چه مدت بعد از نزدیکی باردار می شویم؟بعد از نزديكي چه كنيم تا باردار شویم, بعد از چند بار رابطه باردار میشویم, براي بارداري بعد از نزديكي چه بايد كرد

بعد از نزديكی چه كنيم تا باردار شویم

 

برای بارداری بعد از نزديكی چه بايد كرد؟

یافتن زمان مناسب برای مبادرت به بارداری و این که بعد از نزديكی چه كنيم تا باردار شویم از نکات کلیدی در زمینه باردار شدن سریع است. چنانچه ماه ها سعی می کنید و به نتیجه ای نرسیدید، شاید باید قدری بیشتر توجه کنید و با رعایت چند نکته کوچک به زودی دو خط پررنگ بر روی بی بی چک شما آشکار شود. برای این که بدانید مراقبتهاي بعد از نزديكي براي بارداري چیست، این مطلب را مطالعه کنید.

کارهایی که بعد از نزدیکی برای بارداری باید انجام دهیم :

شیوه های جلوگیری از بارداری را متوقف کنید

پیش از این که به شما بگوییم براي بارداری بعد از نزديكي چه بايد كرد، ابتدا لازم است روش پیشگیری خود را به شیوه درست کنار بگذارید. قطع یکباره قرص پیشگیری در وسط دوره نظم هورمون های شما را بر هم می زند.

 

چنانچه از شیوه‌های پیشگیری از بارداری مانند قرص های ضد بارداری استفاده می‌کنید، به زمان زیادی بین  کنار گذاشتن آنها و سعی برای باردار شدن احتیاج دارید. قبل از قطع قرص‌ها یک دوره کامل قرص را به پایان برسانید تا تعادل هورمونی بر هم نخورده و بدن شما دچار به هم ریختگی نشود.

 

امکان دارد بدن شما برای تنظیم هورمون‌ها و از سرگیری تخمک گذاری به چند ماه زمان احتیاج داشته باشد. همینطور امکان دارد شما دوباره تخمک گذاری را از سر بگیرید. در صورتیکه از دستگاه داخل رحمی (IUD) استفاده می‌کنید، لازم است به پزشک تان مراجعه کنید تا آن را خارج کند.

 

چنانچه از کاندوم، اسپرم کش ها و یا دیگر شیوه‌های غیر هورمونی کنترل بارداری استفاده می‌کنید، زمان آماده شدن برای بارداری، استفاده از آنها را کنار بگذارید.

 

بعد از نزديكي چه كنيم تا باردار شویم, بعد از چند بار رابطه باردار میشویم, براي بارداري بعد از نزديكي چه بايد كرد

براي بارداري بعد از نزديكي چه بايد كرد

 

داشتن رابطه جنسی در بهترین زمان

برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید و باردار شوید، باید در مدت یک تا دو روز قبل از تخمک‌گذاری تا ۲۴ ساعت بعد از آن، آمیزش داشته باشید. علت این کار آن است که اسپرم ها می‌توانند دو تا سه روز زنده بمانند، ولی تخمک نمی‌تواند بیشتر از ۲۴ ساعت بعد از تخمک‌گذاری به زندگی خود ادامه دهد مگر اینکه لقاح انجام بگیرد.

 

درصورتیکه در نزدیکی زمان تخمک‌گذاری آمیزش داشته باشید، احتمال باردار شدن شما افزایش می‌یابد.در زوجهای معمولی که می‌توانند به صورت طبیعی بچه‌دار شوند، در هر دوره ۲۰% احتمال بارداری وجود دارد.

 

حدودا ۸۵% از خانم هایی که بدون استفاده از یکی از شیوه های پیشگیری از بارداری نزدیکی دارند، ظرف یکسال باردار می‌شوند. شما می‌توانید با تعیین زمان دقیق تخمک‌گذاری، همینطور با افزایش اطلاعات خود در مورد تغییرات هورمونی و فیزیکی که در هر ماه در بدن شما رخ می‌دهد، احتمال باردار شدن را افزایش دهید.

 

انجام مراقبت‌های پیش از بارداری

سلامت عمومی و جنسی زوج‌ها دو عامل مهم در باروری است، بنابراین چنانچه قصد باردار شدن دارید، بهتر است هرچه زود‌تر برای معاینات قبل از بارداری به یک پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید، پزشک به شما مشورت‌های لازم برای افزایش شانس بارداری را خواهد داد. وی به زوج‌ها پیشنهاد می‌کند که سیگار، مواد مخدر، الکل و مصرف بالای قهوه و چای را ترک کنند.

