ظاهری زیبا ،باطنی زیباتر 

 

ظاهری زیبا ،باطنی زیباتر

 

زیبایی مقوله کاملا" نسبی است به این مفهوم که ممکن است کسی یا چیزی از نظر شما بسیار زیبا باشد ،اما  از نظر همسرتان نباشد.

 

تا به حال در بررسی این موضوع که در ازدواج زیبایی ظاهری چقدر مهم است و یا ما چگونه زشتی یا زیبایی باطنی افراد را بفهمیم بسیار مقاله به چاپ رسیده وبسیار سخن که گفته شده است.همانطور که میدانیدسرچشمه زیبایی ظاهری شما با منبع زیبایی درونی تان متفاوت است. زیبایی بیرونی از ژن پدر و مادرتان به شما ارث می رسد . اما زیبایی درونیتان از رشد شخصیتی ومعنوی است که در طول زندگی بدست اورده اید، سرچشمه می گیرد. شخصیت شما، نشان دهنده پیوند هر دوی اینها است: بنابراین جوان دانای ما باید بداند که زیبایی ظاهری کسی بازتاب زیبایی درونی او و نشان دهنده سرشت پاک وی نمی باشد، همین طور برعکس، اگر دختری یا پسری چهره معمولی داشت دلیل بر خلقیات ویا شخصیت نا زیبای او نیست، اما گاهی اتفاق می افتد که پاکی و نور درونی انسان آن قدر زیادمی شود که چهره فرد را تحت الشعاع قرار میدهد. در این صورت، هر چند صورتش زیبا نباشد اما رفتار خوب او ،روح صاف و بی الایش او نوری که از وجودش سرچشمه میگیرد ، جاری می شود و حتی چهره نازیبای او را برای شما به صورتی زیبا و تابناک جلوه می دهد. پس اخلاق ماست که دیگران را جذب و یابرعکس از ما طرد میکند.

 

نصیحت ریاضی به عروس وداماد اینست که:

 

زن یا مرد دارای ( اخلاق) باشند پس مساوی هستند با عدد یک =۱

 

اگر دارای (زیبایی) هم باشند پس یک صفر جلوی عدد یک میگذاریم =۱۰

 

اگر (پول) هم داشته باشند دوتا صفر جلوی عدد یک میگذاریم =۱۰۰

 

اگر دارای (اصل و نسب) هم باشند پس سه تا صفر جلوی عدد یک میگذاریم =۱۰۰۰

 

ولی اگر زمانی عدد یک رفت (اخلاق) چیزی به جز صفر باقی نمی ماند و صفر هم به تنهایی هیچ نیست.

 

پس آن انسان هیچ ارزشی نخواهد داشت.

 

اما زیبایی برون برای انتخاب در حد جذابیت لازم است ،یعنی شما برای انتخاب همسر به جذابیت چهره همسرتان ان هم در وحله اول بسیار توجه کنید زیرا اگر شخصی را با اکراه بپذیرید همچگاه با او یکدل نمی شویدو این برای شما مشکل ساز خواهد بود

 

در مقابل زیبایی کسی تنها تا مرز پوست اوست و نمی تواند درون را تحت تأثیر قرار دهد. اغلب می بینیم افرادی هستند که ظاهری بسیار زیبا دارند، اما باطنی بسیار زشت و زیبایی برونشان پوششی است تا خود را پشت آن مخفی کنند، این کار را هر روزه میلیون ها نفر، تجربه می کنند. عاشق زن یا مردی می شوید، چون قادر به دیدن زیبایی برونش هستید و در مدت کوتاهی پی می برید که درونش هیچ گونه شباهتی با ظاهر زیبای او ندارد. برای نمونه، اسکندر کبیر اندام و ظاهر بسیار زیبایی داشت، اما میلیون ها انسان را قتل عام کرد؛ فقط برای ارضای نفسش که می خواست فاتح تمام دنیا باشد. و در عین حال نباید فراموش کنیم که چهره زیبا اولین چیزی است که در زندگی مشترک عادی میشود و اخلاق خوب ومحبت ذاتی هیچگاه تکراری نشده،بر عکس ظاهر ما خود را با آن سازگار کرده زیبا خواهد شد.

 

زیبایی ظاهری به هیچ وجه در انتخاب اصل نیست،چرا که ظاهر ما باید به نوعی منعکس کننده درون مان باشد. شما می توانید با انجام جراحی پلاستیک صورت، چشمان و بینی زیبایی داشته باشید، می توانید پوست تان را عوض کنید؛ شکل تان را عوض کنید، اما این تغییرات قرار نیست، موجودیت و جوهر شما را عوض کند. اگر شخصی درون آزمند و حریص داشته باشد، پر از شهوت، خشونت، خشم و حسادت. جراح پلاستیک نمی تواند برای اینها کاری انجام دهد و برای تغییر اینها، به نوع متفاوتی از جراحی نیاز دارد.مگر چند سال جوان خواهید ماند؟ با محو شدن جوانی، احساس می کنید که زشت شده اید، مگر اینکه جوهر درون تان نیز با سن تان رشد کند، در این صورت حتی در کهنسالی چنان زیبایی ای خواهید داشت که مورد رشک جوانان باشد.

 

یکی از چیزهایی که شما در عین زیبایی معقولی که دارید به همسرتان می دهید ، آن توجهی است که معطوف او می کنید ،و با حفظ ان زیبایی به او نشان میدهید که در کنار او احساس خوشبختی میکنید.پس داشتن زیبایی ظاهری نکته خاصی نیست اما تلاش برای زیبا شدن ونگه داشتن آن شاید تاثیر مثبت شگرفی را در زندگی شما بگذارد.

منبع:tebyan.net

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های روانشناسی(مشاوره خانواده، روانشناسی کودکان، روانشناسی زناشویی، تست روانشناسی،موفقیت و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------