خواستگاری بدون حضور پسر درست است یا نه؟خواستگاری بدون حضور پسر,خواستگاری بدون حضور پسر درست است یا غلط,مزایای خواستگاری بدون حضور پسر

خواستگاری بدون حضور پسر

 

خواستگاری بدون حضور پسر

خواستگاری بدون حضور پسر، یک نوع خواستگاری است که در آن نظر خانواده برتری دارد بر نظر پسر. در این نوع خواستگاری مادر و خواهر پسر به خواستگاری دختر رفته و بعد از اینکه پسندیدند جلسه ای را برای حضور پسر مشخص میکنند. این نوع خواستگاری امکان دارد همه فرهنگ ها و خانواده ها قبول نداشته باشند و عکس العمل های گوناگونی به دنبال داشته باشد.

دلیل خواستگاری بدون حضور پسر چیست؟

در خواستگاری‌های سنتی نظر و حرف خانواده‌ها مهمتر از نظر فرزندان است و در اصل فردی که نظر نهایی را می‌دهد و تصمیم‌گیری می‌کند، خانواده است، البته امکان دارد در بعضی از خانواده‌ها از پسر نیز نظر بخواهند و ازدواج اجباری نباشد.

 

بعضی از افراد شاید به طوری از این نوع خواستگاری برداشت کنند که پسر هیچ اراده و انگیزه‌ای ندارد و نظر خانواده‌اش را قبول دارد و به مادرش بسیار وابسته است، در حالی که شاید اینگونه نباشد. نباید اینگونه در مورد پسر قضاوت کرد زیرا هستند اشخاصی که دوست دارند استقلال داشته باشند و خودشان تصمیم بگیرند ولی خانواده اجازه نمی‌دهند.

 

و اینگونه است که  پسر نمی تواند خانواده اش را رها کند تا استقلال داشته باشد و مجبور میشود به نظر خانواده اش احترام بگذارد و مطابق رسم و رسومات آنها عمل کند حتی اگر آنها را قبول داشت باشد.

 

بعضی از اشخاص خواستگاری بدون حضور پسر را نوعی بی‌احترامی به خود می‌دانند،ولی در واقع این بی احترامی نیست، بلکه رسم آنها می باشد. هنوز هم در بعضی جامعه ها و فرهنگ ها چه در داخل و یا خارج از کشور رسمهای عجیب و غریبی دارند و امکان دارد نسل جدید مخالف آن باشند ولی مجبور هستند طبق خواسته خانواده هایشان عمل کنند.

 

خواستگاری بدون حضور پسر,خواستگاری بدون حضور پسر درست است یا غلط,مزایای خواستگاری بدون حضور پسر

خواستگاری بدون حضور پسر درست است یا غلط

 

تبعات منفی خواستگاری بدون حضور پسر

این موضوع که در جلسات اولیه خواستگاری پسر حضور نداشته باشد در بسیاری از موارد باعث بروز مشکلاتی می شود، چون در جلسه های ابتدایی آشنایی افراد بیشتر به این موضوع می پردازند که ویژگیهای ظاهری و رفتارهای کلی یکدیگر را بررسی میکنند.

 

وقتی که این بررسی این مسائل را به شخص دیگر مانند مادر می سپارید او برای خود فاکتور ها و ملاکهای دیگری دارد که  طبق نظر شما نمی باشد در نتیجه آن شخص متفاوت از فاکتور های شما است که باعث می شود با مشکلاتی در آینده روبرو شوید.

 

در ضمن این روش خواستگاری برای بسیاری از دخترها و خانواده هایشان مورد قبول نمی باشد و ممکن است این گونه برداشت شود که پسر هیچ استقلالی از خود ندارد . به همی دلیل باید در مورد آداب و رسوم و فرهنگ خانواده دختر تحقیق بیشتری انجام دهید تا اینکه 

خانواده ها دچار سوتفاهم نشوند.

 

خواستگاری بدون حضور پسر,خواستگاری بدون حضور پسر درست است یا غلط,مزایای خواستگاری بدون حضور پسر

مزایای خواستگاری بدون حضور پسر

 

تبعات مثبت خواستگاری بدون حضور پسر

بعضی ها اعتقاد دارند که اگر جلسه اول پسر حضور نداشته باشد، دختر نگرانی و استرس کمتری خواهد داشت و آشنایی راحت تر انجام می گیرد و خانواده پسر هم راحت تر میتوانند در مورد شرایط  و مسائل مختلف برای ازدواج با خانواده دختر صحبت کنند و باعث می شود جلسات بعدی روند بهتری داشته باشد.

 

البته تبعات مثبت وقتی خواهد بود که خانواده پسر فقط برای مطرح کردن درباره خواستگاری و شرایط اولیه بدون حضور پسر مبادرت کرده باشند. اما چنانچه نحوه برخورد به صورتی باشد که خانواده خود را تصمیم گیرنده کامل نشان دهد به احتمال زیاد اثر مثبتی بر دختر و خانواده او نخواهند داشت . در بعضی از خانواده های پسر جایگاه مادر چنان بالاست که بر روی حرف او حرفی زده نمی شود.

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------