لطفا معتاد شوید! 

ارکان اساسی زندگی,شاد بودن

 

یکی از ارکان اساسی زندگی و شخصیت سالم، شاد بودن و شاد زیستن است که برخلاف آنچه نوشته اند و گفته اند نه رمز دارد و نه راز، شادی چیزی است که بسان آب و هوا در اطراف ما وجود دارد و قابل رویت و دستیابی است .بایستی انتخاب کرد و این انتخاب حقی همگانی و انسانی است.

شادی، خوشحالی

بدون شک مشکلات و محدودیت ها زیاد است و اینجاست که انسان و معجزه شگرف انسانی متبلور می شود؛ «انسان هر آنچه می خواهد بشود، بایستی بشود و می تواند بشود؛ اگر بخواهد و اراده کند». انسان موجودی است که می تواند حرکت ها را تغییر دهد؛ زمین را به گونه ای دیگر و زمان را به شیوه ای دیگر. او در اوج عجز و نیاز، عجیب و قدرتمند است؛ یعنی هر چند تابع بستر و شرایط است، ولی مطیعی بی چون و چرا نیست و به طور مستمر در پی آن است که تغییر و تحولی دیگر ایجاد کند. این ویژگی اوست وقدرتی است که خداوند به او داده.

اصل شادی همانا دلشادی و خوشحالی است (به همین جهت بهترین درخواست از خداوند بزرگ را سلامتی و دل شاد دانسته اند) که آن را بایستی در درون خود جست و جو کنیم و نه هیچ کجای دیگر، پس آنگاه که احساس رضایت، خشنودی و لذت کردید به سمت شادی گام برداشته اید.

مابرای شما پیشنهاد هایی دارد که می توانید راجع به آن فکر کنید و بعد تصمیم بگیرید تاروال زندگی تان را تغییر دهید .

اولین پیشنهاد:

می دانیم که با سختی ها و کاستی های موجود در سطح فردی، خانوادگی و اجتماعی مشکل است، ولی سعی کنید تا همیشه ذهن و فکر خود را از خاطرات خشنود کننده گذشته لبریز کنید. این ذهن و فکر و اندیشه های ما هستند که چرخ های ما را آماده می سازند تا در جهت آنها به حرکت در آییم. خاطرات شادی به نتایج شادی آور منتهی می شوند.

ما می توانیم قربانی شرایط شویم و یا بر شرایط غلبه کنیم، می توانیم از آزادی و عظمت خود بگذریم و به شرایط اجازه می دهیم که بر ما مسلط شود و یا اینکه خود یک انتخاب کننده باشیم. در این راستا آنچه مهم است، برداشت ماست.

دومین پیشنهاد:

از اعتیاد بدون چون و چرا به شادی نگران نباشید. معتاد شوید! آنقدر تمرین کنید و آنقدر وجود و افکار و امیالتان را از آنچه باعث شادی تان می شود پر کنید تا معتاد شوید. شادی تنها داروی شفابخشی است که هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. شادی به چشمان تان درخشش، به نگاه تان عشق، به لبخند تان جذابیت به سیمای تان زیبایی و به حرکات تان اطمینان و سرزندگی می بخشد. مطمئن باشید که هر چهره ای با لبخند زیباتر است .

سومین پیشنهاد:

برای افزایش رضایت خود ، خشنودی و شادی خود را زیاد و زیادتر کنید. تا اینکه از لحظات زندگی خود بیشترین لذت را ببرید. جهت گسترش سطوح شادی و شادابی خود حتی در مواقعی که باید ظاهری غمگین به خود بگیرید. درون خود را از شادی و رضایت خالی نکنید و آگاه باشید که بزرگ ترین نعمات شادی است، زیراانسان به همان اندازه که به آب و نان نیاز دارد به شادی و خنده نیازمند است؛ هم برای جسمش و هم برای جانش، خوش مشربی تکمیل کننده شادی و خشنودی زندگی است.

زندگی دشوار است و همیشه هم منصفانه نیست، ولی این بدان معنا نیست که زندگی نمی تواند خوب باشد، نمی تواند پاداش دهنده و لذتبخش و دوست داشتنی باشد هنوز و همیشه دلایل فراوانی داریم که به زندگی «آری» بگوییم و از آن سرشار شویم

چهارمین پیشنهاد:

عمیقاً خود زندگی و دیگران (به خصوص نزدیکان خود) را دوست داشته باشید بگذارید آنها بهفند که چقدر دوستشان دارید. از ابراز محبت و احساسات به دیگران دریغ نکنید و نگران نباشید. متوجه دیگران و علاقه مند به آنها باشید تا آنها نیز چنین باشند. به خاطر اندکی مشکل و ناراحتی همه زندگی و وجودتان را به پریشانی نکشید. هر چند رنج و نالم امری گریزناپذیر است، فلاکت و به حالت نزار در آمدن- اختیاری و انتخابی است و می توان از آن اجتناب کرد. کافی است از روش های سازنده استفاده کنیم.

منبع : دنیای سلامت -ابتکار

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------