منفی بافی و منفی بینی را کنار بگذاریدمنفی بافی, منفی بینی,مسایل منفی موجود

 

مسایل منفی موجود در دنیا را می توان به دفعات تحمل کرد اما در برخی افراد موجب افسردگی می شود. به طور ناراحت کننده ای، زندگی همان طور پیش می رود که هست.

 

این سناریو را در ذهن خود تصویرسازی کنید: صبح از خواب برمی خیزید، دندان های خود را مسواک می زنید و آماده رفتن سرکار می شوید. به آشپزخانه می روید و یک فنجان قهوه برای خود درست می کنید.

 

پیش از ترک خانه، هنگام نوشیدن قهوه، آی‌پد خود بر می دارید. اما قصد خواندن اخبار و روزنامه ها را ندارید، بلکه می خواهید فیس‌بوک را چک کنید. هنگام تماشای پست های موجود در این فضا، متوجه ویدئویی می شوید که دوستتان به اشتراک گذاشته و نوشته است: «خدای من! باور نمی کنید که چنین اتفاقی رخ داده باشد.»

 

وسوسه می شوید تا آن را تماشا کنید. روی آن کلیک می کنید. و همه روز شما خراب می شود.

 

زیرا در ابتدای صبح ویدئویی تماشا کرده اید که فردی دیگری را کتک زده، فردی با ماشینی تصادف کرده یا فردی با دیگران کتک کاری کرده است.

 

آیا این اتفاق قبلا برای شما رخ داده است؟

 

شرایط منفی دنیا

•   متعاقبا، ذهن شما نمی تواند دست از تعجب بردارد: مشکل این دنیا چیست؟

•   چرا زندگی تا این اندازه غیرمنصفانه است؟

•   چرا همیشه اتفاق ها بد برای افراد بی گناه رخ می دهد؟

•   چرا این چنین جرم هایی در جامعه وجود دارند؟

•   چرا مردم چنین کاری انجام می دهند؟ نمی توانند در آرامش زندگی کنند؟

•   چه می شود اگر چنین اتفاقی برای من بیفتد؟

 

مسایل منفی موجود در دنیا را می توان به دفعات تحمل کرد اما در برخی افراد موجب افسردگی می شود. به طور ناراحت کننده ای، زندگی همان طور پیش می رود که هست. حدود 7 میلیارد نفر در دنیا زندگی می کنند و همیشه میان اعتقادات، فرهنگ ها و مذهب های آنها تفاوت هایی وجود دارد. همه ما تلاش می کنیم تا زندگی شاد داشته باشیم. اما هر کدام از ما مشکلات و چالش های خاص خود را در زندگی و در مواجهه با مسایل منفی داریم.

منفی بافی, منفی بینی,مسایل منفی موجود

هرگز به آنها اجازه ندهید بر زندگی شما تسلط پیدا کنند.

 

چهار راه برای مقابله با مسایل منفی دنیا

 

1.   قوی باشید و هرگز دچار بدبینی نشوید

به منظور اجازه ندادن برای تسلط احساسات منفی در ذهن خود باید بهترین انتخاب را در زندگی داشته باشید و آن: قوی و شاد بودن است.

 

سعی کنید به مسایل زندگی بدبین نباشید. هر اتفاق بدی که در زندگی دیگران روی می دهد یا چیزهای بدی که شاهد آن هستید، قرار نیست لزوما در زندگی شما نیز اتفاق بیفتد. بدبین بودن به مسایل باعث ایجاد استرس های بیهوده در ذهن و قلب شما می شوند.

 

متاسفانه افراد بسیاری فکر می کنند همیشه باید منتظر اتفاق های بدی در زندگی باشند و به همین دلیل، خود را آماده مقابله با آنها می کنند. اما آیا می دانید چنین طرز فکری باعث می شود تا بدبین باشید و انرژی های منفی را به خود جلب کنید؟

 

به جای این کار، به این باور برسید نیروهای منفی در دنیا وجود دارند اما شما باید مسیر زندگی خود را طی کنید. باید سخت تلاش کنید و کارهایی انجام دهید که باعث خوشحالی شما می شوند.

