7 گام برای ارزیابی قدرت شخصی و نحوه استفاده از آن



قدرت شخصی , ارزیابی قدرت شخصی, قدرت شخصی در زندگی

یکی از گام های ارزیابی قدرت شخصی، تصور نتیجه یک فعالیت است

 

قدرت شخصی و راه‌های دستیابی به آن 

آیا تا به حال به قدرت شخصی فکر کرده اید؟ یا این که چگونه به جایی که امروز هستید رسیده اید؟ من در مورد نحوه حمل و نقل شما صحبت نمی کنم. منظورم این است که چگونه به زندگی خاص خود پایان دادید؟ چگونه به شغل خود، شخصی که با آن ازدواج کرده اید، خانه ای که در آن زندگی می کنید و تجربیاتی که داشته اید، رسیدید؟ آیا آگاهانه و متفکرانه تصمیم می گرفتید؟

شاید بخشی از زندگی شما در نتیجه دستکاری که به شما داده شده است، تکامل یافته است اما تقریبا هرچیزی که برای شما اتفاق افتاده یا در حال حاضر در زندگی خود انجام می دهید، نتیجه انتخاب شماست. اگر عاشق زندگی فعلی خود هستید، این خبر خوبی است. اگر این کار را نکنید پذیرفتن مسئولیت چگونگی پیشرفت زندگی شما می تواند دردسر ساز شود.

 

هضم این حقیقت که انتخاب های خودمان منجر به شکست، پشیمانی، شرمساری، یا صرفا شکست در حرکت به سمتی شده است که واقعا برای خود می خواهیم، دشوار است.

انتخاب خوب با سوال شروع می شود.

 

با این حال، حتی اگر در زندگی شما دست بدی خورده اید یا در گذشته انتخاب های ضعیفی داشته اید، به این معنی نیست که آینده شما باید محدود باشد. نکته مهم در مورد انتخاب این است که شما همیشه انتخاب دیگری در گوشه و کنار دارید، فرصتی برای تغییر مسیر زندگی خود. تقریبا هر لحظه با یک سوال رو به رو می شوید:

باید اینجا بنشینم و بازی را تماشا کنم یا برای دویدن بروم؟ 

آیا این بار آن سیب زمینی سرخ شده را سفارش بدهم یا بدون آنها بروم؟

آیا باید یک ساعت بعد را با همسرم صحبت کنم یا این پروژه را روی کامپیوتر تمام کنم؟ 

آیا باید یکبار دیگر با آن لیست مشتریان بالقوه تماس بگیرم یا روزی با با آن تماس بگیرم؟

 

هر انتخابی که می ‌کنیم یک پیامد دارد، حتی کوچک‌ ترین انتخاب‌ها. برخی از عواقب مثبت هستند، اما اگر اغلب انتخاب های اشتباه انجام دهید، می تواند منجر به یک سری نتایج بد شود.  انتخابهای مکرر ما به عادت های ما تبدیل می شوند، خوب یا بد. و این رفتارهای خودکار تبدیل به چیزی می شوند که ما هستیم.

 

پس چگونه می توانیم بهترین انتخاب ها را در لحظه بدون توسل به رفتارهای خودکار تبدیل به چیزی می شوند که ما هستیم. پس چگونه می توانیم بهترین انتخاب ها را در لحظه بدون توسل به رفتارهای خودکار، زمانی که زندگی پرمشغله و پرمشغله است، یا خسته یا بی انگیزه، انتخاب کنیم؟ 

چگونه می توانیم از صدای چه جهنمی که مارا به سمت یک انتخاب بد سوق می دهد، عبور کنیم تا بتوانیم صدای برتر بهترین خودمان را بشنویم؟

 

7 راه برای انتخاب خوب و ارزیابی قدرت شخص 

1. ارزش های شخصی خود را تعریف کنید

یکی از بهترین راه ها برای آسان انتخاب کردن، سنجش هر انتخاب با ارزش های شخصی خودتان است. اگر انتخابی با ارزش های شما مطابقت نداشته باشد، نتیجه احتمالا در دراز مدت یا حتی کوتاه مدت باعث ناراحتی شما خواه شد. به عنوان مثال، اگر یک از ارزش های اصلی شما درستکاری باشد، انتخاب دروغ گفتن به همسرتان در نهایت به شما و رابطه تان آسیب می زند.

