اگر برای شما پسر یا دختر دار شدن مهم استعلت دختر شدن جنین چیست, کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد, دختر یا پسر

علت دختر شدن جنین چیست

 

کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد،دختر یا پسر

درسته که اکثرا میگویند که مهم نیست بچه دختر یا پسر باشه، مهم اینه که سالم باشه ولی سال‌های قبل همیشه خانواده‌هایی بودند که در آرزوی داشتن فرزند پسر، خانواده‌ای چند نفره از دختران داشتند و همین طور بودند افرادی که فرزند دختر دوست داشتند.

در این بین بعضی از قدیمی‌ها نیز توصیه‌هایی برای پسر دار شدن یا دختردار شدن می‌دادند که معمولا پایه و اساس علمی نداشت. با گسترش علم ولی احتمال تعیین جنسیت فرزند قبل از بارداری، بیشتر شده است. این روزها با مشخص شدن زمان لقاح و همینطور تغذیه قبل از بارداری می‌توان احتمال تعیین جنسیت فرزند را افزایش داد. در این مطلب بعضی از مواردی برای شما بازگو می کنیم. یادتان باشد که همه این شیوه ها احتمالی است و هنوز به‌ غیر لقاح آزمایشگاهی شیوه قطعی برای تعیین جنسیت جنین وجود ندارد.

 

انواع شیوه های انتخاب جنسیت پیش از لقاح و تشکیل نطفه

امروزه شما می‌توانید با یک سونوگرافی پس از هفته 14 بارداری، جنسیت نوزادتان را بفهمید، ولی این کار برای برخی از خانواده ‌ها خوب نیست چون شاید نتیجه سونوگرافی بر عکس علاقه بسیاری از پدرو مادرها باشد.

 

به طور مثال کسانی که دوستدار فرزند پسر هستند ، امکان دارد در هنگام شنیدن پاسخ سونوگرافی که دختر بودن نوزاد را معلوم می‌کند ، دچار شوک شوند و جا بخورند و آن زمان این اتفاق سبب بی ‌علاقگی والدین نسبت به سرنوشت فرزند در راه و همینطور تکرار بارداری ‌های مادر در سال‌ های آینده گردد.

 

ولی ، امروزه با استفاده از علم روز ، می‌توانیم با اطمینان بالاتری به پسر دار شدن یا دختردار شدن خودتان ، حتی پیش از عمل لقاح و آمیزش پی ببرید ، برای این کار کافی است که یکی از روشهای زیر را انتخاب کنید.

 

علت دختر شدن جنین چیست, کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد,برای دختردار شدن به کدام پهلو بخوابیم

کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد

 

- روش تغدیه ‌ای

- روش زمان بندی مقاربت ( تعیین زمان تخمک گذاری)

- روش تعیین میزان اسپرم

- روش نشاندار کردن لیزری گامتها

- روش شستشوی مهبلی ( واژن)

- روش زمان بندی ماهیانه مقاربت

- روش PGD - IVF

 

شیوه های آزمایشگاهی IVF

شیوه ای وجود دارد که شیوه تزریق اسپرم در داخل رحم است، در این تزریق اسپرم ها را شست و شو میدهند سپس با شیوه های خود می توانند اسپرم هایی که y هستند از اسپرم هایی که x هستند را جدا کنند. این شیوه حدود 80 درصد پاسخ مثبت دارد. با تزریق و کنترل سونوگرافی، زمان این کار را انتخاب میکنیم. اسپرم ها شسته میشوند و عملیات انجام می گردد.

 

اسپر مهایی که بیشتر y هستند یا x هستند جدا می شوند و داخل رحم تزریق میشود. این شیوه شانس باروری را افزایش می دهد؛ ولی شیوه کامل تر و دقیق تری وجود دارد که PJD نام دارد. در این شیوه ما میگذاریم که جنین ها تشکیل بشوند بعد که جنین ها تشکیل می شوند با سونوگرافی تخمک را میکشیم و اسپرم را نیز داخل آن تزریق میکنیم.

 

اسپرم ها را در آزمایشگاه به جنین 8 سلولی یا بیشتر تبدیل می شوند و بعد یک سری از سلول ها را به شیوه مخصوصی به نام PJD خارج می کنیم. در قدم بعد چک میکنیم آیا این سلول ها از نظر کروموزومی x یا y هستند، یعنی پسر است یا دختر.

 

چنانچه دیدیم که جنین y است، جنین را برای یک فرد که پسر میخواهد وارد رحم میکنیم و چنانچه تشخیص دادیم که جنین x است یعنی دختر است و برای یک فرد که دختر میخواهد در رحم وارد میکنیم. متاسفانه در IVF جوابها صددرصد نیست. اغلب 25 تا 45 درصد امکان دارد جواب مثبت باشد.

