دانستنیهای قبل از ازدواج

دانستنی های قبل از ازدواج

روان‌شناسی قبل از ازدواج چیست؟

روان‌شناسی قبل از ازدواج اهداف اصلی روانشناسی قبل از ازدواج چیست؟ روان‌شناسی قبل از ازدواج به بررسی…

با چه نوع دختری نباید ازدواج کرد؟ (دخترهای نامناسب برای ازدواج)زنان خطرناک برای ازدواج, دختر نجیب برای ازدواج, با چه دخترانی نباید ازدواج کرد

با چه دخترانی ازدواج نکنیم

 

با چه دخترانی ازدواج نکنیم؟ (ویژگی های دختر بد برای ازدواج) 

در روابط عاطفی بلند مدت مثل ازدواج، تناسب اخلاقی و سازگاری اهمیت بسیار زیادی پیدا میکند، برخی از ویژگی های شخصیتی دختران نامناسب برای ازدواج را در ادامه این مقاله بیتوته با هم بررسی میکنیم.

هر فردی نمیتواند ازدواج موفق و خوبی داشته باشد. بسیاری از ازدواج ها صرفا براساس ملاک های ظاهری، اقتصادی، اجتماعی و کشش جنسی صورت می گیرد و تناسب های اخلاقی که مهم ترین عامل موفقیت در ازدواج است، هنگام انتخاب  نادیده گرفته می شود.

 

غافل از این که جذابیت ظاهری و کشش جنسی حداکثر 1 سال بعد از ازدواج میتواند مشکلات اخلاقی را بپوشاند و بعد از آن مهم ترین نکته برای احساس آرامش و پایداری در زندگی شما، سازگاری اخلاقی  است.

 

انتخاب دختر برای ازدواج از روی ظاهر و بدون توجه به اخلاق میتواند اشتباه ترین کار ممکن باشد، رابطه ازدواج با رابطه دوستی تفاوت بسیار زیادی دارد و از آنجا که دو نفر برای ازدواج تصمیم میگیرند که رابطه عاطفی طولانی مدت زیر یک سقف را تجربه کنند و به تربیت فرزندانشان بپزدازند ، ملاک های ظاهری و جذابیت جنسی به تنهایی نمیتواند تضمین کننده موفقیت در ازدواج باشد بلکه دونفر باید هماهنگی های لازم اخلاقی ، فکری و فرهنگی برای کنار هم ماندن را داشته باشند. 

 

در ادامه مقاله دختران نامناسب برای ازدواج را به شما معرفی میکنیم تا بتوانید با دیدی بازتر برای ازدواج و تشکیل خانواده اقدام نمایید :

 

دختری که ارزش ها و اعتقاداتش شبیه شما نیست

هماهنگی در ارزش ها و اعتقادات اهمیت زیادی در احساس خوشبختی بعد از ازدواج دارد. به این امید که دختری قرار است بعد از ازدواج تغییر کند یا قول داده است که پوشش خود را مطابق با خواسته شما تغییر بدهد ، ازدواج نکنید چون احتمال این که موفق به انجام این تغییرات نشود یا فقط بخواهد با قول دادن از مرحله ازدواج بگذرد، بسیار زیاد است. 

 

شاید حتی از شدت عشق و علاقه به شما حاضر باشد هر چه می گویید گوش دهد تا شما را خوشحال کند ولی بعد از ازدواج که آتش عشقش فروکش کند و زندگی به روال عادی برگردد دیگر تحمل انجام خواسته های شما را نداشته باشد و نتواند مطابق اعتقادات شما پیش برود. 

 

ممکن است مسائلی که برای همسر شما طبیعی و پیش پا افتاده باشد برای شما غیر قابل بخشش و اشتباه محسوب شود.

شما در زندگی مشترک با کسی که ارزش و اعتقادش با شما متفاوت است هر روز دچار مشکل و چالشی جدید خواهید شد و به قدری بحث و دعوا سر مسائل پیش پا افتاده بین شما ایجاد خواهد شد که دیگر فراموش میکنید خوشبختی یعنی چه . 

 

دخترهای رمانتیک

دخترانی که تصور میکنند زندگی واقعی قرار است مانند کتاب ها و فیلم های عاشقانه سپری شود و قرار است شاهزاده ای سوار بر اسب سفید آن ها را به جایی ببرد که هیچ مشکلی وجود ندارد . به دنیایی سراسر خوشبختی که قرار است به خوبی و خوشی همیشگی در آن زندگی کنند.

