روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کارمهمترین عامل در افزایش بهره وری, افزایش بهره وری کارکنان در محیط کار, ارتقای بهره‌وری در محیط کار

اهمیت روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار

 

راهبردهای کلیدی برای افزایش بهره‌وری کارکنان در محل کار

هدف از نگارش این محتوا ﺁشنایی شما با روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار است. بدون شک یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران سازمان ها، افزایش بهره وری کارکنان در محیط کار است. تمام مدیران، چه مدیران با تجربه و با سابقه و چه مدیران تازه کار، علاقه دارند تا میزان بهره وری و کارایی کارمندان خود را افزایش دهند.

هدف از نگارش این محتوا ﺁشنایی شما با روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار است. بدون شک یکی از مهم ترین دغدغه های مدیران سازمان ها، افزایش بهره وری کارکنان در محیط کار است.

 

تمام مدیران، چه مدیران با تجربه و با سابقه و چه مدیران تازه کار، علاقه دارند تا میزان بهره وری و کارایی کارمندان خود را افزایش دهند. چرا که با این کار، هم می توان بهترین نتیجه و بازدهی را به مشتریان و مدیران، ارائه نمود و هم به افراد و کارکنان دیگر کمک کرد تا استعدادهایشان را شکوفا و افزایش دهند.

 

در واقع، بهره وری، یکی از مهم ترین معیارها برای رسیدن به این اهداف است و تعیین می کند که موفقیت شما برای رسیدن به این اهداف، چه قدر است. از طرف دیگر، بهره وری تقریبا به مانند الگوی رهبری موفق است. به این صورت که کارکنان با مشاهده و الگوبرداری از شما به عنوان یک فرد موفق، به بهبود و افزایش بهره وری علاقه مند شوند.

 

در حال حاضر برای افزایش بهره وری، روش های مختلفی وجود دارد که برخی از این روش ها مخصوص افزایش بهره وری کارکنان در محل کار و برخی از این روش ها برای افزایش بهره وری شخصی، موثر می باشد. حال اگر تمایل دارید اطلاعات خود را در مورد روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار افزایش دهید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

 

راه های افزایش بهره وری کارکنان, تاثیر رضایتمندی شغلی در افزایش بهره وری کارکنان, افزایش بهره وری کارکنان

روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار

 

روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار چیست؟

همه ی سازمان ها و مدیران سازمان ها می دانند که افزایش بهره وری کارکنان در محل کار، تا چه اندازه می تواند بر موفقیت کسب و کارشان تاثیر داشته باشد. بهره وری کارکنان در محل کار یعنی اینکه، کارکنان بتوانند از ساعات کاری خود نهایت استفاده را ببرند و از این وقت، برای انجام کارهای مهم و مرتبط با سازمان استفاده کنند. این کار در نهایت، هم سبب افزایش درآمد سازمان می شود و هم کمک می کند سازمان، به تمام اهداف مهم خود برسد.

 

در واقع وقتی سازمان شما چنین کارکنانی با این بهره وری داشته باشد مطمئن باشید که سازمانتان از تمام ظرفیت نیروهای انسانی خود با کمترین هدر رفت، استفاده خواهد کرد. به طور کلی، زمانی استخدام کارمندان، در هر نوع شرکت و کسب و کاری، منطقی به نظر می رسد که میزان ارزش کارکنان برای سازمان، بیشتر از مقدار دستمزدی است که سازمان، برای آن ها هزینه می کند. 

 

با این احتساب، می توان نتیجه گرفت که، استخدام کارکنان نوعی سرمایه گذاری است. لذا به مانند سایر سرمایه گذاری ها انتظار می رود که بازده خوب و ارزشمندی برای شرکت ایجاد کنند. از این رو، این هدف زمانی محقق می شود که کارکنان، بهره وری لازم را داشته باشند.

بنابراین شما با مشاهده ی تفاوت، بین کارمندی که به شرکت سود می رساند با کارمندی که فقط برای شرکت، هزینه دارد می توانید دریابید که بهره وری تا چه اندازه اهمیت دارد.

 

آشنایی با روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار

به طور کلی روش های زیادی برای افزایش بهره وری کارکنان در محیط کار وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

• ایجاد یک محیط سالم

• مجهز کردن کارکنان خود با ابزارهای مناسب و به روز

• توجه به هماهنگی فرهنگی کارکنان در زمان استخدام

• افزایش مهارت کارکنان با آموزش

• اشتراک گذاشتن تجربیات با اعضای تیم

• افزایش رضایت شغلی با در نظر گرفتن امتیازها و پاداش های عالی

• توجه به کارکنان دور کاری

 

 راهکارهای موثر افزایش بهره وری در سازمان, راه های افزایش بهره وری کارکنان, تاثیر رضایتمندی شغلی در افزایش بهره وری کارکنان

اهمیت روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار 

 

داشتن یک محیط کاری سالم، از اولویت های افزایش بهره وری کارکنان است

داشتن و ایجاد یک محیط کاری سالم، به هر طریق ممکن می تواند به افزایش بهره وری کارکنان شما کمک کند. مطمئنا وقتی اعضای تیم و کارکنان شما خوشحال باشند امکان اینکه کارهای خلاقانه انجام دهند و یا اینکه ریسک های برنامه ریزی شده و حساب شده انجام دهند و یا حتی از همکاران خود حمایت کنند بیشتر است. محیط کاری سالم و شاد حتی به منظم شدن کارمندان هم، کمک می کند.