 

این شیوه دقیق است یعنی چنانچه دقیقا پسر بگذاریم پسر به دنیا می آید؛ ولی این که خود این کار بشود یا نشود میان 25 تا 45 درصد موفقیت IVF است که این شیوه آخر با PJD صددرصد است. تنها باید بدانیم که زمانی که با PJD این کار را انجام میدهیم در این شیوه یک سلول از یک موجود زنده خارج میشود و احتمال این که صدمه بزند و IVF نگیرد قدری بالاتر از IVF معمولی است.

 

علت دختر شدن جنین چیست, کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد,چه مردانی صاحب فرزند پسر می شوند

چه مردانی صاحب فرزند پسر می شوند

 

چه فصلی موثر است؟ ایا امکان دارد جنین دختر یا پسر شود؟

فصل هیچ نقشی در تعیین جنسیت ندارد و جنین های xx مقاومتر هستند. پس اغلب تعداد جنین دختر بیشتر میشود، مانند نوزادان دختر که به ازای هر 104 پسر، 101 دختر به دنیا می آید. اما باز هم تعادل یکی میشود، زیرا پسرها صدمه پذیرتر هستند.

 

چه مردانی صاحب فرزند پسر می شوند؟

2 کروموزوم X یعنی دختر: همان‌ گونه که گفته شد سلول جنسی زن 2 کروموزوم X دارد و می‌تواند یکی از آنها را به بچه اش بدهد ولی سلول‌های جنسی مرد دارای 2 نوع کروموزوم جنسی Y و X هستند. چنانچه اسپرم حاوی X به تخمک که آن نیز دارای کروموزوم X است وارد شود، جنین دختر خواهد بود. در اصل شیوه هایی که امروزه برای تعیین جنسیت توصیه می‌شود همه برای قبل از بارداری است و چناچه لقاح انجام شود، دیگر نمی‌توان جنسیت جنین را عوض کرد.

 

روش تغذیه ‌ای

استفاده از رژیم با به کاربردن یک دستور آشپزی نیست بلکه یک نسخه پزشکی محاسبه شده می تواند اثرگذار باشد.

 

استفاده بلند مدت از این رژیم پزشکی اثر بدی بر سلامت مادر و بچه هم به جای نمی گذارد.

مثلا سدیم علاوه بر نمک طعام ، در غذاهای دریایی ، گوشت ، تخم مرغ ، شیر ، جگر گوساله ، هویج ، اسفناج وجود دارد و مقدار استفاده روزانه آن معادل 5/0 گرم است اگر رژیم های غذایی اغلب تا ۴ برابر این مقدار را به بدن می رسانند. منابع غذایی دارای پتاسیم در فرآورده هایی مانند گوشت ، غلات ، میوه ها و سبزی ها وجود دارد..

 

مقدار احتیاج روزانه به پتاسیم یک میلی گرم است ولی در رژیم های غذایی اغلب تا ۱۵ برابر این مقدار پتاسیم وجود دارد. کلسیم که مقدار نیاز روزانه آن در بدن ۸۰۰ میلی گرم در روز است ، در محصولاتی مانند شیرکاکائو ، ماست ، بستنی ، شلغم ، بادام و ساردین وجود دارد . منابع غذایی دارای منیزیم هم شامل قهوه ، کاکائو ، غلات ، سبزی ها ، مخمر آبجو ، سویا ، چغندر ، گردو ، جوانه گندم است.

 

در برخی برسی ها با این شیوه تا ۸۵ درصد موفقیت گزارش شده که برای چنین شیوه ساده ، ارزان و بدون ضروری نتیجه خیلی خوبی است. یکی از تغییرات دیگری که در میزان تخمک گذاری انجام می‌گیرد، اضافه شدن مقدار گلوکز در ترشحات مخاطی دهانه رحم هنگام تخمک گذاری است.

 

افزایش مقدار گلوکز در ترشحات دهانه رحم به جذب اسپرماتوزوئیدها کمک می کند و از آنجا که اسپرماتوزوئید پسر از قدرت تحرک بیشتری برخوردار است، مناسب بودن ترشحات دهانه رحم بیشتر به سود اسپرماتوزوئید پسر است.

 

از شیوه صحیح کردن رژیم بعضی اوقات در مراکز انتخاب جنسیت در کشورهای انگلستان ، فرانسه ، کانادا همراه با شیوه جدا کردن اسپرماتوزوئید ها استفاده می شود اما در آمریکا کمتر از این شیوه استفاده می شود..

