ريزش مو بعد از زايمانريزش مو,درمان ريزش مو

 

 


تمام مادران پس از زايمان ريزش مو را تجربه مي كنند اما شدت و ضعف آن در افراد مختلف متفاوت است.در طول بارداري تغييرات هورموني در بدن مادر موجب مي شود فاز استراحت موها طولاني تر شود و بنابراين ريزش مو از حالت عادي كمتر مي شود. حتي ممكن است موها به طور محسوس ضخيم تر هم شوند. حدود دو هفته بعد از زايمان سطح هور مون ها در بدن به وضعيت ثابت بر مي گردد و بنابر اين موها شروع به ريزش مي كنند.

 

در حالت عادي حدود 100 تا 120 تار مو در هر روز از دست مي رود اما بعد از زايمان اين مقدار به روزانه 500 تار مو هم مي رسد. در مقابل اين ريزش ها فقط بايد صبور بود چون روشي براي پيشگيري وجود ندارد اما كمتر كردن تعداد دفعات شامپو كردن موها يا  كمتر سشوار كشيدن آنها ممكن است كمي سرعت ريزش را كم كند.

 

در طول شش ماه دوم بعد از زايمان معمولا ضخامت موها به انداره قبل از زايمان بر مي گردد اما فرم و بافت آنها ممكن است هيچوقت دقيقا مانند قبل نشود يعني ممكن است موجي تر يا صاف تر،خشك تر يا چرب تر شوند كه همگي احتمالا مربوط به تغغيرات هورموني است كه در بدن مادر رخ داده است.

 

چنانچه بعد از اين مدت هنوز ريزش موهايتان كم نشد با متخصص پوست و مو مشورت كنيد زيرا ممكن است نشانه اي از فقر آهن باشد كه اتفاقا بعد از زايمان چندان نا شايع هم نيست.

 

منبع:ninisite.com

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------