 

مجهز کردن کارکنان با ابزارهای مناسب برای افزایش بهره وری کارکنان

درست است که مهارت کارکنان، یکی از مهم ترین معیارها برای افزایش بهره وری آن ها است اما ابزارها و تجهیزات مناسب را نادیده نگیرید چرا که ابزارهایی که استفاده می کنند نقش زیادی در افزایش این بهره وری دارد. در واقع هر چه قدر هم که اعضای یک تیم، ماهر و متعهد باشند و محیط کاری شان هم سالم و شاد باشد اما داشتن این ابزارها کمک زیادی به آن ها می کند. این ابزارها گروهی هستند سبب افزایش نظم پروژه ها و در نتیجه افزایش بهره وری می شوند. از جمله مناسب ترین ابزارها برای کارکنان عبارتند از:

 

• استفاده از برنامه ی ردیابی زمان: تمام کارکنان سازمان ها می دانند که یک روز کاری، دارای ساعات محدود اما کارهای نامحدود است پس چه بهتر که با استفاده از برنامه های ردیابی زمان، بهره وری کار خود را افزایش داد. با استفاده از این برنامه می توانید هر وظیفه و پروژه ای را به یک عضو از تیم خود اختصاص دهید. در این صورت اعضای تیم و هر کدام از کارکنان می دانند که چه وظیفه ای بر عهده دارند.

 

• استفاده از ابزار مدیریت پروژه: یکی دیگر از روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار، استفاده از ابزار مدیریت پروژه است که سبب می شود کارهای گروهی، آسان شوند.

 

• استفاده از برنامه های ارتباطی: از برنامه های ارتباطی استفاده کنید تا بتوانید به راحتی، ایمیل های شخصی را از ین ایمیل های روزانه پیدا کنید.

 

هماهنگی فرهنگی در زمان استخدام، از دیگر روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار

تمام کارشناسان منابع انسانی می دانند که مقوله ی استخدام، یک فرایند عادی و معمولی نیست. چرا که یک از عواملی است که می تواند بر میزان افزایش بهره وری کارکنان در محیط کار تاثیر بگذارد. در واقع کارمندان آینده ی سازمان ها بر اساس میزان هماهنگی با فرهنگ اعضای شرکت شما سنجیده می شوند. از این رو استخدام کارمندی که فرهنگ آن ماطبق فرهنگ سازمان شما باشد می تواند انگیزه ی لازم را به سایر کارکنان بدهد.

 

بهبود و افزایش مهارت کارکنان با آموزش

یکی دیگر از روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار، آموزش پس از استخدام است. 

 

به اشتراک گذاشتن تجربیات با اعضای تیم

سعی کنید تجربیات خود را برای خود نگه ندارید. با اشتراک گذاشتن آن ها می توانید به افزایش بهره وری تیم خود کمک کنید.

 

افزایش رضایت شغلی از مهم ترین روش های افزایش بهره وری کارکنان

اگر غول های فناوری دنیا بر این باورند که، افزایش رضایت شغلی بر میزان بهره وری کارکنان، تاثیر می گذارد شما هم باید به این گزینه، دقت کنید. به عنوان مثال، این شرکت ها برای افزایش رضایت شغلی، امتیازها و امکاناتی نظیر اتاق های ماساژ، خواب و آرایشگاه برای کارکنان خود در نظر گرفته اند.

 

پس شما هم می توانید با در نظر گرفتن امتیازاتی همچون، کمک هزینه های ورزشی و تفریحی، اختصاص بن های خرید کتاب، اختصاص دادن روزهایی برای مرخصی و انجام کارهای دلخواه، کمک هزینه برای عضویت در باشگاه ها و ... به افزایش بهره وری کارکنان خود کمک کنید.

 

روش های افزایش بهره وری کارکنان در محل کار, شاخص های افزایش بهره وری, افزایش مهارت کارکنان با آموزش

راههای افزایش بهره وری کارکنان در محل کار

 

اهمیت دادن به کارکنان علاقه مند دور کاری

کارکنانی که دورکاری انجام می دهند مولدتر هستند. چرا که این افراد ساعات بیشتری را می توانند کار کنند، احتمال کمی وجود دارد که به دلیل بیماری، کارشان را ترک کنند و حتی در برخی مواقع، کارشان را بهتر از کارکنان حضوری انجام می دهند. به طور کلی این افراد بیشتر درگیر کار هستند. لذا با سرمایه گذاری بر روی آن ها می توان به میزان قابل توجهی در هزینه های کسب و کار، صرفه جویی کرد و از طرفی، میزان بهره وری را افزایش داد.

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}
   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023