 

وی با بررسی وزن و قد مادر و تعیین شاخص تودۀ بدنی یا BMI نیز، راهنمایی‌های لازم برای تناسب اندام و وزن مادر قبل از بارداری را انجام می‌دهد. پزشک همینطور امکان دارد مکمل‌هایی برای تقویت و بهبود باروری در زن و مرد تجویز کند.

 

بعد از نزديكي چه كنيم تا باردار شویم, بعد از چند بار رابطه باردار میشویم, براي بارداري بعد از نزديكي چه بايد كرد

بعد از چند بار رابطه باردار میشویم

 

بعد از نزديكی چه كنيم تا باردار شویم؟

قدری استراحت کنید!

بعد از نزدیکی قدری استراحت کنید و کمی در رختخواب بمانید. در این صورت اسپرم زمان لازم برای رسیدن به تخمک و بارور کردن آن را دارد. به این شناگران کوچولو حدود پنج دقیقه یا بیشتر زمان بدهید تا کارشان را انجام دهند.

 

استرس نداشته باشید

چنانچه تصمیم گرفتید که باردار شوید، یکی از مهمترین مواردی که باید از آن زمان نزدیکی و پس از آن دوری کنید، استرس است. استرس خود می تواند یک عامل ناباروری باشد، بنابراین پس از رابطه جنسی نگران نباشید. در عوض، تلاش کنید آرام باشید و مثبت فکر کنید. برای این کار می توانید بعد از نزدیکی در رختخواب استراحت کرده و به موزیک مورد علاقه خود گوش دهید یا یک فیلم خنده دار ببینید.

 

ادرار نکنید!

نگه داشتن ادرار پس از نزدیکی جنسی سبب می شود اسپرم بیشتر در بدن خانم باقی بماند. پس نه تنها چند دقیقه دراز کشیدن به حرکت اسپرم به طرف تخمک کمک می کند، بلکه ادرار نکردن پس از رابطه جنسی هم به حاملگی کمک خواهد کرد.

 

از مصرف روان کننده ها اجتناب کنید

استفاده از روان کننده برای نرم کردن موضعی آلت تناسلی امکان دارد زمانی که تصمیم به باردار شدن دارید، ایده خوبی به نظر برسد. در مجموع، شما رابطه جنسی را به منظور باردار شدن انجام می دهید و احتمالا مکررا این کار را تکرار می کنید. روان کننده ها می توانند به رفع سوزش شما کمک کنند.

 

ولی روان کننده ها می توانند مانع رسیدن اسپرم به تخمک شوند. چنانچه سعی در باردار شدن دارید، خودداری از روان کننده ها به طور کلی بهترین راه برای پیشگیری از مزاحمت برای حرکت اسپرم است.

 

درصورتیکه نمی توانید از روان کننده ها پرهیز کنید، از یک روان کننده مخصوص بارداری استفاده کنید. چنانچه به دنبال چیزی طبیعی تر هستید، روغن کانولا، روغن زیتون را می توان به عنوان روان کننده در زمان تصمیم برای باردار شدن استفاده کرد

 

بعد از نزديكي چه كنيم تا باردار شویم, بعد از چند بار رابطه باردار میشویم, براي بارداري بعد از نزديكي چه بايد كرد

چند وقت بعد از جلوگیری باردار میشویم

 

مدت زمان باردار شدن پس از اولین اقدام

زوج‌ها به طور متوسط پس از سه ماه مبادرت، موفق به بارداری می‌شوند. بالا بودن سن، سیگار کشیدن یا بیماری‌هایی که سبب اختلال در باروری می‌شود، در طولانی‌تر شدن این زمان تاثیرگذار است.

 

۸۵ درصد زوج‌ها اغلب پس از یک سال اقدام، موفق به بارداری می‌شوند. چنانچه یک زوج بعد از یک سال تلاش، موفق به بارداری نشده‌‌‌اند، بهتر است با یک متخصص مشورت کنند. گرچه با ادامه دادن این روند، باز هم امکان بارداری وجود دارد، ولی مراجعه به متخصص کمک می‌کند تا زمان را از دست ندهند و مشکلاتی را بررسی کنند که سبب ناباروری در یک خانم شده است.

 

تاثیر سن بر بارداری چیست؟

هر چه سن بالاتر رود احتمال باردار شدن پایین می آید. بعد از یک سال تلاش، حدود ۸۶ درصد از زنان سالم و بارور ۲۰ تا ۳۰ ساله باردار می شوند. این درصد تا ۳۶ درصد برای زنانی که در ابتدای دهه ۴۰ سالگی قرار دارند، کاهش می یابد.

 

به طور متوسط، اوج باروری زنان ۲۴ سالگی است و از حدود ۳۵ تا ۴۰ سالگی کاهش می یابد. با اینکه با بالا رفتن سن باردار شدن سخت است ولی بیشتر زنان بالای ۳۵ سال بارداری سالم و موفقی دارند.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------