 

این دختران معمولا  نازپرورده هستند و از واقعیت و مشکلات زندگی چیزی نمی دانند و توقع دارند شوهرشان همیشه به فکرشان باشد و از آنها مراقبت کند تا مبادا خاری به پایشان فرو برود و کوچکترین نامهربانی یا بی توجهی باعث از هم پاشیدن رویا و فانتزی آنها می شود.

 

دختران نامناسب برای ازدواج, با چه دخترانی ازدواج نکنیم

ازدواج با دخترانی که ظرافت زنانه ندارند اشتباه است

 

دختری که ظرافت زنانه ندارد

اگر ظرافت زنانه ، حرف زدن زنانه و لباس پوسیدن زنانه برای شما جذابیت دارد به هیچ عنوان به سمت دخترانی این ویژگی ها را از دست داده اند و حرف زدن و رفتارشان مردانه شده است نروید.

 

دختر مادی گرا و کمال گرا

دختری که به دنبال خرید آخرین مدل لباس یا رفتن به مسافرت های تفریحی گران قیمت یا داشتن ماشین و موبایل آخرین مدل است فقط برای افرادی مناسب است که حساب جیبشان از دستشان خارج باشد وگرنه نمیتواند با مردی که باید  مراقب خرج کردنش باشد زندگی کند.

دختران مادی گرا اغلب کمال گرا هم هستند و لیست توقعاتشان بسیار بلند بالا است و تا زمانی که همه توقعاتشان را برآورده نکنید نمیتوانید در کنارشان احساس خوبی داشته باشید. آنها با غر زدن ، تهدید کرده و گریه کردن میخواهند شما به سازشان برقصید.

 

دختر بدگمان

این دختران معمولا در جامعه زخم خورده اند و نمیتوانند به کسی اعتما کنند و مدام در حال چک کردن شما هستند و نسبت به رفتارهایتان با اطرافیان حساسیت زیادی نشان می دهند و اغلب از ازدواج واهمه دارند و همیشه در رابطه با آن ها سردرگم خواهید بود و تنها چیزی که از آن ها تحویل میگیرید یک مشت معذرت خواهی بیهوده است. 

 

دختر حسود

چشم و دل دختران حسود هیچ گاه پر نمی شود و  همیشه به دنبال چشم و هم چشمی با اطرافیان و دوستانشان هستند و نمیگذارند از داشته هایتان لذت ببرید و همیشه در حسرت داشته های دیگران هستند و فقط به فکر ظاهرسازی برای برتر نشان دادن خودشان هستند.

حس حسادتی که در وجود این دختران رخنه کرده اجازه نمی دهد واقعا از داشته هایشان  لذت ببرند و نمی گذارند روی آرامش را ببینید.

 

با چه دخترانی ازدواج نکنیم, با این زنان هرگز ازدواج نکنید, خصوصیات دختران نامناسب برای ازدواج

یکی از ویژگی های دختران نامناسب برای ازدواج حسود بودن است

 

دختر پول پرست

دخترهای پول پرست تنها چیری که در وجود طرف مقابل برایشان اهمیت دارد ، پول او است ، آنها مدام در مورد مسائل مالی حرف می زنند و میخواهند از دارایی های شما ، مدل ماشین ، محل زندگی و وضعیت اقتصادی شما مطمئن شوند و در صورتی که متوجه بحران مالی در زندگی شما شوند که آن ها را مجبور به قناعت کند به راحتی از زندگی شما محو می شوند.

 

دختران پول پرست تا زمانی که بتوانید مخارجشان را تامین کنید پایه خوشگذرانیهایتان هستند ولی در ازدواج روزهای سخت هم ممکن است پیش بیاید ، روزهایی که شما نیاز به حمایت عاطفی و پشتیبانی همسرتان دارید ولی در این شرایط نمیتوانید دیگر روی حمایت یک همسر پول پرست حسابی باز نمایید. 

دختری که پول و ماشین و مادیات برایش مهم تر از عشق و احترام و خانواده باشد فرد مناسبی  برای ازدواج نیست. 

