درمان بدون عوارض زکام آلرژیک با افشانه جدید بینیآلرژی,درمان آلرژی,زکام آلرژیک

درمان بدون عوارض زکام آلرژیک با افشانه جدید بینی
مطالعات جدید دانشمندان نشان داد، یک پودر جدید افشانه‌ای قابل استفاده در بینی می‌تواند علائم زکام آلرژیک را بدون ایجاد عوارض جانبی رایج در دیگر درمانهای دارویی از بین ببرد.
این پودر از سلولز که ترکیب اصلی دیواره‌های سلولی گیاه است، ساخته شده و با ایجاد ژلی که مانند یک مانع در برابر گرده‌ها عمل می‌کند، کار می‌کند.یک کارآزمایی بالینی برای ارزیابی تاثیر این پودر نشان داد که این درمان می‌تواند علائم زکام آلرژیک را از بین برده و از تاثیرگذاری مشابه استروئیدهای بینی یا آنتی‌هیستامین خوردنی بدون عوارض جانبی آنها برخوردار است.


زکام آلرژیک در برخی نقاط یکی از هر پنج نفر را تحت تاثیر قرار داده و منجر به بروز علائمی مانند عطسه، آبریزش بینی و خارش چشم می‌شود. این علائم در اثر واکنش حساسیتی به گرده‌ها تحریک می‌شوند.
پودر نرم محققان دارای پروتئین‌هایی است که می‌توانند تولید ماده شیمیایی هیستامین در بدن را که باعث تورم، خارش و التهاب بینی، چشمها، گلو و سینوسها می‌شود، تحریک کنند.درمانهای رایج شامل آنتی‌هیستامین‌ها و کورتیکواستروئیدهاست که با التهاب و تورم مقابله می‌کنند.


عوارض جانبی استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها شامل خواب آلودگی، خشکی دهان و تاری دید است و پژوهشها، استفاده طولانی‌مدت از استروئیدها را پس از سه هفته با افزایش مشکلات سلامتی مانند افزایش وزن و تضعیف ماهیچه‌ها مرتبط دانسته‌اند.
درمان جدید توسط یک دستگاه افشانه به داخل سوراخهای بینی اعمال می‌شود. هنگامی که پودر وارد محیط بینی شد، به رطوبت موجود در دیواره واکنش نشان داده و یک لایه ژل محافظ ایجاد می‌کند. این ژل از برقراری تماس مواد حساسیت‌زا با سلولهای درون بینی جلوگیری می‌کند.


پودر سلولزی مورد استفاده در این کارآزمایی در حال حاضر با عنوان Care Allergy Defence and Nasaleze در بازار موجود است.
محققان در این پژوهش از 108 داوطلب استفاده کردند که برخی از آنها پودر سلولزی و برخی دیگر از دارونما را سه بار در روز به کار می‌بردند. نتایج بدست آمده نشان داد، افرادی که از پودر سلولزی استفاده کرده‌اند، کاهش چشمگیری را در علائم خود مشاهده کردند.
نتایج این پژوهش در مجله International Archives of Allergy and Immunology منتشر شده است.
منبع : isna.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------