۳ راز نخست بهبود خلاقیت 

3راز نخست بهبود خلاقیت

 

من در انجام هدف هایم یک آماتور بودم. من برای سال ها مثل یک آدم بی اراده که هیچ خلاقیتی از خود ندارد ,بودم. ولی حالا خلاقیت من در بعضی چیز ها شکوفا شده است. به خلاقیت که فکر می کنم یک تعریف از آن به دست می آورم " دارا بودن نمایش ابتکار و هنر یا عقل در اختراعات" چه کسی این وضعیت را می خواهد؟

 

من خودم را به پیشرفت های شخصی عادت داده ام ، من برای بالا بردن خلاقیتم کار سختی داشتم. و از این که توانستم به خوبی خودم را تا حد زیادی اصلاح کنم خوشحالم. من به سختی به چیزی فکر نمی کنم. چگونه این کار را انجام می دهم؟ در این جا من بعضی از راز هایی را که من برای کمک به شما آورده ام می آید..

 

 

۱) ورزش منظم ماهیچه ی خلاق

 

مطالعات زیادی روی مغز انسان ها انجام شده است و از نتایج آن این گونه مشاهده شده که مغز هایمان به ماهیچه ها شباهت زیادی دارند.، که این معنی می دهد که هرچه ما از آن بیشتر استفاده کنیم قوی تر می شود. زمانی که شما فرصت هایی را برای استفاده ی این ماهیچه فراهم کنید، مخصوصا زمانی که فقط برای خنده خلاقیتتان بالا می رود.

 

بعضی از کار هایی که در این باره می توانید انجام دهید:

 

انجام بازی های فکری مثل شطرنج

گفتگو درباره ی مسائل به جای نوشتن آن ها در یک لیست و تلاش برای به کار بردن تصاوری و علائم

درست کردن و کار روی پازل های سخت و اذیت کننده

به جای خواندن یک کتاب، از عروسک های بچه هایتان یکی را انتخاب کرده و در مورد آن ها هنگام خوابشان یک داستان تعریف کنید.

 

3راز نخست بهبود خلاقیت


۲) شناخت خلاقیت هایتان در محیط اطراف و برنامه ریزی برای زمان

 

آیا شما می دانید که در کجا بهترین فکر را دارید؟ بهترین عقیده های من در ۳ محل ایجاد می شود: زمانی که دوش می گیرم، در پیاده روی های طولانی و در ماشین. در این مکان ها تنهایی و استراحت کیفیت فعالیت های من را بالا می برد و ذهن من برای مشکلات راه حل بهتری پیدا می کند. بنابراین وظیفه ی شما این است که هر کجا که خلاقیت تان در محیط بهتر است زمان بندی کنید تا زمانی زیادی را در وقتتان را در آنجا بگذراید.

شما برای شناسای میط اطراف خود باید هوشیاری زیادی داشته باشد تا برای شما هی چیز ضایع نشود. به اطراف به صورت ویژه و مخصوص نگاه کنید، گویی که برای این کار به شما جایزه می دهند. من به پیاده روی نیاز دارم چون به وسیله ی آن خلاقیتم بالا می رود. یاد بگیرید تا در استراحت هم خلاقیت داشته باشید.

 

 

۳) در روش خود قبول کنید که بیشتر شاد باشید

 

کتاب ها کمک زیادی به گسترش خلاقیت های من کرده است. " یک ضربه به پهلو" نام یک کتاب خنده دار کوچک است ومن آن را به شما پیشنهاد می کنم. در آن درباره ی گفتن "جواب درست" و "دومین جواب درست" و جواب بعدی درست بحث شده است. آن برپایه این نکته که در زمانی ما مدرسه می رفتیم برای جواب هر تست یک جواب درست وجود داشت اما این دیدگاه در مسیر زندگی متفاوت است.

 

3راز نخست بهبود خلاقیت

 

یک جواب درست به بالا بردن خلاقیت ما کمک می کند، ما بار ها شده است که یک جواب درست به یادمان می آید. بنابراین با دادن یک جواب هم راه پیشرفت را داریم و می توانید جواب های دیگر را نیز مطرح کنیم. آن روش که فقط یک جوتاب درست وجود دارد ظالمانه است. بیشتر اختراعات مهم در قدم اول غیر ممکن و مضحک به نظر می آمدند.

 

زمانی که شما در طوفان ذهنی هستید نمی توانید وضعیت را به خوبی درک کنید. و این باعث عقب افتادن شما می شود. زمانی که شما از پیشنهاد های من استفاده کنید مطمئنا خلاقیتتان بهبود پیدا می کند. من در حال حاضر از خلاقیت هایم در کار ها لذت می برم. حالا من در برابر موانع و مشکلات راحت تصمیم می گیرم و با آن ها راحت تر برخورد می کنم.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------