 

دختر غرغرو 

غرغر کردن بدترین خصلت یک نفردر ازدواج است ، دختر غرغرو همیشه روی مختانمی رود و اعصابتان را به هم می ریزد بدون این که کارشان  نتیجه ای داشته باشد. 

اگر با یک دختر غرغرو ازدواج کنید همیشه باید  به دنبال فرار از خانه باشید.

 

دختری که غیبت میکند

دختری که مدامدر حال غیبت کردن از دیگران پیش شماست مسلم است که از شما هم پیش دیگران غیبت میکند. بنابراین بعد از ازدواج مسلما حرفهای زندگیتان بین دوستان و خانواده اش پخش خواهد شد و حتی ممکن است از خصوصی ترین مسائل زندگیتان هم باخبر شوند . 

 

دختری که آشپزی اش خوب نیست

اگر علاقمند به خوردن غذای خانگی هستنید باید ب این نکته توجه کنید. اگر با دختری ازدواج کنید که دستپخت خوبی نداشته باشید همیشه باید مهمان رستوران ها و بیرون بر ها باشید یا این که آشپز استخدام کنید.

دختری که آشپزی بلد نیست میتوانید به کلاس آشپزی برود و بالاخره غذا پختن یاد بگیرد ولی دختری که علاقه ای به آشپزی ندارد هیچگاه زیر بار غذا پختن نخواهد رفت. 

 

اگر شما جزو کسانی هستید که علاقمند به خوردن غذای خانگی هستید و میخواهید سلامت جسمیتان حفظ شود یا همیشه هزینه چند برابر دادن برای غذای بیرون از خانه در توان  مالیتان نیست حتما حواستان به این نکته باشد. 

 

دختر تنبل

دختری که به جز تلویزیون دیدن یا سرگرم گوشی شدن هیچ کاری در خانه انجام نمی دهد مناسب ازدواج نیست چون در این صورت تمام کارها بر عهده خودتان خواهد بود.

سیستم زندگی این دختر را به تنبلی عادت داده و نمیتوانید توقع تغییر از او داشته باشید.

 

شناخت دختر برای ازدواج, دختران نامناسب برای ازدواج, با چه دخترانی ازدواج نکنیم

دختری که تعهد ندارد از دختران نامناسب برای ازدواج است

 

دختری که تعهد ندارد

مهم ترین نکته در یک ازدواج داشتن تعهد است. نداشتن تعهد و وفاداری در یک رابطه عاطفی میتواند به سلامت روانی و سلامت جسمی ( ابتلا به بیماری های جنسی در اثر روابط خارج از ازدواج ) آسیب بزند .بنابراین اگر احساس کردید دختری که مقابل شماست نمیتواند به شما تعهد داشته باشد از ازدواج با او صرف نظر کنید.

 

دختری که بی احترامی می کند

حفظ احترام در ازدواج یکی از ارکان مهم آن است . اگر احترام زوجین در ازدواج حفظ نشود ، صمیمیت و اعتماد از زندگیشان رخت بر میبندد بنابراین اگر شریک عاطفی شما عادت دارد به شما بی احترامی کند یا به شما فحش بدهد ، ازدواج با او کار درستی نیست. 

 

دختر خودشیفته

افراد خودشیفته فقط به فکر خودشان هستند و برآورده کردن نیازها و خواسته های شما برایشان اهمیتی ندارد. دختر خودشیفته برایش مهم نیست که چه چیزی دوست دارید یا از چه چیزی ناراحت می شوید. او فقط به فکر خودش است و شما مجبورید با خواسته های او همراه شوید. برآورده نشدن نیازها و خواسته ها در رابطه طولانی مدت منجر به از بین رفتن اعتماد به نفس و افسردگی خواهد شد.

 

دختر وابسته 

دختری که زود دل می بنندد و وابسته می شود مناسب ازدواج نیست چون امکان دارد بعد از ازدواج هم خیلی زود جذب یک نفرد دیگر شود و به شما خیانت کند. 

از سویی دیگر افراد وابسته اعتماد به نفس کمی دارند و ممکن است تبدیل به افرادی شکاک و کنترل گر شوند. فردی که دچار کمبود اعتماد به نفس است معمولا نمی تواند رابطه سالمی برقرار نماید و از عشق طرف مقابل مطمئن شود.

 

گردآوری : بخش زناشویی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------