آیا بلافاصله بعد از زایمان احتمال بارداری وجود دارد؟احتمال بارداری بعد از زایمان,امکان بارداری بعد از زایمان,بهترین روش جلوگیری از بارداری بعد از زایمان اول

بهترین روش پیشگیری از بارداری بعد از زایمان

 

بسیاری از زنان تصور می کنند از آنجا که قاعدگی آنها پس از زایمان قطع می شود، بدنشان نیز قادر به تخمک گذاری نخواهد بود، اما چنین تصوری کاملا اشتباه است. زایمان قبلی شما چه از نوع طبیعی و چه از نوع سزارین باشد، بدن به سرعت آماده ی بارداری مجدد خواهد شد. اما از آنجا که بدن هنوز از بارداری قبلی احیا نشده، آمادگی لازم برای بارداری مجدد را نخواهد داشت.

آیا تا به حال این سوال برای شما پیش آمده است که چه مدت پس از زایمان ممکن است باردار شوید؟ پاسخ این است که خیلی زودتر از آنچه که تصورش را می کنید.

 

اعتقاد بسياري از زنان جامعه برآن است كه چون قاعدگي آنها پس از زايمان قطع شده است يا اينكه چون در دوران شيردهي هستند، فعلا امكان باردارشدن آنها وجود ندارد و در مقاربتهاي خود نيازي به استفاده از روشهاي جلوگيري از بارداري ندارند.

 

اگر چه اين ديدگاه به طور كلي اشتباه نيست و پايه علمي نيز دارد اما موارد زيادي از خانمها به اين دليل كه از جزئيات و شرايط كاربرد اين روش اطلاع كافي نداشته اند متاسفانه دچار بارداري ناخواسته شده و مشكلات جدي براي آنها و كودكان آنها ايجاد شده است . 

 

احتمال بارداری بعد از زایمان,امکان بارداری بعد از زایمان,بهترین روش جلوگیری از بارداری بعد از زایمان اول

 پیشگیری از بارداری بعد از زایمان

 

چرا بارداری پشت سر هم خطرناک است؟

مطالعات نشان داده اند زنانی که با فاصله ی کم صاحب فرزند می شوند، برای بار دوم بارداری پر خطر تری را تجربه خواهند کرد. دلیلش این است که بدن زنان هنوز از اولین زایمان کاملا ریکاوری و درمان نشده و به اندازه ی کافی توانایی زایمان مجدد را ندارد. حتی اگر از نظر فیزیکی درمان شده باشید، همچنان هورمون ها و مواد مغذی موجود در بدن شما نیاز به احیای مجدد دارد.

 

خطرات دیگری که ممکن است به دلیل بارداری، پیش از شش هفته پس از زایمان رخ دهد شامل موارد زیر است:

تولد زودرس

ترکیدن کیسه ی آب زودتر از موعد زایمان

عدم رشد کافی جنین

افزایش ناهنجاری های مادر زادی (نقص تولد)

 

از آنجا که در دوران پس از زایمان هم باید به نوزاد و خواسته‌های او توجه کنید و هم فرصت کافی برای بهبود زخم‌هایتان نیاز است، باید راجع به همه عوامل نشان دهنده احتمال بارداری بعد از زایمان توجه داشته باشید و از این اتفاق پیشگیری نمایید. برای بارداری دوم پس از به دنیا آمدن نوزاد باید حداقل ۱۸ ماه صبر کنید تا هم به لحاظ جسمانی و هم به لحاظ روحی آمادگی لازم را داشته باشید.

 

احتمال بارداری بعد از زایمان,امکان بارداری بعد از زایمان,بهترین روش جلوگیری از بارداری بعد از زایمان اول

روش‌های جلوگیری از بارداری مجدد بعد از زایمان

 

بهترین روش برای جلوگیری از بارداری پس از زایمان کدام است؟

اصلا نمی توان گفت بهترین روش جلوگیری از بارداری پس از زایمان کدام است ولی معمولا زنانی که زایمان می کنند در ۶ ماه اول می توانند از روش های جلوگیری مثل iud و قرص های پروژسترونی استفاده کنند، ولی قرص های ترکیبی و قرص هایی که در بازار وجود دارد به دلیل داشتن هورمون استروژن که باعث کاهش کیفیت و کمیت شیر می شود، مناسب نیستند.

 

«می نی پیل» (قرص پروژسترونی) است. حتما باید سر ساعت مصرف شود و اگر به فاصله ۳ ساعت تاخیر داشته باشیم باید همراه آن از روش دیگری برای جلو گیری از بارداری استفاده شود. گذاشتن آی یودی هم اگر خانمی عفونت نداشته باشد بعد از ۶هفته مشکلی ایجاد نمی کند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 بارداری و زایمان راحت با...

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------