 

2.   روی انرژی های خود تمرکز کنید

در مرحله بعد باید تلاش کنید تا با تکیه بر قدرت و انرژی های خود باعث بهتر شدن این دنیا شوید. این کار را با تلاش کم یا زیاد می توانید به انجام برسانید. همه تلاش های شما در این مسیر ارزشمند هستند. بسیار نرمال است هنگامی که احساس افسردگی یا ناراحتی دارید، همه تلاشتان کمک به دیگران برای داشتن احساس بهتر و شادتر باشد.

 

تصور نکنید که تنها هستید و خودتان را از دیگران جدا نکنید.

 

لازم نیست همه وقت خود را به عنوان داوطلب برای انجام کارها یا شروع یک فعالیت صرف کنید اما همیشه دید مثبت به زندگی و تمایل به کمک به دیگران داشته باشید. این مسایل باعث می شود تا ذهن شما درگیر مسایل منفی نشود و فرصتی برای منفی بافی و بدبینی نیز نداشته باشد.

 

این گونه به زندگی نگاه کنید: در دنیا مسایل منفی وجود دارد و اتفاق های ناگوار رخ می دهند اما مسایل مثبت و خوب نیز فرصت خودنمایی دارند. باید به آنها فرصت داد.

منفی بافی, منفی بینی,مسایل منفی موجود

این کاملا به شما بستگی دارد که کدام را انتخاب کنید.

 

3.   منفی را از زندگی خود حذف کنید

گفته می شود مردم گرایش خاصی به مطالعه اخبار بد و منفی دارند. واقعیت این است که بیشتر ما این کار را انجام می دهیم. اخبار بد سرگرم کننده تر از اخبار خوب هستند. یافته های علمی نیز این علاقه را تایید کرده اند. شاید این اتفاق برای شما هم بدون آگاهی درونی رخ داده باشد. اما آگاهانه یا ناآگاهانه، زندگی یک انتخاب است. همه چیز به شما بستگی دارد. این شما هستید که اتفاق های زندگی خود را انتخاب می کنید.

 

با دیدن تیتر خبرهای بد لازم نیست حتما متن خبر را نیز مطالعه کنید. یا فقط به این دلیل که دوستان شما ویدئوهای ناراحت کننده به اشتراک گذاشته اند، لازم نیست حتما آن را تماشا کنید.

 

همه این موارد را از زندگی خود حذف کنید. اگر باور کنید اینگونه اخبار می توانند به احساسات شما خدشه وارد کنند، دیگر هرگز به خواندن، شنیدن و تماشای بدی ها اقدام نمی کنید. اخبار منفی هیچ ارزشی در زندگی بشر ندارند.

 

4.   خوبی های دنیا را برای خود یادآوری کنید

همان طور که دنیا بدی دارد، مملو از خوبی ها نیز هست. بسیاری از ما فراموش کرده ایم که دنیا خوبی های زیادی هم دارد. شاید اخبار خوب و مسایل مثبت زندگی جلوی چشم یا تیتر اول روزنامه ها نباشند اما وجود دارند. هنوز وجود دارند افرادی که برای کمک به هم نوعان خود کیلومترها راه را طی می کنند. در دنیا زیبایی های بسیاری وجود دارد که فقط باید آنها را ببینید.

 

علاوه بر زیبایی های طبیعت، سازه های دست ساز بشر و پیشرفت های فناوری متعددی در دنیا هست که زندگی را برای بسیاری از ما زیبا و راحت تر کرده اند. همه این مسایل احساس خوب به ما منتقل می کنند.

بنابراین، سعی کنید روی مسایل مثبت و زیبایی های دنیا تمرکز کنید. جلوی افکار منفی را بگیرید. از مسایل منفی دوری کنید. حتی در لحظه های بد زندگی نیز سعی کنید مثبت اندیش باشید.

منبع:برترین ها

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------