارید نگرانی هایتان را کم کرده اید و تلاش کنید با شخصی مثبت اندیش و خونسرد دلشوره هایتان را در بین بگذارید.

 

چرا که در این هنگام فرد خونسرد و مثبت اندیش می تواند با جملاتی مثبت آرام تان کند و دلشوره هایتان را کاهش دهد. 

 

دلشوره ها و افکار منفی تان را بنویسید

بنویسید که چند بار این دلشوره ها و افکار منفی که به ذهن شما خطور کرده است، درست بوده و واقعیت پیدا کرده است؟ که دلشوره و اضطراب شما نیز به علت آن عامل بیرونی بوده است.

 

چنانچه جواب شما نیز به همه این موارد منفی بوده است، بهتر است با خودتان صادق باشید و بدانید که در ادامه زندگی نیز به همین صورت است. این ذهن شماست که مرتب شما را گول می زند و حس میکنید که قرار است حادثه بدی بیفتد. بار دیگر که در این شرایط دلشوره آور قرار گرفتید، به این مواردی که روی کاغذ نوشتید و دیدید که هیچ اتفاقی نیافتاده بود فکر کنید. حتما حس شما بهتر خواهد شد.

 

درمان دلشوره معده,دلشوره,درمان دلشوره و اضطراب

درمان دلشوره و اضطراب

 

ذهن ‌خوانی نکنید

بعضی وقتها افراد در محیط کار میبینند که مثلا همکارشان در حال صحبت با مدیر است و گاهی هم به ما نگاهی می اندازد. به سرعت فکر به این سو میرود که درباره من به مدیر چه دارد میگوید؟!! یا این که وقتی شما به آن ها نزدیک میشوید صحبت قطع می شود!

 

کاری که شما باید انجام دهید این است که بی دلیل دلشوره نگیرید که حتما در مورد شما حرف می زده و منتظر اتفاق بد باید باشید! دیدتان را مثبت کنید و به جنبه مثبت این موضوع دقت کنید.

 

از شیوه ‌های آرام‌ سازی استفاده کنید

ورزش کردن و حتی نرمش کردن میتواند سبب کاهش اضطراب و دلشوره شود. حتما در طول روز ساعتی را برای خودتان قرار دهید و آن حرکات ورزشی که به شما حس خوب می دهد را انجام دهید. این حرکات با شل و سفت کردن عضلات سبب کاهش استرس در بدن می شود.

 

چنانچه همه لحظات شبانه‌ روز درگیر همسر و فرزند و کار باشید و اصلا خودتان را فراموش کنید، کم می‌ آورید و به تدریج حتی در انجام وظایف خود در قبال آن ها هم موفق نخواهید شد. شاید در این یک ساعت دل‌ تان بخواهد پیاده ‌روی کنید، مجله بخوانید، یا دوستی را ملاقات کنید. این که اهل معاشرت باشید می ‌تواند در کم کردن دلشوره شما اثر گذار باشد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------