مدیریت رفتار با فرزندانمدیریت رفتار با فرزندان‎

 

اویار حسینی مشاور خانواده اظهار کرد: بسیاری افراد در مواقع بحرانعکس‌العمل‌های افراطی از خود نشان می‌دهند که این رفتار اوضاع را پیچیده‌تر می‌کند؛ یک مادر حق دارد نگران آینده نوجوانش باشد، حق دارد از عادت به سیگار بترسد، اما باید بداند که چگونه باید با نوجوانش صحبت کند تا اوضاع را مدیریت کند؟ در قدم اول این مادر باید احساس خودش را خیلی شفاف بیان کند.

 

اگر فرزندمان سیگار کشید باید چگونه با او رفتار کنیم؟

این مشاور خانواده بیان کرد: وقتی برای نخستین بار متوجه سیگار کشیدن فرزندتان شدید باید رفتاری منطقی از خود نشان دهید و بگویید، وقتی سیگار توی جیبت دیدم انگار دنیا روی سرم خراب و وجودم پر از غم و ترس شد، حتما در حضور  پدرت باید درباره علت سیگار کشیدنت گفتگو کنیم، برای فردا  یک جلسه سه نفره می‌گذارم تا دلیل سیگار کشیدن را بگویی، من و پدرت تا سن بلوغ باید مراقب سلامت ذهن و بدنت باشیم ؛ نکته مهم‌تر این است که در این جلسه نباید خواهر و برادر نوجوانی که سیگار مصرف کرده، حضور داشته باشند.

 

رفتار درست به کودک در زمان مواجه شدن با مشکل

اویار حسینی ادامه داد: با فرزندتان اینگونه صحبت کنید؛ مثلا به او بگویید ازتو انتظار دارم تا فردا کمتر با من حرف بزنی تا بتوانم بهتر خودم را آرام کنم.

 

در جلسه سه نفره بعد از ارزیابی علت, به نوجوان کمک می‌شود جایگزینی بهتر برای رفع نیازش پیدا کند و حتما در صورت نیاز برای او تنبیهی در نظر گرفته می‌شود، اما نکته مهم این است که خود نوجوان در پیدا کردن تنبیه مناسب و طول مدت تنبیه مشارکت می‌کند.

 

وی یادآوری کرد: تجربه نشان داده است اگر نوجوان اختلالات خلقی و شخصیتی نداشته باشد، مشکل حل خواهد شد؛ این زمان یکی از موارد مشکل‌زاست که اگر والدین نتوانند آن را مدیریت کنند، آینده کودک تحت شعاع قرار گرفته و تبدیل به یک بحران در زندگی می‌شود، بهترین کار برای مقابله با این موارد مشورت با یک مشاور است تا بتوان به درستی در این راه قدم برداشت.

  

منبع خبر: باشگاه خبرنگاران جوان

 والدین نگران بخوانند

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023