 

استفاده از میوه‌های شیرین حاوی گلوکز در روزهای تخمک گزاری ، محیط را برای جلب اسپرماتوزوئید y مناسب تر می کند، چرا که قند خون به سرعت افزایش می یابد. این غذاها شامل ؛ گلوکز ، ساکاروز، شربت ذرت ، عسل ، آب نبات ، غلات صبحانه شیرین شده ، هویج ، بیسکوئیت ، سیب زمینی پخته ، کشمش ، نان گندم سفید ، نوشابه های دارای شکر و یا پلیمرهای گلوکز است.

 

در کل غذا هایی که بیشتر برای لقاح پسر مناسب است عبارتند از همه غذاهای شور ، موز ، خرما ، هویج ، سیب زمینی ، جگر ، گوشت و تخم مرغ و غذاهایی که برای دختر مناسب است عبارتند از ؛ شیر و فرآورده های آن ، ماهی ساردین ، خاویار ، بادام ، کاکائو و جوانه گندم و کلم ، کدو و فلفل سبز.

 

علت دختر شدن جنین چیست, کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد,جنین پسر زودتر سقط میشه یا دختر

چرا جنین دختر زود بدنیا میاد

 

علت دختر شدن جنین چیست ؟

جالب است که بدانید یک بررسی که در انگلیس انجام شده است ، نشان می‌دهد رژیم غذایی کم ‌انرژی که حداقل کالری ، مواد معدنی و مواد مغذی را داشته باشد ، با احتمال بیشتری به تولد نوزاد دختر منجر می‌شود.

 

فیونا ماتیوز از دانشگاه اکستر در انگلیس و همکارانش می‌‌خواستند که بفهمند که آیا رژیم غذایی زن تاثیری در جنسیت فرزند او خواهد داشت یا نه.

 

این پژوهشگران از 740 زن که برای اولین بار باردار شده بودند و از جنسیت جنین خود آگاه نبودند ، خواستند تا اطلاعاتی در مورد عادات غذا خوردن خود قبل و بعد از باردارشدن ارائه کنند . این زنان بر حسب مقدار کالری دریافتی در حدود زمان لقاح به سه گروه تقسیم شدند.

 

پنجاه و شش درصد زنان گروهی که بیشترین مقدار دریافت کالری را داشتند ، نوزاد پسر داشتند ، در حالیکه در گروهی که کمترین مقدار مصرف غذا را داشتند ، این میزان 45 درصد بود.

 

کسانی که بیشتر نوزاد پسر به دنیا آورده بودند ، به جز مقدار بیشتر کالری دریافتی ، با احتمال بیشتری طیف گسترده تری از مواد مغذی از جمله پتاسیم ، کلسیم و ویتامین‌های C ،E و B12 دریافت کرده بودند.

 

نسبت نوزاد پسر همینطور برای زنانی که روزانه دست کم یک ظرف غلات صبحانه می‌خوردند ، در مقایسه با افرادی که یک ظرف یا کمتر از آنها در هفته می‌خوردند ، به شدت افزایش پیدا می کرد.

 

به گفته این پژوهشگران این یافته ‌های غیر منتظره با تغییر تدریجی به سود دختران در نسبت‌های جنسی نوزادان تطبیق دارد.

 

پژوهش‌ های قبلی نشان داده است که علاوه بر همه‌گیری فزاینده چاقی ، میزان میانگین دریافت کالری در اقتصاد های پیشرفته کم شده است. تعداد بزرگسالانی که صبحانه نمی‌‌خورند هم به مقدار قابل ‌توجهی زیاد شده است.

 

به گفته این پژوهشگران یافته ‌های آنها امکان دارد توضیح‌ دهنده این باشد که چرا در کشورهای پیشرفته که زنان جوانان به رژیم ‌های کم کالری روی آورده ‌اند ، جمعیت پسران در حال کم شدن است.

 

علت دختر شدن جنین چیست, کدام اسپرم زودتر به تخمک می رسد, دختر یا پسر

چه مردانی صاحب فرزند دختر می شوند

 

باورهایی درباره جنسیت نوزاد

 

آرام باشید و استرس را از خود دور کنید

 

باور درست

بررسی ها ثابت نموده کسانی كه می‌خواهند در آینده فرزند پسر داشته باشند، بهتر است خونسرد باشند چون زنان نگران و مضطرب بیشتر صاحب فرزند دختر می‌شوند. دانشمندان با اندازه‌گیری مقدار هورمون استرس در زنان باردار پی بردند احتمال اینکه فرزند زنان پراسترس و نگران دختر باشد حدود 75درصد بیشتر از زنانی است که خونسرد و آرام هستند.

