بیمه تکمیلی فریلنسرها: حمایت مالی قابل اعتماد برای آینده شمابیمه تکمیلی فریلنسرها, فریلنسر بیمه, بیمه تکمیلی استارتاپ‌ ها

بیمه فریلنسر

 

آیا با خدمات بیمه ی تکمیلی مخصوص افراد فریلنسر آشنا هستید؟

 یکی از مهم ترین چالش های که فریلنسرها دارند، نداشتن خدمات بیمه ی درمانی مشخص و سلیقه ای بودن این نوع حمایت ها در شرکت های کسب و کار است. خوشبختانه اخیرا تعدادی از شرکت های بیمه ای خدمات درمانی مختلفی را برای مشاغلی مانند فریلنسری و استارتاپ ها تعریف کرده اند. برای اینکه بیشتر با این خدمات بیمه ای آشنا شوید تا انتهای این مطلب از بیتوته با ما همراه باشید.

فریلنسر کیست؟

اگر شما هم جزء افراد فریلنسر هستید احتمالا به این فکر کرده اید که پس از گذشت چندین سال اگر به دلایل مختلفی قادر به ادامه ی شغل خود نباشید و یا در زمان کارمندی به علت بیماری به درمان های طولانی با هزینه های سرسام آور نیاز داشته باشید، تکلیف هزینه های درمان‌تان چه می شود!

 

در ابتدا لازم است مفهوم فریلنسر را مرور کنیم تا افرادی که در این دسته بندی قرار ندارند برای مشخص کردن تکلیف بیمه ی درمانی خود، اطلاعات سایر مقاله ها را جستجو کنند. فریلنسر به فردی گفته می شود که بدون اینکه لازم باشد به شرکت و یا سازمانی تعهد کاری مشخصی بدهد و ملزم به کار در یک سازمان مشخص باشد، فعالیت کاری خود را به صورت پروژه ای و دورکاری انجام می دهد.

 

بنابراین فریلنسرها می توانند مطابق با تخصص خود در یک زمان واحد با چندین کسب و کار و کارفرمای مختلف کار کنند و در صورت نیاز، به راحتی شغل خود را تغییر دهند. امروزه به دلیل گسترش کسب و کارهای اینترنتی فرصت بسیار فوق العاده ای برای افرادی که قصد دارند به صورت پروژه ای و آزاد کار کنند، بوجود آمده.

 

مهم ترین مشاغلی که فریلنسرها می توانند در آن فعالیت داشته باشد شامل: طراحی گرافیک، برنامه نویسی، تولید محتوا، بهینه سازی وب سایت، ساخت اپلیکیشن های مختلف، طراحی وب سایت و تدوین گری است.

 

بیمه تکمیلی فریلنسرها, فریلنسر بیمه, فریلنسر چیست

فریلنسر چیست

 

آشنایی با بیمه تکمیلی فریلنسرها

در حال حاضر این امکان وجود دارد که برای فریلنسرهای فعال در شرکت های خصوصی، استارتاپ‌ های عضو پارک‌ های علم و فناوری و مراکز نوآوری بیمه ی تکمیلی صادر شود. در این نوع بیمه فریلنسرها و اعضای خانواده ی آنها می توانند متناسب با نوع خدمات و هزینه مورد نظرشان از 4 سطح بیمه تکمیلی مخصوص فریلنسرها استفاده کنند.

 

همانند خدمات بیمه تکمیلی برای سایر افراد خدمات این بیمه نیز شامل:

خدمات آزمایشگاهی، هزینه‌ های پاراکلینیکی (سونوگرافی، اکوکاردیوگرافی و ام آر آی )، هزینه‌های عمل‌های سرپایی، کمک هزینه های بیمارستان شامل: پوشش شیمی درمانی یا بستری، هزینه‌های عمل‌های حیاتی جراحی مثل مغز، اعصاب، سرطان، پیوند ریه، کبد، پوشش ویزیت و دارو و خدمات اورژانسی، پرداخت هزینه‌های نازایی و ناباروری، پرداخت بعضی از هزینه‌های مربوط به دندان پزشکی و پرداخت هزینه عینک و سمعک است.

 

در نظر داشته باشید، بیمه تکمیلی فریلنسری اصولا برای تیم های بالای 50 نفر صادر می شود. البته برای شرکت هایی که زیر 50 نفر پرسنل دارند نیز بیمه ی تکمیلی فریلنسری زیر 50 نفر صادر می شود.

 

همچنین اگر افراد فریلنسر و یا صاحبان مشاغل قصد داشته باشند که به صورت تکی از خدمات بیمه تکمیلی فریلنسری استفاده کنند، می توانند برای نوعی دیگر بیمه به نام بیمه تکمیلی انفرادی ثبت نام کنند. در ادامه به تشریح انواع بیمه های تکمیلی فریلنسرها خواهیم پرداخت.