 

2. بیشتر سنجیده و متفکر باشید

 

اهمیت ارزیابی قدرت شخصی,عمل متفکرانه برای ارزیابی قدرت شخصی, روند قدرت شخصی

مهم ترین گام برای ارزیابی قدرت شخصی، عمل سنجیده و متفکرانه است

 

بنابراین بسیاری از انتخاب های ما ناخوداگاه انجام می شود، ما بدون اینکه لحظه ای فکر کنیم کارهارا انجام می دهیم و چیزهایی می گوییم. اما اگر می دانستید که هر انتخابی که انجام می دهید می تواند شما را در مسیر موفقیت یا شکست، خوشبختی یا بدبختی، اعتماد به نفس یا پشیمانی قرار دهد ، آایا زمانی را برای بررسی دقیق تر انتخاب هایتان اختصاص نمی دهید؟

 

زنی که در حال فکر کردن در تصمیم گیری است، خودکار را گاز می گیرد! حیقیقت این است که انتخاب های شماف شما را در مسیری قرار می دهد، حتی اگر نتوانید نتیجه را در لحظات قبل از تصمیم تصور کنید. به همین دلیل است که آگاهی و تفکر بسیار ضروری است.

 

در طول روز، به جای اینکه فقط با هم همراه شوید و بگویید: " مطمئنا " وقتی سرور مک دونالد از شما می پرسد، " آیا می خواهید آن را بزرگ کنید؟ " ،  به خود یادآوری کنید که انتخاب شما نتیجه ای دارد. آنگاه می‌ توانید بدون هیچ واکنشی، انتخاب‌های سالم ‌تری داشته باشید. فقط همین مکث برای تامل اغب کافی است تا شمارا در جهتی متفاوت قراردهد. از قدرت انتخاب های خود کاملا آگاه شوید.

 

3. نتیجه را تصور کنید

هنگامی که خود را با آگاهی تقویت کردید، به خود، زمان و اجازه دهید  تا نتایج احتمالی انتخاب خود را با دقت بررسی کنید. یک انتخا کوچک مانند نخ دندان کشیدن یا عدم استفاده از نخ دندان امروز ممکن است فقط برای یک روز نتیجه ناچیز باشد. اما از خود بپرسید که ایا سابقه انتخاب نادیده گرفتن آن را دارید یا خیر. اگر چنین است، این انتخاب مکرر یک چرخه منفی ایجاد می کند که نتیجه بدی خواهد داشت.

 

برخی از انتخاب ها اگر به اندازه کافی تکرار شوند، در طول زمان به یک نتیجه مثبت یا منفی اضافه می شوند. انتخاب های دیگر می توانند پیامد های فوری و عمیق تری داشته باشند. اگر تصمیم بگیرم این ماشین را بخرم که بدانم خارج از توانم است، می ‌توانم به محض خرج کردن پول، روی مقابله با درد بدهی یا بودجه بسیار کم‌ تر حساب کنم.

 

احتیاط را به باد ندهید یا اجازه ندهید که بدون زمان برای بررسی به جلو بپرید. از خود بپرسید: این انتخاب مرا به کجا خواهد برد؟ انتخاب مخالف به کجا منتهی خواهد شد؟ چه چیزی احتمالاً مرا به مسیری با بهترین نتیجه می‌ فرستد؟ 

در صورت لزوم فهرستی از مزایا و معایت بنویسید. گاهی اوقات نوشتن مطالب به شما کمک می کند تا بهترین انتخاب را روشن کنید.

 

4. به دنبال راهنمایی خود باشید

 

انتخاب تصمیم های درست برای قدرت شخصی خود,راهکار ارزیابی قدرت شخصی

برای رهایی از گمگشتی در تصمیم در جست و جوی راهنمایی باشید 

 

اگر انتخاب یا تصمیمی بزرگ دارید، ممکن است در مورد گزینه های خود غرق شوید یا در مورد بهترین اقدام گیج شوید. آن وقت است که تلفن زدن با یک دوست هوشمندانه است. دویا سه دوست یا مشاور مورد اعتماد را که برای نظر و قضاوت آنها ارزش قائل هستید، با دقت انتخاب کنید. در مورد انتخاب خود به آنها بگویید، مزایا و معایب خود را به آنها نشان دهید و نظر آنها را در مورد تصمیم خود بخواهید.

 

کسی که از آشفتگی شما انتخاب دور شده و دیدگاه متفاوتی دارد می تواند به شما کمک می کند تا همه چیز را با دید واضح تر ببینید. یک مربی یا مشاور شخصی نیز می تواند به شما کمک کند تا با پرسیدن سوالات دقیق مرتبط با انگیزه ها، احساسات و خواسته هایتان، تصمیم خود را شفاف کنید. نکته در اینجا تکیه کامل به توصیه های دیگران نیست، بلکه استفاده از آن در ترکیبی از فرآیند تصمیم گیری است.

 

5. انتخاب را به صورت خودکار انجام دهید

برخی ازانتخاب ها وجود دارد که می خواهید به آنها عادت کنید.با ایجاد عادات مستحکم از انتخاب های  روزانه تان، فرآیند را ساده تر می کنید تا رفتار شما در طول زمان به فرآیندهای فکری یا خود انضباطی نیاز نداشته باشد.

 

برای مثال ، ممکن است هر روز با تصمیمی در مورد ورزش کردن یا عدم ورزش کردن مواجه شوید اما اگر تمرین روازنه ورزش کردن را توسعه دهید، آن را انجام دهیدف لازم نیست به آن فکر کنید.

