10 نکته برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفقچگونه یک کارآفرین موفق شویم, کارآفرین موفق کیست, کارآفرین موفق چه ویژگی هایی دارد

کارآفرین موفق چه ویژگی هایی دارد

 

چگونه میتوان کارآفرین موفق شد؟

امروزه همه به دنبال شغلی هستند که بتواند تا حد زیادی آنها را به رویاهایشان برساند و چه حرفه ای بهتر از کارآفرینی؟ اما چگونه باید کارآفرین موفقی شد؟ هیچ فرمول جادویی وجود ندارد که زندگی مان را یک شبه متحول کند، موفقیت فقط و فقط از تلاش حاصل می شود. با این حال گاهی فقط تلاش لازم نیست بلکه باید بهترین روش را در رسیدن به هدف انتخاب کرد.

چگونه می توان کارآفرین موفقی شد؟

ابتدا لازم است قبول کنیم هیچ کسی نمی تواند یک شبه ره ساله را طی کند. موفقیت حاصل تمرکز، پشتکار و ایمان به خود است. به هر حال ممکن است در ابتدای راه با چالش های متعددی روبرو شوید و نتیجه ی کسب و کارتان با آنچه انتظار داشتید همخوانی نداشته باشد ولی این موضوع بسیار مهم است که یک چشم انداز برای خود طراحی کنید و برنامه های خود را طبق آن پیش ببرید. چند روش که می توان از آنها استفاده کرد تا در این زمینه موفق شد شامل:

 

۱) تمام تمرکز خود را روی کار بگذارید نه صحبت اطرافیان

این نکته که از روش های کارآفرینان بزرگی مثل اسیتو جابز، ایلان ماسک و... بهره بگیرید، بسیار مفید است. تجربه کارآفرینان بزرگ هم نشان دهنده ی لزوم توجه نکردن به توصیه های دیگران در برخی موضوعات را بیان می کند. در ابتدای راه اندازی کار شاید پیشنهاد اطرافیان بتواند تا حدودی تاثیر گذار باشد اما برای ادامه ی روند نیاز است خودتان سازماندهی و برنامه ریزی را انجام دهید، در غیر این صورت شانس تاثیرگذاری بر مشتریان خود را از دست می دهید اگر شما با رقیبان و همکاران خود تفاوتی نداشته باشید توجه کسی را نمی توانید جلب کنید. بدانید که در چه دورانی زندگی می کنید و آگاه باشید هیچ کسی برای پیشرفت کار شما ایده ی خارق العاده پیشنهاد نمی دهد.

 

معرفی یک کارآفرین موفق, چگونه کارآفرین موفق شویم, ویژگیهای یک کارآفرین موفق

داشتن رویاهای بزرگ یکی از گامهای کارآفرین موفق است

 

۲) داشتن فکر موفق برای موفق شدن

رویاهای بزرگ داشتن خوب است البته نباید در سطح خیال پردازی بمانند. به آنها بال و پر دهید و بگذارید به شما ایده ی نو بدهند. شما برای رسیدن به موفقیت نیازمند ذهنی هستید که آمادگی این موفقیت را داشته باشد. کاملا به ذهن خود اجازه دهید حس موفقیت پول شهرت یا هر هدف دیگری که دارید را لمس کند. توانایی ذهن خود را دست کم نگیرید، بدانید شما می توانید هر چیزی را که اراده کردید به دست بیاورید. 

 

۳) کارتان را تا رسیدن به هدف ادامه دهید

به خاطر داشته باشید کارآفرینی یک روند است و نتایج در درازمدت به دست می آیند. دائما در عرصه ی فعالیتی خود حضور داشته باشید و پا پس نکشید. بسیاری از کارآفرینان مدت کوتاهی کار خود را ادامه می دهند و سپس کنار می کشند همین موضوع سبب می شود نام آنها چند مرتبه شنیده شود و تا به مرحله ی جذب مشتری می رسند کار نیز به آنان رسیده. شما باید تمرکز خود را بر کیفیت کاری که ارائه می دهید بگذارید و در مورد این مسئله کوتاه نیایید زیرا سبب موفقیت و آوازه ی شما در آینده خواهد شد.

 

۴) نسبت به کارتان شور و نشاط داشته باشید

هر کاری که انجام می دهید برای داشتن زندگی بهتر و باب میلتان است بنابراین اگر میخواهید در این کار موفق باشید باید یک هدف و انگیزه ی فوق العاده شما را تقویت کند. اگر عاشق کارتان باشید می توانید از هر لحظه ی آن لذت ببرید، در این صورت خستگی معنایی ندارد چون شما در مسیر رسیدن به علاقه و هدفتان هستید.

 

اگر در حال حاضر شغلی دارید که از آن متنفرید و فکر می کنید در آینده به آن علاقه مند می شوید، سخت در اشتباه هستید. این شغل فقط موجب رنجش روح شما می شود و موفقیتی را به دنبال ندارد. اگر به حرفه ی خود علاقه دارید و عملکرد درستی در آن دارید؛ شما یک کارآفرین موفق خواهید شد.