 

بیمه تکمیلی فریلنسرها, فریلنسر بیمه, انواع بیمه تکمیلی برای فریلنسرها

انواع بیمه تکمیلی برای فریلنسرها

 

انواع بیمه تکمیلی فریلنسری

برای استفاده از خدمات بیمه ی تکمیلی فریلنسرهای عضو استارتاپ ها و یا سایر کسب و کارها می توانند به دو صورت زیر عمل کنند:

 

استفاده از خدمات بیمه تکمیلی فریلنسری برای زیر 50 پرسنل

بیمه ی تکمیلی زیر 50 پرسنل بهترین بیمه برای استارتاپ هایی است که به تازگی تاسیس شده اند و با وجود تعداد کم پرسنل، قصد دارند برای اعضای خود از خدمات بیمه ی درمانی استفاده کنند. خدمات این نوع بیمه تکمیلی تقریبا مشابه با خدمات بیمه ی تکمیلی برای شرکت ها و ادارات بزرگ است و تنها تفاوت آن قیمت بالاتری است که باید شرکت ها به ازای هر پرسنل بپردازند.

 

بیمه تکمیلی انفرادی

برای فریلنسرها همانطور که می دانید بیمه تکمیلی می تواند به صورت گروهی، انفرادی و خانوادگی صادر می شود. در بیمه ی تکمیلی انفرادی، خدمات بیمه به صورت تکی برای فریلنسرها صادر می شود.

 

این نوع بیمه یکی از بهترین انواع بیمه است که فریلنسرها می توانند از آن برای کمک هزینه های درمان استفاده کنند. مشابه با بیمه تکمیلی برای پرسنل زیر 50 نفر، تنها تفاوت بیمه ی تکمیلی انفرادی با بیمه ی تکمیلی معمولی هزینه ی بالاتر آن به ازای پوشش خدمات درمانی برای هر نفر است.

 

بیمه تکمیلی فریلنسرها, فریلنسر بیمه, بیمه تکمیلی برای اعضای شرکت

بیمه تکمیلی برای اعضای شرکت

 

دلیل اهمیت استفاده از بیمه تکمیلی برای فریلنسرها

استفاده از خدمات بیمه درمانی برای فریلنسرها بسیار ضروری است؛ زیرا متاسفانه هزینه ی اقلامی دارویی و درمانی بسیار افزایش یافته. همچنین به علت انتشار زیاد انواع ویروس هایی مانند: کرونا و آنفولانزاهای فصلی میزان ابتلا به بیماری های عفونی و تنفسی بسیار بالا است. به همین منظور فریلنسرها نیز مانند سایر افراد در مشاغل، نیاز به خدمات بیمه ای دارد که بتوانند در صورت ابتلا به بیماری از کمک هزینه های پزشکی آن استفاده کنند.

 

چه مواردی در خدمات بیمه تکمیلی فریلنسرها تحت پوشش قرار ندارد؟

همانند خدمات سایر بیمه های درمانی، در بیمه تکمیلی فریلنسرها نیز موارد متعددی وجود دارد که اگر افراد به علت این موارد دچار انواع آسیب و بیماری شوند، خدمات درمانی آنها تحت پوشش قرار نمی دهد. از جمله مهم ترین مواردی که تحت پوشش بیمه درمان نیستند، شامل موارد زیر است:

* ترک اعتیاد

* خسارت های ناشی از جرم و جنایت

* انواع آسیب های ناشی از جنگ، شورش و اعتراض

* انواع خدمت مربوط به زیبایی

* خدمات دندان پزشکی

* هزینه‌های مربوط به از کار افتادگی فیزیکی و معلولیت های ذهنی

 

چگونه می توانید برای دریافت خدمات بیمه تکمیلی فریلنسرها اقدام کنید؟

برای ثبت نام بیمه تکمیلی فریلنسرها می توانید به صورت انفرادی به سایت های بیمه ای که این نوع خدمات بیمه را ارائه می دهند (مانند بیمه دی و ایران)، مراجعه کنید. در سایت های بیمه ای قسمت ثبت نام وجود دارد و شما می توانید با تکمیل اطلاعات خود و پرداخت هزینه از خدمات بیمه ی تکمیلی استفاده کنید. راه دوم این است که از مدیرعامل شرکت خود بخواهید که به صورت گروهی و ارزان تر برای شما و سایر همکارانتان در خواست بیمه تکمیلی کند.

 

بیمه تکمیلی فریلنسرها, فریلنسر بیمه, خدمات بیمه تکمیلی

خدمات بیمه تکمیلی

 

در نهایت پیشنهاد می شود که به منظور جلوگیری از چالش های مربوط به هزینه های درمان در اسرع وقت نسبت به ثبت نام بیمه تکمیلی فریلنسری اقدام کنید. توجه داشته باشید که خدمات بیمه های مختلف در شرکت های بیمه ای متفاوت است. بنابراین قبل از ثبت نام قطعی برای بیمه، خدمات شرکت های مختلف بیمه ای را مقایسه کرده و بهترین آن را انتخاب کنید.

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های علمی(زندگینامه دانشمندان، گیاهان،حیوانات، گزارش علمی، آیا می دانید؟،رشته های تحصیلی و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X آموزش و مشاوره,آموزش علمی و کنکور

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023