 

نمک کمی بیشتر استفاده کنید

 

باور درست

برعکس رژیم غذایی برای دختردار شدن، باید برای پسردار شدن از رژیم پرنمک استفاده شود. استفاده از میوه‌ها و مواد غذایی كه دارای پتاسیم، فسفر، سدیم و آهن هستند می‌تواند شانس به دنیا آمدن فرزند پسر را بالا ببرد.

 

چنانچه خانمی پیش از لقاح، مقداری میوه توت‌فرنگی بخورد ترشح دهانه رحم او قلیایی شده و كروموزوم‌های دختر را از بین می‌برد و محیط برای پرورش پسر آماده می‌شود. کلا استفاده از مواد غذایی مثل مرکبات، زردآلو، آناناس، موز، خرما، انجیر،سیب‌زمینی، سبوس،کنسرو ماهی، ژامبون، خربزه، حبوبات، کنگرفرنگی، گوجه‌فرنگی، ذرت،  کره، نوشابه گازدار و قهوه و چای می‌تواند احتمال تولد پسر را بالا ببرد.

 

محیط را قلیایی کنید

 

باور درست

چنانچه خانم  15 دقیقه قبل از مقاربت 2 قاشق غذاخوری جوش‌شیرین را در یک لیوان آب حل کند و با این محلول واژن را بشوید احتمال پسرشدن جنین بیشتر خواهد شد چون با به وجود آوردن محیط قلیایی احتمال تولد نوزاد پسر بیشتر است. کلا چنانچه مقاربت در نزدیک زمان تخمک‌گذاری انجام شود نوزاد پسر خواهد بود چون در زمان تخمک‌گذاری ترشحات دهانه رحم از همیشه قلیایی‌تر، رقیق‌تر و ارتجاع‌پذیرتر است و حرکت اسپرم‌های Y را خیلی آسان می‌کند.

 

قهوه بنوشید

 

باور درست

چنانچه مردی پیش از برقراری رابطه جنسی قهوه بنوشد، قهوه باعث فعال‌تر شدن اسپرم Y  شده و احتمال افزایش جنسیت پسر را بیشتر می‌كند.

 

گندم بخورید

 

باور درست

در طب سنتی اعتقاد به اثر خوراکی‌ها در تعیین جنسیت خیلی بیشتر است. مثلا خوردن حلیم‌هایی از گندم، برنج، لوبیا، نعناع، پیاز، سیر تازه، پسته، مویز سرخ، گندم و نخود چرب شده و تفت داده، انجیر، انگور شیرین، روغن کنجد، روغن بادام و خوراكی‌های شیرین مثل شیره خرما احتمال تولد نوزاد پسر را بالا می برد.

 

چنانچه که تصمیم گرفته اید از این شیوه ها برای تعیین جنسیت فرزندتان پیش از بارداری استفاده کنید حتما نکات زیر را فراموش نکنید:

 

- حتما با یک متخصص زنان زایمان یا حداقل پزشک عمومی مشورت کنید تا یک چکاپ کامل بشوید و از نظر بیماری ‌هایی مثل سرخچه ، دیابت ، بیماری‌ های ارثی و ژنتیکی و ... سلامتی تان مشخص شود ، چون در صورت داشتن این بیماری ‌ها هم امکان دارد رژیم غذایی تاثیر منفی بروی بدن شما بگذارد و نیز امکان دارد اگر نگذارد این بیماری ‌ها بر جنین و نوزاد آینده شما اثر منفی بگذارند، بنابراین حتما با پزشکتان مشورت کنید و او را از تصمیم خود برای بارداری آگاه سازید تا او هم اگر داروهای مضری را مصرف می‌کنید قطع یا عوض کند.

 

- از وقتی که قصد دارید صاخب فرزند شوید ، عادت های خوب را تجربه کرده و عادت های بد را رها کنید . سلامت همسر شما هم در این چند ماه قبل از حاملگی بسیار اهمیت دارد. زیرا حدود 70 روز طول میکشد تا اسپرم مرد به رشد کامل برسد.

 

- در این دوران بیشتر مراقب سلامت خودتان باشید و از انجام رفتار های پرخطر و تماس با محیط‌هایی که احتمال بیماری شما را افزایش می‌دهند دوری کنید ، مثلا اگر در خانه گربه دارید و می خواهید جای آن را تمیز کنید یا باغبانی کنید. از دستکش استفاده کنید تا احتمال پیدایش بیماری توکسوپلاسموزیس که گاهی در رشد جنین تاثیر می گذارد کاهش یابد.

 

- برای گرفتن یک رژیم غذایی مناسب و خوب حتما با یک متخصص تغذیه تماس بگیرید و تصمیم خود را برای بارداری با ایشان در بین بگذارید و بر اساس جنسیتی که‌ می‌خواهید به دنیا آورید با او مشورت کنید.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------