معیارهای دختران برای ازدواج در سنین متفاوتمعیار های یک دختر برای ازدواج, معیارهای ازدواج, معیار های ازدواج

معیار های یک دختر برای ازدواج

 

معیارهای دختران در ازدواج

آمار نشان می دهد دختران ایرانی دیگر زیاد میلی به ازدواج ندارند. فکر میکنید مردان ایده آل برای دختران کم شده یا اینکه معیار های دختران برای انتخاب همسر تفاوت کرده است؟

معیارهای زنان برای ازدواج در سنین متفاوت

18 تا 24 سالگی: مرد باید خوش ظاهر باشد

دختران در این سنین احساساتی ترند و بیشتر به دنبال یک همزبان و همفکر می گردند ولی هیچ وقت از خوش تیپ بودن فرد نمی گذرند.

 

25 تا 34 سالگی: مرد باید همه کاره باشد

دختران در این سنین جایگاه اجتماعی فرد را مهم می دانند .

 

35 تا 44 سالگی: مرد باید خوش اخلاق باشد

دختران در این سنین اخلاق فرد برایشان خیلی مهم است و کمتر از یک درصد دختران در این سنین قبول می کنند با مردهای بد اخلاق ازدواج کنند. او باید رفتار و ویژگی های شخصیتی شایسته ای و با تجربه داشته باشد. سن فرد نیز بزرگتر از خودش باشد.

 

45 تا 54 سالگی: مرد باید جوان باشد 

او درآمد بالا و وضعیت اقتصادی خیلی خوبی داشته باشد و به او حس امنیت بدهد.جوانتر از خودش باشد.

 

بالای 55 سال: مرد باید شوخ طبع باشد

خانم ها در این سنین به دنبال دلخوشی می گردند و دوست دارند با کسی زیر یک سقف زندگی کنند که خستگی شان را بگیرند و حالشان را خوب کند. باهوش باشد. ارزش هایش مانند ارزش های او باشد.

 

معیار های یک دختر برای ازدواج, معیارهای ازدواج, معیار های ازدواج

معیار های ازدواج

 

معیار های یک دختر برای ازدواج

دختران هم مانند مردان به مسائل جنسی اهمیت زیادی می دهند

همین دلیل باعث شده مردان هم تلاش داشته باشند ابژه های جنسی خوبی برای زنان باشند. مثلاً قسمتی از کارهای پسرهای ایرانی اهمیت دادن به بدن سازی باعث نگاه جنسی زنان به مردان می باشد.

 

مسائل مادی و اقتصادی اهمیت زیادی برای دختران پیدا کرده است

هم دختران و هم پسران ظاهر و ثروت را در اولویت ها قرار می دهند. ارزش های مادی در هر دو جنسیت شکل گرفته است. در پژوهش های معیارهای ایده آل برای ازدواج  همه افراد ابعاد معنوی، صداقت، ایمان و پاکدامنی را بیان کردند، ولی در عمل برای پسران در درجه اول زیبایی ظاهری و در رتبه های بعدی ثروت دختر مهم بود و دختران ثروت را در اولویت قرار می دادند و ظاهر را در اولویت دوم می گذاشتند.

 

اخلاق، مهم ترین معیار دختران

هنگامی که معیارهای ازدواج پرسیده می شود همه افراد ابعاد معنوی را بیان می کنند ولی بسیاری از دختران اعتقاد دارند این معیارها تنها برای همسر مناسب بیان می شود و طبیعتاً مرد ایده آل ویژگی های بسیار بیشتری دارد.

 

معیار های یک دختر برای ازدواج, معیارهای ازدواج, معیار های ازدواج

معیار ازدواج دختران

 

مردی که خیانت نکند

موضوع خیانت هم برای دختران اهمیت دارد به طوری که بهدخت 21 ساله و دانشجوی مهندسی عمران می گوید:«در روزهایی که خیانت یک مسأله فراگیر شده این موضوع برایم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تا زمانی که مطمئن نشوم که به اصول اخلاقی پایبند نیست نمی توانم با مردی ازدواج کنم. بقیه موارد مثل شغل و درآمد و تحصیلات و خانواده در حد متوسط برایم مهم است، تنها و تنها پایبندی به مسائل اخلاقی اش برایم ویژه است». 

 

عدم دخالت خانواده مرد

بسیاری از دختران بر اهمیت ویژگی های خانواده مرد در انتخاب همسر تأکید دارند و اعتقاد دارند دو خانواده باید با هم تناسب داشته باشند ولی عموماً ترجیح می دهند خانواده در زندگی شان دخالتی نداشته باشد.

 

تعریف زیبایی ظاهر از نظر دختران

ترلان 22 ساله ظاهر را جزو معیارهای ایده آل خود قرار نمی دهد. او می گوید:«از نظر ظاهر فکر می کنم جنس مذکر همین که به دل بشیند کافیست یا کمی جذابیت داشته باشد. به هر حال در ایده آل هایم هیچ وقت به جزئیات ظاهر توجه نکردم. بیشتر به خوش پوشی و مرتب بودن دقت کردم». اما سونا، 32 ساله خوش لباس و خوشتیپ بودن را برای ظاهر مرد مناسب می داند.

 

طاهره 26 ساله و کارمند بانک از ظاهر همسرش تنها قد بلند برایش اهمیت دارد و می گوید:«هیچ وقت ظاهر برام مهم نبوده. چون خودم قد بلندی دارم تنها به قد بلند خواستگارانم دقت داشتم».

 

گردآوری: بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------