 

رفتارهای زیادی وجود دارد که می دانیم برای ما خوب است و می خواهیم هر روز آنها را انتخاب کنیم. اما، همانطور که احتمالاً تجربه کرده اید، پس از چند روز انگیزه خود را از دست می دهیم و سپس تسلیم می شویم. سپس ما نه تنها پس از ترک کار دوباره با انتخاب روبرو می شویم، بلکه با احساسات ناخوشایند شکست نیز مواجه  می شویم.

 

اگر یادبگیرید که چگونه رفتارهای خو پایدار ایجاد کنید،  می توانید هر انتخاب خوبی را به عادت پایدار تبدیل کنید. این موضوع اراده یا شخصیت نیست، با شروع کوچک با تعهدات روزانه به رفتار مثبت، بهمغز خود مکم می کنید تا مسیر های عصبی جدیدی ایجاد کند تا انخاب های شما خودکار شوند.

 

6. هر روز را به عنوان یک فرصت جدید ببینید

 

مشکلات ارزیابی قدرت شخصی, نقش عادت ها در ارزیابی قدرت شخصی

در خصوص ارزیابی قدرت شخصی ضرورت دارد هر روز را یک فرصت جدید تلقی کنید

 

یکی از مشکلات انتخاب های بد و ایجاد مجموعه ای نتایج بد این است که باعث می شود احساس کنیم محکوم به شکست هستیم. ما به اندازه کافی از خود و دیگران انرژی منفی دریافت کرده ایم که به این باور رسیده ایم که قادر به تغییر نیستیم یا آنقدر هوشمند نیستیم که بتوانیم انتخاب های خوبی داشته باشیم.

 

مهم نیست که در گذشته چند انتخاب ضعیف انجام داده ایم امروز یک لوح خالی است، و همه ما این فرصت را داریم که تازه شروع کنیم. حتی اگر دیروز از واگن افتادیم! فقط کافیست دوباره به راه بیوفتید و دوباره شروع کنید.

 

7. انتخاب های خود را ساده کنید

زندگی مدرن در یک روز معین، بیش از آن چیزی که ذهن ما ظرفیت مدیریت آن را دارد، انتخاب های بیشتری را در اختیار ما قرار می دهد. ما نه تنها با انبوهی از حواس ‌پرتی‌های دیجیتالی روبه ‌رو هستیم که بسیار طاقت ‌فرسا به نظر می ‌رسند، بلکه گزینه ‌های بیشتری نسبت به هر زمان دیگری در تاریخ (تقریباً برای همه چیز) در اختیار داریم. تحقیقات تایید می کند که هرچه گزینه های بیشتری داشته باشیم، انتخاب کردن برای ما سخت تر می شود و از بلاتکلیفی فلج می شویم.

 

استیو جابز کمد لباس خود را به شلوار مشکی و یقه یقه اسکی مشکی محدود کرد تا انتخاب های روزانه خود را محدود کند، اما ساده کردن کمد لباس شما فقط شروع است. 

می توانید با استفاده از ارزش های اصلی و اولویت های زندگی تانف انتخاب هایتان را ساده سازی کنید تا به شما در تعیین انتخاب هایتان کمک کند، یا اینکه ایا این انتخاب در وهله اول ارزش وقت و انرژی شما را دارد یا نه.

 

آیا برای انتخاب های مثبت خود برای زندگی آماده هستید؟

وقتی از ارزش های خود به عنوان راهنما استفاده می کنید و آگاهانه به انتخاب هایی که با آن رو به رو هستید نزدیک می شوید، این قدرت را دارید که زندگی خود را به طور کامل اصلاح کنید. بله، مواقعی پیش می‌ آید که دچار تزلزل شده و انتخاب بدی انجام می ‌دهید، یا از روی غفلت یا قصد. این اتفاق برای همه ما می افتد، هیچ کس انتظار کمال را ندارد. 

 با تمرین می توانید به جایی برسید که  می دانید بیشتر انتخاب های خوب می کنید تا بد، و تغییر بزرگی  را در زندگی خود مشاهده خواهید کرد. 

همه چیز آسان تر و ساده تر خواهد بود.

 

شما احساس اعتماد به نفس و کنترل بیشتری بر زندگی خود خواهید داشت.

در تلاش های خود موفیقت و غرور بیشتری را تجربه خواهید کرد، افراد دیگر به شما پاسخ مثبت بیشتر خواهند داد.

 

شما از طریق انتخاب های روزانه، عادات و تمایل خود برای عبور از شکست و تلاش مجدد، کنترل کامل سرنوشت خود را دارید. با هدایت آگاهانه تمام انخاب هایی که  می کنید، افسار زندگی خود را به دست بگیرید.

 

گردآوری:بخش روانشناسی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023