 

معرفی یک کارآفرین موفق, چگونه کارآفرین موفق شویم, ویژگیهای یک کارآفرین موفق

داشتن اعتماد به نفس یکی از نشانه های کارآفرین موفق است

 

۵) اعتماد به نفس داشته باشید

بسیاری از کارآفرینان ایده های نو و خلاقانه ای برای شروع کارشان دارند، اما به علت عدم اعتماد به نفس هیچ گاه آنها را عملی نمی کنند و این ایده ها توسط دیگران به عرصه می آیند. اگر ایده ی نو و جذابی به ذهنتان می رسد تمام تلاش خود را برای اجرای آن به کار بگیرید در صورت ترس از شکست خوردن و پا به عرصه نگذاشتن، شانس موفقیت را از دست می دهید.

 

اگر یک کار آفرین اعتماد به نفس نداشته باشد نمی تواند تاثیری بر مشتریان بگذارد و در ارتباط با همکاران خود نیز دچار اشتباه خواهد شد. برای افزایش اعتماد به نفس؛ تکرار و تمرین را کنار نگذارید و افرادی که ذاتا اعتماد به نفس بالا دارند را مدنظر قرار دهید، این کار می تواند به شما کمک کند.

 

۶) فکر شکست را از سر خود بیرون کنید

این جمله را به یاد داشته باشید؛ فکر شکست از خود شکست بدتر است. توانایی ذهن خود را دست کم نگیرید شما می توانید به او فرمان دهید، پس بهتر است تمام نقاط مثبت را (البته به شکل منطقی) در نظر بگیرید. به اهداف و توانایی های خود ایمان داشته باشید.

 

هر چه بتوانید به اهداف خود اعتقاد بیشتری پیدا کنید، سریع تر به آنها دست پیدا می کنید. البته توجه کنید که ریسک شما باید با اعتماد به نفستان همخوانی داشته باشد. یک کارآفرین موفق موقعیت را به گونه ای تنظیم می کند که کمترین خطر و بیشترین بازدهی اتفاق بیوفتد.

 

 کارآفرین موفق چه ویژگی هایی دارد, کارآفرین موفق کیست, خصوصیات کارآفرین موفق

یک کارآفرین موفق در کارش جدیت دارد

 

۷) جدیت در کار

از ایجاد فضای خیلی صمیمی و کنار گذاشتن جدیت پرهیز کنید. این کار به معنی عدم اهمیت فعالیت و کار از طرف شما است، در نتیجه نمی توانید به استاندارهای کاری مد نظر خود دست پیدا کنید. بسیاری از کارآفرینان برای تاثیر گذاری بر مخاطب از این شیوه استفاده می کنند.

 

اگر شما از جدیت کافی و به موقع برخوردار باشید می توانید خیلی سریع بین مشتریان و همکارانتان به موقعیتی رسمی و قابل احترام دست یابید. شما باید بتوانید به یک الگوی مشخص از میزان کار جدی و صمیمیت با همکاران و کارمندان برسید. از اهمیت این موضوع بر میزان موفقیت در کارآفرینی غافل نشوید در غیر این صورت شانس موفقیت شما بسیار کاهش می یابد.

 

۸) مشخص کردن چشم انداز کاری

به خودتان اعتماد کافی داشته باشید و یک برنامه ریزی برای آینده ی کاری خود داشته باشد. برای رسیدن به اهدافتان آنها را بنویسید. برای تمام روزهای خود برنامه ریزی متناسب با چشم اندازتان داشته باشید و اهداف خود را تکرار کنید.

 

در این صورت شما یک برنامه دارید که باید به آن عمل کنید تا بتوانید؛ طبق چشم انداز مورد انتظار به اهدافتان دست یابید. یکی از مهارت های لازم برای هر موفقیتی توانایی نوشتن اهداف و برنامه ریزی است. پس از اهمیت آن چشم پوشی نکنید.

 

چگونه یک کارآفرین موفق شویم, کارآفرین موفق کیست, کارآفرین موفق چه ویژگی هایی دارد,

داشتن برنامه ریزی یکی از ویژگی های کارآفرین موفق است

 

۹) صبور و شکیبا باشید

توسعه و پایدار شدن یک کسب و کار، یک امر ساده نیست و باید برای آن تلاش کرد و صبر داشت و منتظر به ثمر رسیدن آن ماند. اگر هدف شما رسیدن به بهترین نتیجه در مدت زمان کوتاه باشد، همان ابتدا نا امید خواهید شد. این ویژگی برای کارآفرینان بسیار مهم است. کارآفرینان مطرح گاهی شکست های بزرگی را تجربه کردند اما کنار نکشیدند و تحمل کردند تا به اهداف خود رسیدند. بنابراین شکیبا باشید زیرا موفقیت ها در انتظار افراد کوشا و صبور هستند.

 

۱۰) میل به یادگیری داشته باشید

شاید شما نیاز چندانی به مدرک معتبر در کسب و کارتان نداشته باشید، در واقع کارآفرینان موفق زیادی هستند که حتی تحصیلات متوسطه را به اتمام نرساندند، با این حال همه این افراد تمام توان مالی، ذهنی و جسمی خود را به کار گرفتند، چون میل به یادگیری داشتند. آنها به دنبال سوال کردن، دانستن و دانش بودند. این تمایل سبب تغییر در فکر و اندیشه و نگرش آنها نسبت به موضوعات شد و جهت زندگی آنها را تغییر داد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------